1. KAS YRA EGLONYL IR KAM JIS VARTOJAMAS
Vaistas tinka suaugusių žmonių tam tikroms nerimo formoms bei kai kuriems elgsenos sutrikimams gydyti.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT EGLONYL
Eglonyl vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) sulpiridui arba bet kuriai pagalbinei Eglonyl medžiagai; pacientas serga feochromocitoma (antinksčių šerdinės dalies sutrikimu, sukeliančiu sunkią hipertenziją); ligonis vartoja sultopridą; vartoja dopaminerginius agonistus (amantadiną, apomorfiną, bromokriptiną, kabergoliną, entakaponę, lisuridą, pergolidą, piribedilą, pramipeksolą, chinagolidą, ropinirolą), išskyrus tuos atvejus, kai ligonis serga Parkinsono liga (žr. 2 skyrių).
Vaisto nepatartina vartoti toliau išvardintais atvejais: žindymo laikotarpiu; geriant alkoholio; kartu vartojant levodopos; kartu vartojant vaistų, kurie gali sukelti sunkų širdies ritmo sutrikimą (torsades de pointes), pvz., Ia klasės (chinidino, hidrochinidino, dizopiramido) ir III klasės (amjodarono, sotalolio, dofetilidino, ibutilidino) antiaritminių vaistų, kai kurių neuroleptikų (tioridazino, chlorpromazino, levomepromazino, trifluoperazino, ciamemazino, amisulprido, tiaprido, pimozido, haloperidolio, droperidolio) ir kitų vaistų (bepridilio, cisaprido, difemanilio, į veną leidžiamo eritromicino, mizolastino, į veną leidžiamo vinkamino, halofantrino, pentamidino, sparfloksacino, moksifloksacino ir kt.); kartu vartojant dopaminerginių vaistų (amantadino, apomorfino, bromokriptino, kabergolino, entakaponės, lisurido, pergolido, piribedilo, pramipeksolo, chinagolido, ropinirolo), išskyrus tuos atvejus, kai ligonis serga Parkinsono liga (žr.2 skyrių).
Specialių atsargumo priemonių reikia: Kad gydytojas galėtų nustatyti dozę ir (arba) prižiūrėti gydymą, pacientas privalo jį informuoti, jei serga: širdies sutrikimu; Parkinsono liga; inkstų veiklos pažeidimu; epilepsija, jei buvo traukulių (seniau ar dabar); diabetu; insultu.
Jei atsiranda neaiškių priežasčių sukeltas karščiavimas, blyškumas ar gausus prakaitavimas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba neatidėliotinos pagalbos skyrių, nes tai gali būti mirtinai pavojingo neurolepsinio sindromo požymiai.
Širdies ritmo sutrikimų profilaktikai gydytojas gali atlikti elektrokardiogramą.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač apie vaistus skirtus Parkinsono ligai gydyti ar kurie gali sukelti sunkų širdies ritmo sutrikimą (torsades de pointes), pvz., Ia klasės (chinidiną, hidrochinidiną, dizopiramidą) ir III klasės (amiodoroną, sotalolį, dofetilidiną, ibutilidiną) antiaritminius vaistus, kai kuriuos neuroleptikus (tioridaziną, metadoną, chlorpromaziną, levomepromaziną, trifluoperaziną, ciamemaziną, amisulpridą, tiapridą, pimozidą, haloperidolį, droperidolį) ir kitus preparatus (bepridilį, cisaprida, difemanilį, į veną leidžiamą eritromiciną, mizolastiną, į veną leidžiamą vinkaminą, halofantriną, pentamidiną, sparfloksaciną, moksifloksaciną, vaistus skrandžio rūgštingumui mažinti ir sulfakratą, ir kt.).
Eglonyl vartojimas su maistu ir gėrimais Gydymo metu griežtai draudžiama gerti alkoholio.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Šio vaisto nėštumo metu patariama nevartoti. Jei nėščiai moteriai šio medikamento paskyrė, būtina tiksliai laikytis gydytojo nustatyto dozavimo ir preparato vartojimo trukmės. Jei medikamento vartojanti moteris įtaria, kad pastojo, reikia kreiptis į gydytoją, kadangi tik jis gali nuspręsti, ar reikia toliau vartoti vaisto.
Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Gydomai šiuo preparatu moteriai žindyti nepatariama.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Šis vaistas gali sukelti mieguistumą, svaigulį, sumažinti budrumą, todėl vairuoti ir prižiūrėti veikiančius mechanizmus gali būti pavojinga.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Eglonyl medžiagas Kadangi vaisto sudėtyje yra laktozės, jo negalima vartoti ligoniams, sergantiems įgimta galaktozemija, gliukozės ir galaktozės rezorbcijos sutrikimu, laktazės nepakankamumu (retomis medžiagų apykaitos ligomis).
3. KAIP VARTOTI EGLONYL
Eglonyl visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimas Vaisto galima vartoti tik suaugusiems žmonėms. Dozavimas labai įvairus ir yra priderinamas konkrečiam atvejui.
Vartojimo metodas Preparatą reikia švirkšti į raumenis. Jeigu manote, kad Eglonyl veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pavartojus per didelę Eglonyl dozę Perdozavus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes gali prasidėti sunkus širdies veiklos sutrikimas.
Pamiršus pavartoti Eglonyl Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Eglonyl, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Širdies sutrikimai širdies ritmo sutrikimai, skilvelių tachikardija, kuri gali baigtis skilvelių virpėjimu, širdies sustojimu ar netikėta mirtimi, keičiant kūno padėtį iš gulimos ar sėdimos į stovimą svaigsta galva.
Endokrininiai sutrikimai laikina hiperprolaktinemija, išnykstanti nutraukus gydymą.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai neurolepsinis sindromas (retai pasireiškia neaiškių priežasčių sukeltas karščiavimas, prakaitavimas, blyškumas, kraujo spaudimo pokyčiai, sąmonės sutrikimas, raumenų rigidiškumas), kuris yra galimai mirtina komplikacija (žr. 2 skyrių), padidėja kūno svoris.
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai kepenų fermentų kiekio padidėjimas.
Nervų sistemos sutrikimai drebulys, rigidiškumas ir (arba) nenormalūs judesiai, įskaitant veido ir liežuvio, sedacija ar mieguistumas, retai traukuliai.
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai išnyksta mėnesinių kraujavimas; pabrinksta krūtys, atsiranda krūtų skausmas, ne žindymo laikotarpiu iš spenelių išteka pieno. Baigus gydymą šie reiškiniai išnyksta. Vyrams pasireiškia erekcijos sutrikimai, moterims – lytinis šaltumas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai makulopapulinis bėrimas.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI EGLONYL
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Eglonyl vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Eglonyl sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra sulpiridas. Dviejuose ml tirpalo yra 100 mg sulpirido. - Pagalbinės medžiagos yra medicininė sieros rūgštis, natrio chloridas ir injekcijų vanduo.
Eglonyl išvaizda ir kiekis pakuotėje 6 ampulės po 100 mg/2 ml kartono dėžutėje.