Nėštumas Nėštumas

Kokie nėštumo požymiai pasirodo pirmaisiais?

Kiekvienas nėštumas pasireiškia skirtingais būdais. Vienos moterys apie nėštuma nenutuokia iki tam tikro laiko tarpo, o kitoms apie esamą padėtį šnabžda, šeštasis pojūtis. Mes surinkome pagrindinius požymius, kurių dėka, galima bus nustatyti, ar ištikrųju esate nėščia.


Ak, jau tos užuominos...

Pirmuosius nėštumo požymius, kuriuos gali pastebėti besilaukianti moteris, tai – peršalimo simptomai, silpnumas, didelis nuovargis ir mieguistumas. Ši reakcija sukelia fizinio imuniteto sumažejimą. Po pirmųjų apvaisinimo dienų, imuninė sistema ima stipriai silpnėti. Po kelių dienų, kai įvyksta implantacija( embriono prisitvirtinimas prie gimdos gleivinės), ima keistis hormoninė sistema. Dėl hormonų pokyčių, gali sutrikti virškinimo traktas, atsirasti vidurių pūtimas, vėmimas, įprastų maisto produktų atmėtimas. Atsiranda ūminė kvapų reakcija. Urogenitalinės „gudrybės“ leidžia mums susiprasti apie nėštumą dėl keletos dalykų, pavyzdžiui dažno šlapinimosi, pilvo skausmų, kraujavimo. Tuo pačiu metu gali atsirasti krūtinės skausmai ir patinimas. Trumpai tariant, šiuos simptomus galima supainioti su priešmenstruaciniu sindromu.

Hormoniniai šuoliai, be abėjo, įtakoja emocinę moters būklę. Pirmųjų nėštumo savaičių bėgyje, besilaukiančiai moteriai, gali pasireikšti nuotaikų kaita, verksmo priepuoliai. Kai kurios moterys, nėštumo laikotarpiu, ima sapnuoti neįprastus sapnus – tame nėra jokių mistinių dalykų, juk tokie dalykai, negali neatsiliepti moters pasąmonei. Apskritai, daugelis mamų sako, kad apie nėštumą sužinojo intuityviai, ir jeigu gerai įsiklausyti, tai galima išgirsti kaip organizme užsimezga nauja gyvybė, dar iki to laiko, kol nėštumą nustatė nėštumo testas.

Objektyvus požiūris.

Visus aukščiau paminėtus požymius, daktarai vadina spekūliatyviaisiais, tačiau jokiais būdais ne faktais. Tačiau yra įrodymų, kuriuos paneigti yra sunkiau, nei įrodyti pranašiškus sapnus. Tai objektyvus nėštumo požymiai, juos galima aptikti, atliekant fizinius tyrimo būdus arba atliekant laboratorinius tyrimus.

Netrukus po pastojimo, placenta ima gaminti ypatingą hormoną - žmogaus chorioninį gonadotropiną( ŽCG). Po savaitės, pakyla ŽCG lygis, tačiau ant tiek, kad jį galima nustatyti kraujyje, o maždaug po dviejų savaičių šlapime( ŽCG galima nustatyti namų sąlygomis, specialiu testu). Tačiau šis požymis nėra reikšmingas, ŽCG lygio padidėjimas gali būti visai nuo kitų priežaščių ar ligų.

Tačiau jei kartu su ŽCG tyrimu, daktaras pastebi dechromacijos audinių: makšties ir gimdos kaklelio formos ir dydžio pokyčius, taip pat gimdos suminkštėjimą, - be abėjo, nėra jokių abėjonių, kad moteris yra nėščia. Patvirtinti nėštumą, ankstyvame laikotarpyje, galima ultragarsinių tyrimų pagalba. Šis tyrimas leidžia mums pamatyti užsimezgusią gyvybę, jau 4 savaitės bėgyje.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!