• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Alprax-0,25 Alprax-0,25 Vaistai →   Pagrindinis →  

    0,25 mg, 0,5 mg, 1 mg alprazolamo tabletės

    Alpraksas yra benzodiazepino triazolo analogas, šalinantis nerimą ir įvairius su juo susijusius sutrikimus.

    KLINIKINĖ FARMAKOLOGIJA Alprakso sukeliamas centrinės nervų sistemos slopinimas priklauso nuo dozės: jis gali būti silpnas arba net sukelti miegą.

    FARMAKOKINETIKA Išgertas alpraksas lengvai absorbuojamas, maksimali jo koncentracija atsiranda po vienos ar dviejų valandų. Alprakso kiekis serume yra proporcingas išgertai dozei. Jei dozė yra 0,5 – 3 mg, serume jo koncentracija būna 8 - 37 ng/ml. Vaisto pusinės eliminacijos periodas trunka 12 – 15 valandų. Beveik visas preparatas metabolizuojamas į alfa hidroksialprazolamą, kurio biologinis poveikis yra maždaug du kartus silpnesnis už alprakso.

    INDIKACIJOS Alpraksas tinka, kai reikia šalinti nerimą ir trumpam palengvinti nerimo simptomus. Be to, vaistas daro poveikį su nerimu susijusiai depresijai. Juos galima gydyti panikos priepuolius.

    KONTRAINDIKACIJOS Alprakso draudžiama vartoti pacientams, kurių jautrumas šiam medikamentui ar kitiems benzodiazepinams yra padidėjęs, ar kurie serga ūmine uždaro kampo glaukoma.

    VARTOJIMAS NĖŠTUMO IR ŽINDYMO LAIKOTARPIU BEI TINKAMUMAS VAIKAMS Ar alprakso vartoti saugu nėščioms moterims, žindyvėms bei jaunesniems negu 18 metų vaikams, dar neištirta. Pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais jo vartoti nepatariama.

    NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS Nepageidaujamas alprakso poveikis paprastai atsiranda gydymo pradžioje, tačiau vėliau išnyksta. Dažniausias šalutinis poveikis yra mieguistumas ir lengvas galvos svaigimas. Pastebėta, kad staigus vaisto vartojimo nutraukimas gali sukelti traukulius. Vartojant alprakso, gali išnykti apetitas, laikinai atsirasti amnezija ar kitoks atminties sutrikimas, raumenų ir skeleto silpnumas, koordinacijos ir kalbos sutrikimas, niežulys, dvejinimasis akyse, pakisti lytinis potraukis, mėnesinės gali tapti nereguliarios, pasireikšti šlapimo susilaikymas ar jo nelaikymas. Alprakso vartojant ilgai, gali atsirasti pripratimas ir priklausomumas.

    SĄVEIKA Alprakso vartojant kartu su kitais centrinę nervų sistemą slopinančiais preparatais, visų medikamentų sukeliamas slopinamasis poveikis tampa suminis. Cimetidinas, fluvoksaminas ir geriamieji kontraceptikai alprakso klirensą mažina. Alprakso vartoti kartu su azolų grupės preparatais nuo grybelių nerekomenduojama.

    DOZAVIMAS Alprakso dozė parenkama taip, kad gydomasis jos poveikis būtų maksimalus. Įprastinė pradinė dozė yra 0,25 – 0,5 mg. Tokią dozę reikia gerti triskart per dieną. Prireikus ją galima didinti iki maksimalios suminės, t.y. 3 – 4 mg dienos dozės, kuri geriama dalimis. Įprastinę pradinę 0,25 mg dozę pagyvenusiems žmonėms reikia gerti du ar tris kartus per dieną.

    PERDOZAVIMAS Alprakso perdozavus, gali atsirasti snaudulys, suglumimas, judesių koordinacijos sutrikimas, refleksų susilpnėjimas ir koma. Gydoma palaikomosiomis priemonėmis: plaunamas skrandis, į veną lašinama skysčio, atlaisvinami kvėpavimo takai.

    PAKUOTĖ Lizdinis lapelis, kuriame yra dešimt 0,25 mg, 0,5 mg ar 1 mg tablečių. Lapeliai po 3 arba 10 sudėti į kartonines dėžutes.

    Laikymo sąlygos Vaistą reikia laikyti tamsioje, sausoje vietoje, ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!