• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Clarinase Clarinase Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA CLARINASE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Clarinase tabletės yra baltos ar beveik baltos, ovalios, abipus išgaubtos, dengtos tabletės, lygios iš abiejų pusių. Clarinase tabletės supakuotos į lapelius, pakuotėje yra 7 tabletės .

    Clarinase tablečių sudėtyje yra du vaistai – antihistamininis ir dekongestantas. Antihistamininiai medikamentai padeda sumažinti alergijos ar peršalimo simptomus blokuodami organizmo produkuojamos medžiagos histamino poveikį. Dekongestantai mažina nosies gleivinės paburkimą.

    Clarinase tabletės palengvina alerginio rinito (šienligės) simptomus: čiaudulį, nosies ir akių niežėjimą, varvančią ar užgulusią nosį, ašarojimą.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CLARINASE

    Clarinase vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) loratadinui, pseudoefedrinui arba bet kuriai pagalbinei Clarinase tabletės medžiagai.

    Dėl Clarinase tablečių sudėtyje esančio pseudoefedrino, jų vartoti negalima: - jei Jūs kartu vartojate širdį veikiančių ar kraujospūdį mažinančių medikamentų. - jei Jūs sergate glaukoma, Jums sunku šlapintis, sutrikęs šlapimo nutekėjimas, yra padidėjęs kraujospūdis, sergate širdies ar kraujagyslių ligomis, jei Jums yra buvęs insultas, jei suaktyvėjusi skydliaukės veikla. - perspėkite savo gydytoją, jei Jūs vartojate monoaminooksidazę slopinančius vaistus (MAO) ar nustojote juos vartoti per pastarąsias 14 dienų.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: Dėl žemiau pateiktų būklių Jūs galite tapti neįprastai jautrus šio medikamento sudėtyje esančiam dekongestantui pseudoefedrinui. Prieš pradėdami vartoti Clarinase, informuokite savo gydytoją, jei: - esate 60  metų ar vyresnis, nes vyresni pacientai gali būti jautresni šio medikamento poveikiui - turite akių problemų (tokių kaip padidėjęs spaudimas akyje ar glaukoma), cukrinį diabetą, stenozuojančią peptinę opą, pylioroduodeninę obstrukciją, šlapimo pūslės kaklelio obstrukciją, kažkada yra buvęs bronchospazmas, padidėjusi prostata ir kepenų, inkstų ar šlapimo pūslės problemos. - Jums bus atliekama operacija, nes turėtumėte kelioms dienoms nutraukti Clarinase vartojimą. - vartojate digitalį – preparatą, skirtą tam tikriems širdies sutrikimams gydyti, nes tuo atveju reikia koreguoti dozę. - jei vartojate α-metildopą, mekamilaminą, rezerpiną, čemerio alkaloidus ir guanitidiną kraujospūdžiui mažinti, nes gali tekti koreguoti dozę. - vartojate dekongestantus (geriamus ar vartojamus į nosį), apetitą slopinančius medikamentus (dietos piliules) ar amfetaminus, nes vartojant juos kartu su Clarinase, šie medikamentai gali padidinti Jūsų kraujo spaudimą. - vartojate skalsių alkaloidus (tokius kaip dihidroergotaminas, ergotaminas ar metilergometrinas) migrenai gydyti, nes vartojant juos kartu su Clarinase, šie medikamentai gali padidinti Jūsų kraujo spaudimą. - vartojate linezolidą, bromokriptiną, kabergoliną, lisuridą ir pergolidą, nes vartojant juos kartu su Clarinase, šie medikamentai gali padidinti Jūsų kraujo spaudimą. - vartojate antacidus, nes jie gali padidinti Clarinase efektyvumą. - vartojate kaoliną, nes jis gali sumažinti Clarinase efektyvumą.

    Clarinase vartojimas su maistu ir gėrimais Clarinase tabletes galima vartoti prieš valgį ar valgio metu.

