1. KAS YRA APONIL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Aponil yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU), malšinantis skausmą bei mažinantis karščiavimą. Aponil vartojama ūmiam skausmui malšinti, simptomiškai gydyti skausmingą osteoartritą, taip pat esant sutrikusioms mėnesinėms.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT APONIL Tokie vaistai, kaip Aponil gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.
Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.
Aponil vartoti draudžiama, jeigu: yra padidėjęs jautrumas (alergija) nimesulidui, kitokiam NVNU arba bet kuriai pagalbinei Aponil medžiagai (pavartojus išberia, oda parausta ir niežti, paburksta veidas arba atsiranda švokštimas); sergama kepenų liga; yra sunkus inkstų ar širdies funkcijos ar kraujo krešėjimo sutrikimas; sergama aktyvia arba anksčiau sirgo skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa arba pacientas anksčiau kraujavo iš virškinimo trakto; pacientas jaunesnis kaip 12 metų; yra trys paskutiniai nėštumo mėnesiai ar moteris maitina krūtimi.
Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu buvo virškinimo trakto sutrikimų; jeigu sergama inkstų ar širdies liga; jeigu yra kraujo krešėjimo sutrikimas; jeigu moteris yra nėščia, mano, kad apstojo ar planuoja pastoti; pacientas vyresnis kaip 65 metų. Jeigu yra minėta būklė, reikia pasakyti gydytojui.
Vartojant Aponil, nepatariama tuo pat metu vartoti kitų NVNU. Nepageidaujamą poveikį galima sumažinti vartojant kiek galima trumpiau mažiausią veiksmingai simptomus kontroliuojančią vaistinio preparato dozę. Senyvi pacientai. Senyviems pacientams nimesulidas nepageidaujamų reakcijų, ypač kraujavimą iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto prakiurimą, kurie gali būti mirtini, sukelia dažniau. Kraujavimas iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimas ir prakiurimas. Kraujavimas iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto išopėjimas ir prakiurimas, kurie kartais gali būti mirtini, pasireiškė bet kuriuo gydymo metu, su perspėjamaisiais simptomais ar be jų, nepriklausomai nuo, anksčiau buvo sunkių virškinamojo trakto reiškinių ar ne. Didinant nimesulido dozes pacientams, kuriems praeityje buvo opa, ypač tokia, kuri komplikavosi kraujavimu ar prakiurimu, ir senyviems pacientams kraujavimo iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto išopėjimo ir prakiurimo rizika didesnė. Tokius ligonius pradėti gydyti reikia mažiausia turima vaistinio preparato doze. Tokiems pacientams ir pacientams, kurie kartu gydomi maža aspirino doze ar kitais vaistiniais preparatais, kurie vartoja kraujavimo iš virškinimo trakto riziką didinančių vaistinių preparatų reikia apgalvotai skirti kartu vartoti apsauginių vaistinių preparatų (pvz., mizoprostolio ar protonų siurblio inhibitorių). Pacientai, kuriems praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinamajam traktui, ypač senyvi, turi, ypač gydymo pradžioje, pasakyti apie visus neįprastus pilvo simptomus (ypač kraujavimą). Pacientus, kurie kartu vartoja kitų vaistinių preparatų, galinčių didinti išopėjimo ar kraujavimo riziką, pavyzdžiui, kortikosteroidų, antikoaguliantų (pvz., varfariną), selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių ar antitrombocitinių vaistinių preparatų (pvz., aspiriną), gydyti reikia atsargiai. Nimesulidą reikia atsargiai vartoti pacientams, kuriems praeityje sirgo virškinimo trakto liga (opiniu kolitu, Krono liga), nes tokia būklė gali paūmėti.
Aponil vartojimas gali pasunkinti pastojimą. Jūs turite įspėti gydytoją, jei planuojate pastoti ar turite problemų su pastojimu.
Aponil vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant Aponil alkoholio rekomenduojama negerti.
Nėštumas Nėštumo laikotarpiu Aponil vartoti nepatariama, paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais - draudžiama.
Žindymo laikotarpis Žindyvėms Aponil vartoti negalima.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jei pavartojus Aponil jaučiamas galvos svaigimas, svaigulys arba mieguistumas, vairuoti bei valdyti mechanizmus draudžiama.
Kitų vaistų vartojimas Svarbu pasakyti gydytojui, jei geriama tokių vaistų: kraują skystinančių preparatų (antikoaguliantų), pvz., varfarino; aspirino; diuretikų (šlapimo išskyrimą skatinančių vaistų); ličio preparatų; metotreksato; antacidinių medikamentų. kraujo spaudimą reguliuojančių vaistų: kortikosteroidų; kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
3. KAIP VARTOTI APONIL
Aponil visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms yra 100 mg (1 tabletė). Ją reikia gerti du kartus per parą (ryte ir vakare). Ligoniams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, atsižvelgiant į nepakankamumo laipsnį, dozę būtina mažinti. Jei nepakankamumas yra sunkus, nimesulido vartoti draudžiama. Senyviems žmonėms bei vyresniems kaip 12 metų paaugliams dozės keisti nereikia. Aponil tabletę reikia nuryti nekramčius, užsigeriant trupučiu vandens, po valgio.
Jeigu manote, kad Aponil veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pavartojus per didelę Aponil dozę Tablečių išgėrus per daug, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką. Jei tai neįmanoma, reikia kreiptis į artimiausią ligoninę, be to, būtina pasiimti preparato ir jo pakuotę, kad ligoninėje medikai žinotų, kokių vaistų buvo vartojama.
Pamiršus pavartoti Aponil Užmiršus išgerti vieną dozę, ją reikia išgerti, kai tik prisimenama. Po to medikamento būtina vartoti įprasta tvarka. Jei tuo metu atėjo laikas vartoti kitą dozę, reikia ją išgerti ir pamirštos dozės nebegerti. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Aponil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.
Jei išberia odą, atsiranda švokštimas arba pasunkėja kvėpavimas, patamsėja šlapimas arba išmatos, pagelsta oda arba akys, būtina nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. Toks šalutinis poveikis pasireiškia labai retai, todėl iš anksto jaudintis nereikėtų. Gali atsirasti ir kitoks šalutinis poveikis: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, skrandžio uždegimas, niežėjimas, sustiprėjęs prakaitavimas, patinimas, galvos svaigimas ir skausmas, mieguistumas, šlapimo susilaikymas, kraujo spaudimo padidėjimas. Gali atsirasti pepsinių opų, pasireikšti virškinamojo trakto prakiurimas ar kraujavimas iš virškinamojo trakto, kuris ypač senyviems ligoniams kartais gali būti mirtinas. Pavartojus vaistinio preparato, gali pasireiškti pilvo skausmas, melena, vėmimas krauju, opinis stomatitas, kolito ar Krono ligos paūmėjimas Rečiau pasireiškia gastritas. Su nimesulido vartojimu buvo susijusi edema, hipertenzija ir širdies nepakankamumas, odos pūslinės reakcijos, įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę (labai reti).
Tokie vaistai, kaip Aponil, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu
Minėtų simptomų atsiranda ne kiekvienam pacientui, todėl iš anksto nerimauti taip pat nereikėtų.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. APONIL LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės bei šviesos.
Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.