• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Amikin Amikin Vaistai →   Pagrindinis →  

    KAS YRA AMIKIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Stikliniame Amikin 500 mg/2 ml injekcinio tirpalo buteliuke yra 2 ml amikacino tirpalo, kurio koncentracija yra 250 mg/ml. Stikliniame Amikin 1 000 mg/4 ml injekcinio tirpalo buteliuke yra 4 ml amikacino tirpalo, kurio koncentracija yra 250 mg/ml.

    Kiekviename Amikin 250 mg/ml injekcinio tirpalo mililitre yra tiek amikacino sulfato, kad atitiktų 250 mg amikacino. Pakuotėje yra vienas buteliukas Amikin 500 mg/2 ml injekcinio tirpalo arba Amikin 1 000 mg/4 ml injekcinio tirpalo.

    Amikacino injekcinis tirpalas (t. y. tirpalas, kurį galima injekuoti) yra aminoglikozidų grupės antibiotikas. Preparatu gydomos užkrečiamosios ligos, sukeltos jam jautrių bakterijų. Paprastai Amikin vartojama kartu su kitais antibiotikais.

    KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AMIKIN

    Amikin vartoti draudžiama: ▪ jeigu yra alergija amikacinui arba bet kuriai pagalbinei tirpalo medžiagai; ▪ jeigu Jūs nėščia arba krūtimi maitinate kūdikį.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: ▪ jeigu sergate sunkiąja miastenija arba Parkinsono liga; ▪ jeigu pažeista inkstų funkcija; ▪ jeigu esate senyvi; ▪ jeigu susilpnėjusi klausa arba spengia (skamba, ūžia) ausyse; ▪ jeigu sumažėjęs išskiriamo šlapimo kiekis; ▪ jeigu Jums atliekama chirurginė procedūra; ▪ jeigu vartojate tam tikrų vaistų, pvz.: ▪ diuretikų (šlapimo išskyrimą didinančių preparatų), pvz., furosemido; ▪ kitokių antibiotikų, galinčių pažeisti inkstus arba klausą, pvz., streptomicino, gentamicino, tobramicino, kanamicino, neomicino, polimiksino B, cefaloridino (net ir lokaliai veikiančių preparatų); ▪ anestetikų arba raumenis atpalaiduojančių preparatų, pvz., tubokurarino, sukcinilcholino, dekametonio; ▪ cisplatinos arba karboplatinos (vaistų nuo vėžio).

    Nėštumas Jeigu Jūs nėščia arba manote, jog galite būti pastojusi, nedelsdama pasakykite gydytojui, kadangi nėštumo metu Amikin vartoti negalima.

    Žindymo laikotarpis Kūdikį krūtimi maitinančiai moteriai Amikin vartoti negalima.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jeigu atsiranda poveikis, dėl kurio gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus, tokio darbo nedirbkite.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Amikin medžiagas Amikin tirpale yra natrio vandenilio sulfito, galinčio sukelti alerginę reakciją: odos išbėrimą, vokų, veido ar lūpų sutinimą, kvėpavimo pasunkėjimą. Toks poveikis yra retas. Jo pasireiškimo rizika yra didesnė alergiškiems ar astma sergantiems žmonėms.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Amikin gali sąveikauti su kitais medikamentais. Preparatų, išvardytų poskyryje “Specialių atsargumo priemonių reikia” kartu su Amikin reikia vartoti atsargiai.

    KAIP VARTOTI AMIKIN

    Dozė priklauso nuo užkrečiamosios ligos pobūdžio, ligonio amžiaus, inkstų funkcijos, klausos susilpnėjimo ir kitų kartu vartojamų vaistų.

    Paprastai medikamento leidžiama į raumenis, tačiau kai kuriems pacientams jo galima injekuoti į veną. Į ją preparato galima švirkšti iš karto arba infuzuoti atskiedus 0,9 natrio chlorido arba 5 gliukozės tirpalu. Paprastai Amikin vartojama 2 – 3 kartus per parą. Medikamentu gydoma ne ilgiau kaip 5 – 10 parų. Gydymo metu gydytojas gali liepti atlikti kraujo, šlapimo ir galbūt klausos tyrimus, kad galėtų nustatyti, ar neatsiranda šalutinis poveikis. Atsižvelgęs į tyrimų rezultatus, gydytojas gali keisti dozę. Amikin gydoma tik ligoninėje, todėl per didelė arba per maža dozė neturėtų būti injekuota. Vis dėlto, jeigu dėl dozavimo kiltų neaiškumų, kreipkitės į gydytoją.

    GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Amikin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti ir šalutinį poveikį.

    Jeigu pasireiškia toliau išvardytas poveikis, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Sunki alerginė reakcija: staigus niežtintis išbėrimas (ruplės), rankų, kojų, čiurnų, veido, lūpų ar gerklės sutinimas (dėl gerklės sutinimo gali pasunkėti rijimas ar kvėpavimas). Toks šalutinis poveikis, nors ir retas, tačiau būna labai sunkus, todėl gali prireikti skubios mediko pagalbos.

    Jeigu pasireiškia toliau išvardytas poveikis, reikia kiek galima greičiau informuoti gydytoją. Spengimas ausyse, apkurtimas, galvos svaigimas arba sukimasis, odos išbėrimas, karščiavimas, galvos skausmas, nenormalus dilgčiojimas, pykinimas, vėmimas, išskiriamo šlapimo kiekio sumažėjimas. Pastaruoju atveju gydytojas gali liepti atlikti kraujo tyrimą, kad atsižvelgęs į gautus rezultatus galėtų nustatyti, ar nepakito inkstų funkcija.

    Jeigu atsiranda kitoks šalutinis poveikis, reikia informuoti gydytoją ir prašyti patarimo.

    LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25C temperatūroje. Buteliuko etiketėje ir ant kartoninės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!