    Nėštumas Jei esate nėščia, Jums negalima vartoti Clarinase tablečių. Nėštumo metu prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Žindymo laikotarpis Jei žindote kūdikį, Clarinase vartoti nerekomenduojama. Žindymo laikotarpiu prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant rekomenduojamomis dozėmis, Clarinase neturėtų sukelti mieguistumo ar sumažinti budrumo. Tačiau labai retais atvejais kai kurie pacientai jaučia mieguistumą, kuris gali paveikti jų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Clarinase medžiagas Clarinase pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra sacharozės. Jei Jūsų gydytojas yra Jums minėjęs, kad Jūs netoleruojate kai kurių saldiklių, prieš pradėdami vartoti šį produktą, būtinai pasikonsultuokite su savo gydytoju.

    Kitų vaistų vartojimas Clarinase vartojant kartu su alkoholiniais gėrimais, ji alkoholio poveikio nesustiprina. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Laboratoriniai tyrimai Kadangi odos alerginių mėginių rezultatai gali būti silpnesni ar klaidingai neigiami, nutraukite Clarinase vartojimą prieš 2 paras iki numatomų odos mėginių.

    Sportininkams, vartojantiems Clarinase, dopingo testų rezultatai gali būti teigiami.

    3. KAIP VARTOTI CLARINASE

    Clarinase tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Nevartokite daugiau Clarinase tablečių, ir negerkite jų dažniau nei nurodyta informaciniame lapelyje.

    Suaugusiems bei 12 metų ir vyresniems vaikams. Gerkite vieną Clarinase pailginto atpalaidavimo tabletę kartą per parą su maistu ar be jo, užgerdami stikline vandens. Nurykite iškart visą tabletę – prieš nuryjant jos negalima skaldyti, laužyti ar kramtyti.

    Nevartokite šio medikamento ilgiau nei 10 dienų, nebent Jūsų gydytojas rekomendavo kitaip.

    Pacientus reikia įspėti, kad gydymą reikia nutraukti, jei pakyla kraujospūdis, jei atsiranda nereguliarus ar dažnas širdies plakimas, pykinimas, galvos skausmas ar jis sustiprėja.

    Pavartojus per didelę Clarinase dozę Nedelsiant praneškite savo gydytojui ar vaistininkui, jei pavartojote per didelę Clarinase dozę.

    Pamiršus pavartoti Clarinase Jei pamiršote laiku išgerti vaisto, padarykite tai iš karto, ir toliau vartokite kaip paskirta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Clarinase, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Kiek galima greičiau susisiekite su gydytoju ar vaistininku, jei Jums pasireiškia reakcija į Clarinase, kurią Jūs vertinate kaip besitęsiančią, varginančią ar galvojate, kad ji sunki.

    Dažniausiai su Clarinase 10 mg/240 mg pailginto atpalaidavimo tabletėmis siejamos nepageidaujamos reakcijos yra : nervingumas, anoreksija, mieguistumas, sunku užmigti, galvos svaigimas, padidėjęs aktyvumas, sausa burna ir nuovargis.

    Rečiau pasitaikę nepageidaujami reiškiniai: greitas ar nereguliarus širdies plakimas, kraujavimas iš nosies, nosies gleivinės uždegimas, užkietėję viduriai ar pykinimas.

    Clarinase pasirodžius rinkoje, labai retai buvo pranešama apie stiprias alergines reakcijas, vertigo, padidėjusį kraujospūdį, kosulį, susiaurėjusius kvėpavimo takus, kepenų problemas, sutrikusį šlapinimąsi ir plaukų slinkimą. Kiti nepageidaujami reiškiniai, kurie buvo pastebėti naudojant vien tik loratadiną klinikinėse studijose ar pasirodžius vaistui rinkoje, buvo padidėjęs apetitas, bėrimas ir skrandžio sutrikimas.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. CLARINASE laikymo SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės ir lapelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

    Jei pastebėjote, kad atsirado kokių nors tabletės išvaizdos pokyčių, praneškite apie tai vaistininkui.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!