• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Ciprinol Ciprinol Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA CIPRINOL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Ciprinol yra chinolonų grupės chemoterapinis vaistas, kuris naikina bakterijas, sukeliančias žmogaus organizme įvairias infekcines ligas. Ciprinol vartojamas jam jautrių bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti: nekomplikuotoms ir komplikuotoms šlapimo takų, kai kurioms kvėpavimo takų (ausų, no­sies, ryklės, bronchų ir plaučių, jei sukėlė­jas – gramneigiamos bakterijos, ypač Pseu­domonas aeruginosa), lytinės sistemos, pilvo ir tulžies latakų (daž­niau­siai Ciprinol vartojama kartu su kitais antimikrobiniais vaistais), kaulų ir sąnarių, odos ir minkštųjų audinių, sun­kioms sisteminėms (sepsiui, infekcijoms esant neutropenijai), infekciniam vidu­ria­vi­mui, bacilų (Salmonella typhi ir kitų salmonelių) nešiojimui; infekcijos profi­lak­tikai atlie­kant įvai­rias operacijas, esant neutropenijai ar vartojant organizmo ats­pa­ru­mą maži­nan­čių vaistų. Jei infekcinė liga labai sunki, pirmomis dienomis gydytojas gali nu­ro­dy­ti in­fu­zuoti šio vaisto, o vėliau tęsti gydymą tabletėmis.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CIPRINOL

    Jeigu Jūs sergate lėtine liga, Jums sutrikusi medžiagų apykaita, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.

    Ciprinol vartoti draudžiama: Ciprinol negalima vartoti, jei padidėjęs organizmo jautrumas šio vaisto veikliajai medžiagai (ciprofloksacinui), kuriai nors jo pagalbinei medžiagai arba kitiems chi­no­lonų grupės vaistams, taip pat nėščiosioms, žindyvėms, vai­kams ir paaugliams. Šiems pacien­tams (pacientėms) gydytojas gali skirti Ciprinol tik ypatingais atvejais, kai jo nuo­mo­ne gydomasis poveikis yra didesnis už ga­li­mą pavojų (pvz., į nėščios moters arba vaiko organizmą patekus juodligės bacilų spo­rų).

    Specialių atsargumo priemonių reikia: Jeigu sergate epilepsija arba kita centrinės nervų sistemos liga (sumažėjęs traukulių slenkstis, buvo pasireiškę traukulių, pablo­gė­ju­si smegenų kraujotaka, insultas), apie tai pasakykite gydytojui. Šios ligos didina ciprofloksacino nepageidaujamo poveikio pavojų. Pavieniams pacientams centrinės nervų sistemos reakcijų (galvos svaigimas, sutrikusi orientacija, nervingumas, retais atvejais – depresija ir psichozė su polinkiu savi­žu­dy­bei) pasireiškia pavartojus pirmą ciprofloksacino dozę. Pastebėję kurį nors iš šių simptomų, apie tai pasakykite gydytojui.

    Pavartojus pirmą dozę, padidėjusio jautrumo reakcijų pasireiškia labai retai. Atsiradus odos niežuliui ar išbėrimui arba staiga pasunkėjus kvėpavimui, apie tai pasakykite gydytojui. Jei sergate inkstų funkcijos nepakankamumu, šį vaistą turėtumėte vartoti mažesnėmis dozėmis arba intervalai rtarp dozių vartojimo turi būti ilgesni. Vartojant Ciprinol, rekomenduojama gerti pa­kan­­kamai skysčių, kad šlapime nesusidarytų kristalų. Kiek jų kasdien geriausia var­to­ti, pasakys gydytojas. Pacientams, kurie serga paveldima liga – gliukozės 6-fosfato dehidrogenazės nepa­kan­kamumu, vartojant Ciprinol gali pasireikšti mažakraujystė, pagelsti oda. Be to, oda gali pagelsti, jei anksčiau buvo sutrikusi kepenų funkcija. Vartojant Ciprinol, gali padidėti odos jautrumas saulės ar dirbtinės ultravioletinės šviesos spinduliams, todėl nereikėtų per ilgai būti tiesioginėje jų šviesoje. Vartojant antimikrobinius vaistus, gali pradėti daugintis atsparios bakterijos. Kartais dėl to ga­li prasidėti stiprus ir nepraeinantis viduriavimas (tokiu atveju reikėtų pasikonsul­tuo­ti su gydytoju). Pradėjus skaudėti išilgai sausgyslės arba atsiradus jos uždegimo požy­mių, apie tai rei­kė­tų pasakyti gydytojui. Šį vaistą vartojantys pacientai turėtų vengti per didelio fizinio krūvio. Pavieniais atvejais chinolonus ir gliukokortikoidus kartu varto­jusiems seny­viems pacientams pasireiškė sausgyslės uždegimas ar net trūko saus­gyslė (dažniausiai – Achilo).

