• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Cordarone Cordarone Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA CORDARONE IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Preparatas priskiriamas III vaistų nuo aritmijos grupei. Cordarone vartojamas kai kurioms širdies aritmijoms gydyti.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CORDARONE

    Cordarone vartoti negalima: Jeigu yra padidėjęs jautrumas jodui, amjodaronui, arba bet kuriai pagalbinei medžiagai. Sergate hipertiroze. Atsirado tam tikra aritmija ir (arba) laidumo sutrikimas. Sergate ūminėmis ligomis dėl kurių staiga sumažėja arterinis kraujospūdis. Diagnozuota ryški hipotenzija, širdies liga kardiomiopatija, sunkus širdies ar plaučių funkcijos nepakankamumas. Labai retas širdies susitraukinėjimas. Esate nėščia (išskyrus neabejotinai būtinus atvejus). Žindyvėms. Vaikams iki trejų metų, nes preparato sudėtyje yra benzilo alkoholio. Kartu su vaistais, kurie gali sukelti torsade de pointes (sunkią aritmiją): Ia grupės vaistais nuo aritmijos (chinidinu, hidrochinidinu, disopiramidu ir kt.). III grupės vaistais nuo aritmijos (sotaloliu, dofetilidu, ibutilidu ir kt.). Sultopiridu (vaistu nuo psichozės). Bepridiliu, cisapridu, difemaniliu, mizolastinu, sparfloksacinu, į veną injekuojamu eritromicinu bei vinkamicinu ir kt. (žr. skirsnį “Kitų vaistų vartojimas”). Jei gydytojas Jums nenurodė, nevertėtų preparato vartoti kartu su į veną leidžiamu diltiazemu, kai kuriais antibiotikais, beta adrenoreceptorių blokatoriais (išskyrus sotalolį ir esmololį), kai kuriais vaistais nuo psichozės.

    Šios kontraindikacijos netaikomos tam tikrais atvejais, kai vyksta gaivinimas ligoninėje.

    Specialių atsargumo priemonių reikia Vaisto negalima švirkšti į galūnių veną. Jo reiktų infuzuoti į centrinę veną. Net ir labai lėtai infuzuojant vaistą, gali pasireikši hipotenzija, pasunkėti širdies nepakankamumas arba atsirasti kitokių širdies sutrikimų ar sunkus kvėpavimo nepakankamumas.

    Atsargumas Reikia būti atsargiems, jeigu yra elektrolitų pusiausvyros sutrikimų, ypač hipokalemija. Amjodaroną galima vartoti į veną tik ligoninėje, prižiūrint specialistams ir nuolat stebint pacientą. Vartojant preparatą, būtina imti kraujo mėginius tam, kad būtų galima stebėti kepenų funkciją. Prieš operaciją anesteziologą reikia informuoti apie tai, jog pacientas vartoja amjodaroną. Vaikams ir paaugliams šį vaistą vartoti nerekomenduojama.

    Kitų vaistų vartojimas Norint išvengti vaistų sąveikos, ypač su amjodaronu vartojamais beta adrenoreceptorių blokatoriais, į veną leidžiamu diltiazemu, kai kuriais antibakteriniais vaistais bei vaistais nuo psichozės, nuolat informuokite gydytoją arba vaistininką apie visus vartojamus medikamentus.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Preparato sudėtyje yra jodo, todėl nėštumo laikotarpiu jo galima vartoti tik gydytojo leidimu. Moterims, vartojančioms amjodaroną, žindyti draudžiama. Jei jūs pastojote arba žindote, prieš pradėdamos vartoti vaistą, apie tai informuokite gydytoją arba vaistininką.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Neaprašyta.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cordarone medžiagas Preparato sudėtyje yra benzilo alkoholio.

    3. KAIP VARTOTI CORDARONE

    Į veną Cordarone galima vartoti tik ligoninėje, prižiūrint specialistams ir nuolat stebint pacientą.

    Dozavimas Gydymo pradžioje dažniausiai infuzuojama 5 mg/kg kūno svorio dozė. Infuzijas galima kartoti 2-3 kartus per parą. Palaikomajam gydymui dažniausiai kelias dienas skiriama 10-20 mg/kg kūno svorio per parą. Taip pat galima skirti Cordarone tablečių. Jas reikia vartoti, pradėjus infuzuoti preparatą.

    Jei yra gydymui elektros impulsu atsparus skilvelių virpėjimas ir vyksta gaivinimas, pradinė į veną leidžiama dozė yra 300 mg (arba 5 mg/kg kūno svorio). Ją reikia atskiesti 20 ml 5% gliukozės tirpalo ir greitai sušvirkšti. Jei skilvelių virpėjimas tęsiasi, gali būti naudinga į veną sušvirkšti papildomą 150 mg (arba 2,5 mg/kg kūno svorio) dozę.

    Vartojimas Infuzuoti vaistą reiktų praskiedus 5 proc. gliukozės tirpalu.

    Vartojimo dažnis ir laikas Iš pradžių vaistą reikia infuzuoti 2 arba 3 kartus per parą.

    Gydymo trukmė Prašome tiksliai laikytis gydytojo nurodymų.

    Pavartojus per didelę Cordarone dozę Perdozavimo atvejų nenustatyta.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Cordarone, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Pastebėję toliau išvardytą poveikį, informuokite gydytoją, nes gydymą gali tekti nutraukti. Karščio pylimas, prakaitavimas, pykinimas plaukų slinkimas. Dažniausiai nedidelis ir trumpalaikis arterinio kraujospūdžio sumažėjimas. Širdies susitraukinėjimo suretėjimas arba aritmijos. Kepenų pažeidimas. Yra buvę retų atvejų, kuomet, švirkščiant vaistą į veną, ištiko anafilaksinis šokas, padidėjo spaudimas kaukolės ertmėje, sutriko kvėpavimo funkcija. Kvėpavimas dažniausiai sutrinka ir (arba) sustoja pacientams, sergantiems sunkiu kvėpavimo nepakankamumu, ypač ligoniams, sergantiems bronchų astma. Kvėpavimo sutrikimo trukmė skirtinga.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI CORDARONE

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C. Laikyti gamintojo pakuotėje.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cordarone vartoti negalima.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Cordarone sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra amjodaronas. Vienoje ampulėje (3 ml) yra 150 mg amjodarono hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra benzilo alkoholis, polisorbatas-80, injekcinis vanduo, azotas.

    Cordarone išvaizda ir kiekis pakuotėje Injekcinis tirpalas. Dėžutėje yra 6 ampulės po 3 ml.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!