1. KAS YRA DRIPTANE IR KAM JIS VARTOJAMAS
DRIPTANE padeda padidinti šlapimo pūslės talpumą, mažindamas pūslės raumenų susitraukimus. Tai gali būti naudinga reguliuojant šlapimo pūslės veiklą.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DRIPTANE
DRIPTANE vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) oxybutynini hydrochloridum arba bet kuriai pagalbinei DRIPTANE medžiagai; - šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija. jeigu Jūs sergate glaukoma; jeigu Jūs sergate dizurijos sindromu dėl prostatos adenomos; jeigu Jūs sergate sunkiąja miastenija; jeigu Jums pasunkėja šlapinimasis (sumažėjusi šlapimo srovė), pvz., dėl padidėjusios prostatos; jeigu Jūs sergate žarnyno ligomis, įskaitant žarnų nepraeinamumą ir kolitą (gaubtinės žarnos uždegimą); jeigu yra per didelis skydliaukės veiklos suaktyvėjimas; jeigu moteris yra nėščia ar maitina kūdikį krūtimi, taip pat jei planuoja pastoti; jaunesniems kaip 5 metų vaikams.
Specialių atsargumo priemonių reikia: Dėl savo farmakologinių savybių šis vaistas gali sukelti šalutinį poveikį, ypač vaikams. Todėl, pasireiškus sunkiam poveikiui, gali reikėti nutraukti gydymą arba, jei gydymas tęsiamas, koreguoti dozę.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui
DRIPTANE vartojimas su maistu ir gėrimais Duomenys neaktualūs.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Šio vaisto negalima vartoti nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu, taip pat jei planuojama pastoti.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaistas kartais gali pabloginti regėjimą, sukelti mieguistumą ar galvos svaigimą. Todėl jums nereikėtų vairuoti bei valdyti bet kokius mechanizmus, kol neįsitikinote, kad vaistas jums šio poveikio nesukelia. Tačiau jei minėtas poveikis pasireiškia, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines DRIPTANE medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI DRIPTANE
Driptane visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė suaugusiems ir senyvo amžiaus žmonėms yra 2-3 tabletės per parą. Nusilpusių senyvo amžiaus asmenų organizme vaistas gali išlikti ilgesnį laiką, todėl dviejų tablečių per dieną paprastai pakanka.
Vyresniems kaip 5 metų vaikams, kuriems yra neurogeninis šlapimo pūslės funkcijos sutrikimas (dėl stuburo ligos), įprastinė dozė yra dvi tabletės per parą, o naktinio šlapimo nelaikymo atveju įprastinė dozė yra dvi ar trys tabletės per parą.
Suaugusiems žmonėms (ir senyviems) vaisto reikia vartoti du arba tris kartus per parą. Nusilpusiems senyvo amžiaus asmenims – du kartus per parą. Vaikams, vyresniems kaip 5 metų amžiaus, turintiems neurogeninį pūslės sutrikimą, vaisto reikia vartoti du kartus per parą, šlapimo nelaikymo atvejais – du arba tris kartus per parą.
Vaistas vartojamas palaipsniui mažinant dozę.
Pavartojus per didelę DRIPTANE dozę Perdozavimo atveju šalutinis vaisto poveikis gali sustiprėti, atsirasti atropinui būdingų apsinuodijimo simptomų (midriazė, sustiprėjusi sekrecija, lygiųjų raumenų paralyžius). Gydymas: skrandžio plovimas, vėmimo sukėlimas, jei sutrinka kvėpavimas – dirbtinė plaučių ventiliacija.
Pamiršus pavartoti DRIPTANE Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
Nustojus vartoti DRIPTANE Įspėjimų nėra.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
DRIPTANE, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažniausiai pasitaiko: burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, neaiškus regėjimas, negalavimo jausmas, skrandžio skausmai, rėmuo, veido paraudimas (ypač vaikams) ir sunkus šlapinimasis. Retesni šalutiniai reiškiniai yra galvos skausmas, svaigimas, mieguistumas, odos išsausėjimas, nevisiško šlapimo pūslės išsituštinimo jausmas, viduriavimas ir neritmiškas širdies plakimas. Jei Jums atsirado burnos džiūvimas, neaiškus matymas, negalavimo jausmas, veido paraudimas, galvos skausmas, mieguistumas ar odos išsausėjimas, apie tai nebūtina pranešti gydytojui, jei tai jums nesukelia nepatogumų. Jei išsivystė vidurių užkietėjimas, viduriavimas, skrandžio skausmai, rėmuo, sunkus šlapinimasis, nevisiško šlapimo pūslės išsituštinimo jausmas, svaigimas, neritmiškas širdies plakimas ar koks nors kitas nemalonus šalutinis poveikis, turite apie tai pranešti gydytojui.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI DRIPTANE
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti žemesnėje kaip 30 C temperatūroje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
DRIPTANE sudėtis
Veiklioji medžiaga yra oksibutinino hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 5 mg oksibutinino hidrochlorido. Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kalcio stearatas, bevandenė laktozė.
DRIPTANE išvaizda ir kiekis pakuotėje
Dėžutėje yra 60 tablečių lizdinėse plokštelėse (PVC/aliuminio).