    Ciprinol vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant šį vaistą, negalima gerti alkoholio.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nepageidaujamo poveikio vaisiui tikimybė nepaneigta. Nėščiosioms gydytojas gali skirti Ciprinol tik išimtiniais atvejais, kai laukiamas gydomasis poveikis yra dides­nis už galimą pavojų vaisiui.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ciprinol vartojimo laikotarpiu kūdikio maitinti krūtimi negalima.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ciprinol gali mažinti budrumą, todėl vairuoti automobilį ar dirbti su technika reikėtų atsargiai, kol paaiškės, kaip šis vaistas veikia organizmą. Nepageidaujamas poveikis budrumui sustiprėja kartu vartojant alkoholinius gėrimus.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ciprinol medžiagas

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kartu su Ciprinol vartojami vaistai nuo rėmens (neutralizuojantys skrandžio rūgštį), kurių su­dė­ty­je yra aliuminio, magnio arba kalcio, bei sukralfatas mažina ciprofloksacino re­zor­b­ci­ją, todėl Ciprinol rekomenduojama gerti likus 4 val. iki minėtų preparatų vartojimo arba praėjus 2‑4 val. po jų pavartojimo. Kartu vartojant Ciprinol, gali padidėti teofilino kon­cen­tracija kraujyje ir pasireikšti jo nepageidaujamas poveikis, todėl gydytojas ją tirs ir prireikus mažins šio vaisto dozę. Kartu su Ciprinol vartojamas ciklosporinas didina inkstų pažeidimo pavojų, todėl rekomen­duojama tirti ciklosporino koncentraciją kraujyje. Ciprinol gali sustiprinti kartu vartojamų kraujo krešėjimą slopinančių vaistų poveikį, todėl gali prasidėti kraujavimas. Jei sergate cukriniu diabetu ir kartu su Ciprinol vartojate gliben­kla­mi­dą, apie tai pasakykite gydytojui (gali per daug sumažėti cukraus koncentracija kraujyje). Ciprinol gali sumažinti ar padidinti kartu vartojamo vaisto nuo epilepsijos – fenitoino – koncentraciją kraujyje. Kartu vartojant kai kuriuos nesteroidinius vaistus nuo uždegimo ir (labai didelėmis dozėmis) chinolonus, gali prasidėti traukuliai.

    3. KAIP VARTOTI CIPRINOL

    Ciprinol visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vaisto dozavimą parinks gydytojas, atsižvelgdamas į ligos rūšį, vaisto toleravimą ir organizmo atsaką. Galima vartoti po 250 mg, 500 mg arba 750 mg Ciprinol 2 kar­tus per parą. Nurykite tabletę, užsigerdami ją stikline vandens arba arbatos. Ūminei gonorėjai išgydyti pakanka vienos 250‑500 mg dozės. Gydytojo skyrimu kelias dienas vartojus Ciprinol parenteraliniu būdu, toliau gydymas gali būti tęsiamas Ciprinol tabletėmis. Gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos sunkumo, klinikinių ir bakteriologinių tyri­mų rezultatų duomenų. Nekomplikuotos šlapimo takų infekcinės ligos paprastai gydomos 3 dienas, komplikuotos šlapimo takų ir kai kurios kitos infekcinės ligos – ne ilgiau 14 dienų, lėtinis bakterinis prostatitas – 12 savaičių, kaulų ir sąnarių infekcinės ligos – 4-6 savaites, bacilų (salmonelių) nešiotojus – 4 savaites, infekciniai viduriavimai – 5-7 dienas (kar­tais iki 14 dienų). Likus 30 – 60 min. iki operacijos infekcijos profilaktikai vartojama 500-750 mg Ciprinol. Senyviems ir inkstų funkcijos sutrikimu sergantiems pacientams gydytojas gali skirti šio vaisto mažesnėmis negu įprasta dozėmis.

