1. KAS YRA CETIRIZIN ACTAVIS IR KAM JIS VARTOJAMAS
Cetirizino dihidrochloridas priklauso vaistų, vadinamų antihistamininiais, grupei. Šie vaistai palengvina kai kurių alerginių reakcijų simptomus.
Cetirizin Actavis tabletės vartojamos: šienligės simptomams (nosies niežuliui, padidėjusiai sekrecijai ir užsikimšimui, čiauduliui, ašarojimui) palengvinti; kitokioms alerginėms reakcijoms (įskaitant odos) slopinti.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CETIRIZIN ACTAVIS
Cetirizin Actavis tabletes vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) cetirizino dihidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Cetirizin Actavis tablečių medžiagai. - jeigu Jūs sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu.
Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs sergate inkstų arba kepenų liga, ar Jums daromos hemodializės (reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju); - jeigu vartojate kitų vaistų, ypač nuo bronchinės astmos (teofilino). Kai kuriems pacientams ilgai vartojamos Cetirizin Actavis tabletės dėl sukeliamo burnos sausumo gali padidinti dantų ėduonies pavojų, todėl labai svarbi burnos ertmės higiena. Jei Jus gydo ir kitas gydytojas arba vykstate į ligoninę, tai pasakykite, kokius vaistus vartojate. Jei vartojant vaisto simptomai neišnyks, pasitarkite su gydytoju.
Cetirizin Actavis tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant šį vaistą, patartina negerti alkoholinių gėrimų. Jei kyla klausimų, kreipkitės į gydytoją.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Duomenų apie cetirizino dihidrochlorido vartojimą nėštumo laikotarpiu nepakanka. Tyrimai su gyvūnais cetirizino poveikio vaisiui neparodė, tačiau dėl šio vaisto vartojimo nėščios moterys turėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Cetirizino dihidrochloridas išsiskiria su motinos pienu ir gali veikti žindomą kūdikį, todėl žindyvėms nereikėtų vartoti šio vaisto (reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju).
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Cetirizin Actavis tabletės kai kuriems pacientams gali sukelti mieguistumą. Nors nėra duomenų, kad cetirizinas, vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, silpnintų gebėjimą vairuoti, prieš sėsdami už vairo arba pradėdami dirbti su technika, įsitikinkite, kad nejaučiate mieguistumo.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cetirizin Actavis tablečių medžiagas Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI CETIRIZIN ACTAVIS
Cetirizin Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinės Cetirizin Actavis dozės nurodytos žemiau.
Suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų – 10 mg (1 tabletė) 1 kartą per parą. Jei dieną pasireiškia mieguistumas, šį vaistą galima gerti vakare.
6‑12 metų vaikams, sveriantiems 30 kg arba daugiau – 10 mg (1 tabletė) 1 kartą per parą arba po 5 mg (pusę tabletės) 2 kartus per parą (rytą ir vakare).
6‑12 metų vaikams, sveriantiems mažiau kaip 30 kg – 5 mg (pusė tabletės) 1 kartą per parą.
Jaunesniems kaip 6 metų vaikams šis vaistas nerekomenduojamas dėl didelės vaisto dozės.
Klinikinių tyrimų metu vaikai vartojo šį vaistą iki 4 savaičių.
Pacientams, kurie serga inkstų ar kepenų ligomis, arba kuriems atliekamos hemodializės, galima vartoti mažesnę dozę (5 mg).
Pavartojus per didelę Cetirizin Actavis dozę Jei netyčia išgėrėte per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių arba savo gydytoją. Pasiimkite likusias tabletes ir vaisto pakuotę. Perdozuotos Cetirizin Actavis tabletės gali sukelti mieguistumą ir galvos svaigimą, todėl nevairuokite.
Pamiršus pavartoti Cetirizin Actavis Jei užmiršote išgerti šio vaisto, prisiminę tą padarykite nedelsdami, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei nerimaujate, pasitarkite su vaistininku arba gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Cetirizin Actavis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Kartais šis vaistas sukelia žemiau nurodytų nepageidaujamų poveikių: - nervų sistemai: galvos skausmą, svaigimą, mieguistumą ir nuovargį; - virškinimo sistemai: burnos džiūvimą, pykinimą ir nemalonių pojūčių pilve.
Toliau pagal organų sistemas ir dažnumą išvardyti nepageidaujami poveikiai, kurie pasireiškė pateikus vaistą į rinką. Nedažnas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 100, tačiau daugiau negu 1 iš 1 000) poveikis: Viduriavimas. Bendras silpnumas. Tariami jutimai (parestezijos). Sujaudinimas. Niežulys, bėrimas.
Retas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 1 000, tačiau daugiau negu 1 iš 10 000) poveikis: Širdies susitraukimų dažnio padidėjimas. Padidėjusio jautrumo (alerginės) reakcijos, dilgėlinė, tinimai. Kepenų funkcijos sutrikimai. Svorio padidėjimas. Traukuliai. Judėjimo sutrikimai. Agresija, sumišimas, depresija, haliucinacijos, nemiga.
Labai retas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 10 000) poveikis: Trombocitų skaičiaus sumažėjimas. Akomodacijos sutrikimai, miglotas matymas. Sutrikęs skonio jutimas. Apalpimas. Padažnėjęs, skausmingas šlapinimasis, šlapimo nelaikymas, pasunkėjęs šlapinimasis. Angioneurozinė edema, daugiaformė eritema. Anafilaksinis šokas.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Vis dėlto nerimauti dėl galimų nepageidaujamų poveikių nereikėtų, kadangi daugumai šį vaistą vartojančių pacientų jų nepasireiškia.
5. CETIRIZIN ACTAVIS laikymo SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės ir lapelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Cetirizin Actavis sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra cetirizinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg cetirizino dihidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė (E460), laktozės monohidratas, krospovidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, plėvelėje – hipromeliozė (E464), makrogolio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė (E460), propilenglikolis, titano dioksidas (E171).
Cetirizin Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje Cetirizin Actavis tabletė yra dengta plėvele, balta arba beveik balta, išgaubta, elipsės formos. Vienoje tabletės pusėje yra vagelė. Dėžutė, kurioje yra 10 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.