• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Differin Differin Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA DIFFERIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Lokalus lengvo ir vidutinio sunkumo paprastųjų spuogų gydymas.

    Gelis yra deguoniui ir šviesos poveikiui atspari bei chemiškai neaktyvi, į retinoidą panaši medžiaga. Medikamentas sunormalina folikulų epitelio ląstelių diferenciaciją, todėl slopinamas mažų komedonų formavimasis.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DIFFERIN

    Differin vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) adapalenui arba bet kuriai pagalbinei Differin gelio medžiagai.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu medikamento pavartojama pernelyg daug, nei greitesnio, nei geresnio poveikio nepasireiškia, tačiau gali atsirasti reikšmingas paraudimas, pleiskanojimas arba diskomfortas. Kadangi gelio poveikis yra veiksmingas, patepus odą sukeltas dirginimas yra normali reakcija. Tokį poveikį galima sušvelninti, laikantis toliau išvardytų tam tikrų atsargumo priemonių.

    - Saugotis, kad gelio nepatektų į akis, šnerves, burną ir ant vokų. Jei atsitiktinai preparato vis dėlto patenka, reikia rūpestingai jį nuplauti vandeniu. - Jei prieš tepant gelio buvo vartojama kitokių lokalaus poveikio preparatų, sukeliančių odos lupimąsi, reikia palaukti, kol praeis dirginimas. - Saulės arba dirbtinių saulės spindulių poveikis dar labiau dirgina, todėl preparato vartojimo laikotarpiu tokio poveikio reikia kiek galima vengti. Vis dėlto gydytis galima, jei toks poveikis yra minimalus (dėvima skrybėlė arba vartojama preparato nuo saulės nudegimo) arba medikamento vartojama rečiau. - Jei saulėje būnama ilgiau (pvz., visą dieną paplūdimyje), dieną prieš tai, kaitinimosi paplūdimyje dieną ir dieną po to gelio vartoti negalima. Jei anksčiau buvo pasireiškusi į saulės nudegimą panaši reakcija, prieš vaisto pradedant vartoti reikia palaukti, kol ši reakcija visiškai praeis. - Kartu su Differin negalima vartoti sutraukiamojo kosmetinio valiklio ar medžiagų, kurios dirgina ir sausina odą (kvapiųjų medžiagų ar preparatų, kuriuose yra alkoholio), nes jos gali dar labiau dirginti . - Galima naudoti drėkinamąsias ir kitokias kosmetikos priemones, tačiau su sąlyga, kad jos nesukelia komedonų.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Adapalenas yra atsparus deguonies ir šviesos poveikiui, jis chemiškai neaktyvus. Kitų vartojamų ant odos ir kartu su Differin medikamentų, sąveika nežinoma. Vakare Differin galima vartoti kartu su kitokiais ryte vartojamais lokalaus poveikio vaistais nuo spuogų, pvz., arba 4 % eritromicinu, arba 1 % klindamicino fosfato tirpalu, arba vandeniniu benzoilo peroksido geliu, kurio koncentracija ne didesnė kaip 10 %, kadangi šie preparatai neslopina vienas kito poveikio bei nesukelia dirginimo.

    Kadangi adapalenas per žmogaus odą absorbuojamas menkai, jo ir sisteminio poveikio vaistų sąveika negalima.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Kokį poveikį nėščioms moterims gali sukelti adapalenas, nežinoma. Nėščioms moterims Differin gelio vartoti negalima. Jei moteris pastojo arba manoma, kad pastojo, gydymą reikia nutraukti.

    Ar Differin patenka į gyvūnų ar moterų pieną, nežinoma. Kadangi daugelis medžiagų į motinos pieną patenka, gelio žindamoms moterims vartoti reikia atsargiai. Dėl šios priežasties preparatu tepti krūtis draudžiama.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Differin gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Differin medžiagas Duomenys neaktualūs.

    3. KAIP VARTOTI DIFFERIN

    Differin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vyresni nei 12 metų ir suaugę pacientai: Differin reikia vartoti vieną kartą per parą. Prieš poilsį nusiprausus, plonu sluoksniu reikia patepti spuogų pažeistą odos plotą. Būtina saugotis, kad gelio nepatektų į akis arba ant lūpų (žr. 2 skyrių “Kas žinotina, prieš vartojant Differin”). Prieš preparato vartojimą pažeista vieta turi būti sausa.

    Būklė turi pagerėti po 4 - 8 gydymo savaičių, o po 3 mėnesių ji pagerėja reikšmingai. Kokiu laipsniu būklė pagerėjo, rekomenduojama spręsti po 3 gydymo mėnesių. Preparato vartojant daugiau negu nurodyta, nei greitesnio, nei geresnio rezultato nepasiekiama, tačiau gali pasireikšti odos paraudimas, pleiskanojimas ir diskomfortas. Differin nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nėra.

    Pavartojus per didelę Differin dozę Tyrimai su pelėmis parodė, kad ūminis toksinis preparato poveikis pasireiškia, jei enteriniu būdu jo pavartojama daugiau kaip 10 g/kg kūno svorio. Nors atsitiktinai preparato nuryti pavojus yra nedidelis, tačiau jo nurijus reikia plauti skrandį.

    Pamiršus pavartoti Differin Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą gelio dozę.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Differin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Vartojimo vietoje Differin gali sukelti toliau išvardytus sutrikimus. Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10) - odos sausmė; - odos dirginimas; - odos deginimo pojūtis; - eritema (odos paraudimas).

    Nedažni (pasireiškia mažiau, kaip 1 pacientui iš 100) - kontaktinis dermatitas (išbėrimas, atsiradęs vartojimo vietoje); - odos diskomfortas (nemalonus pojūtis); - saulės sukeltas nudegimas; - niežulys (odos niežėjimas); - odos eksfoliacija (lupimasis sluoksniais); - eritema (odos paraudimas); - spuogų pasunkėjimas.

    Be to, pastebėtas toliau išvardytas šalutinis poveikis. Odos skausmas ir pabrinkimas, akių vokų dirginimas, paraudimas, niežulys bei pabrinkimas.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI DIFFERIN

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

    Ant dėžutės ir tūbelės po „Tinka“ iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Differin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Differin sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra adapalenas. 1 g gelio jo yra 1 mg. - Pagalbinės medžiagos yra karbomeras 940, propilenglikolis, poloksameras 182, dinatrio edetatas, metilo parahidroksibenzoatas, fenoksietanolis, natrio hidroksidas, išgrynintas vanduo.

    Differin išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Differin yra baltas, vienalytis gelis. Kartono dėžutėje yra tūbelė su užsukamu polipropileno dangteliu. Tūbelėje yra 30 g gelio.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!