    Jeigu manote, kad Ciprinol veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę Ciprinol dozę Per didelė dozė gali sukelti pykinimą, vėmimą, viduriavimą, galvos skausmą ir svai­gimą, sunkesniais atvejais – orientacijos sutrikimų, dre­bulį, haliucinacijų ir traukulių. Išgėrę per didelę dozę, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

    Pamiršus pavartoti Ciprinol Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Užmirštą tabletę prisiminę išgerkite nedelsdami, išskyrus atvejį, kai jau beveik laikas kitai dozei vartoti.

    Pokyčiai nutraukus Ciprinol vartojimą Per anksti nutraukus Ciprinol vartojimą, liga gali atsinaujinti.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Ciprinol, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausiai pasireiškia pykinimas, viduriavimas ir išbė­ri­mas. Rečiau gali pasireikšti kitoks poveikis virškinimo traktui: vėmimas, pilvo skausmas, vidurių pūtimas, apetito stoka, išimtiniais atvejais – nepraeinantis viduriavimas (dėl pseu­do­membraninio kolito). Šalutinis poveikis centrinei nervų sistemai: galvos svaigimas, galvos skausmas, nuo­var­gis, sujaudinimas, nemiga, nerimas, depresija, traukuliai, sutrikusi orientacija, ha­liu­cinacijos, psi­chozė su polinkiu savižudybei, jutimų sutrikimai (pvz., regos, dvejinimasis akyse, blogas sko­nis, triukšmas ausyse, kaukolės vidaus spaudimo padidėjimas). Vartojant bet kurį vaistą, gali pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcijų. Tai gali būti lengvos odos reakcijos (išbėrimas, paraudimas, niežulys), sunkesnės (karš­čiavimas, veido pati­ni­mas, padidėjęs jautrumas šviesai) ir labai retai – sunkiausios reakcijos (ana­­filaksija, kurią reikia skubiai gydyti). Šalutinis poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai: padažnėję širdies susitrakimai, al­pi­mas, karščio pylimas ir prakaitavimas, migrena. Ciprinol gali sukelti cukraus koncentracijos kraujyje padidėjimą, todėl jei blogai jaučiatės ir vargina neįprastas troškulys, apie tai pasakykite gydytojui. Chinolonų grupės chemoterapiniai vaistai gali sukelti sąnarių ir raumenų skausmą, sausgyslės uždegimą ir plyšimą. Tai atsitinka labai retai, dažniausiai – kartu vartojant gliukokortikoidus. Pajutę skausmą išilgai sausgyslės, apie jį pasakykite gydytojui. Vartojant Ciprinol, gali pasunkėti sunkioji miastenija. Ciprinol gali turėti įtakos kai kurių laboratorinių kraujo ir šlapimo tyrimų rezul­ta­tams (jie gali rodyti sutrikusią kepenų arba inkstų funkciją). Gali pakisti raudonųjų ir bal­tųjų kraujo kūnelių bei trombocitų skaičius, išimtiniais atvejais – pagelsti oda, pa­kisti šlapimo spalva. Ilgai ar kartojamai vartojant Ciprinol gali atsirasti atsparių bakterijų ar gry­be­lių sukelta in­fekcinė liga. Pasireiškus sunkiam šalutiniam poveikiui (ypač padidėjusio jautrumo reak­ci­jai, pseu­domembraniniam kolitui, sunkiems centrinės nervų sistemos sutrikimams, haliu­ci­nacijoms arba pradėjus skaudėti saus­gyslės srityje), šio vaisto vartojimą būtina nu­trau­k­ti.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. CIPRINOL LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!