• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Faringodol Forte Faringodol Forte Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA Faringodol Forte IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Vaisto savybės ir veikimo būdas Cholino salicilatas – veiklioji Faringodol Forte medžiaga – pasižymi tokiu vietiniu poveikiu: slopina uždegimą; malšina skausmą; veikia antibakteriškai; mažina burnos ir ryklės gleivinės paburkimą ir paraudimą; skatina skirtis seiles; tai papildo uždegimą slopinantį poveikį.

    Indikacijos Malšinti skausmui bei slopinti uždegimui, esant burnos gleivinės uždegimui (stomatitui), ryklės gleivinės uždegimui (faringitui), dantenų uždegimui (gingivitui) ir apydančio uždegimui (periodontitui).

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Faringodol Forte

    Faringodol Forte vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cholino salicilatui, bet kuriai pagalbinei Faringodol Forte medžiagai arba kitiems nesteroidiniams uždegimą slopinantiems vaistams; jeigu stemplėje yra veninių mazgų, nes kyla kraujavimo pavojus.

    Specialios atsargumo priemonės Kai ilgai gydoma didelėmis cholino salicilato dozėmis (didesnėmis kaip 6,7 g per dieną, t.y. 45 pastilės per dieną), gali mažėti cholesterolio koncentracija kraujo plazmoje. Panašiai kaip ir gydantis kitais salicilatais, pacientai, kurie serga virškinamojo trakto uždegimais, pepsine opalige ar bronchine astma, prieš pradėdami vartoti Faringodol Forte, turėtų pasitarti su gydytoju. Faringodol Forte sudėtyje yra aspartamo, dėl to jo negalima vartoti sergantiesiems fenilketonurija. Faringodol Forte pastilėse nėra cukraus, todėl jį saugiai gali vartoti pacientai, kurie serga cukriniu diabetu, arba turi polinkį sirgti ėduonimi (kariesu). Ar gali salicilatus vartoti jaunesni nei 12 metų vaikai, privalu pasitarti su gydytoju, nes jiems kyla Rejė (Reye) sindromo pavojus.

    Kitų vaistų vartojimas Čiulpiant Faringodol Forte pastiles, tokia sąveika mažai tikėtina. Salicilatai silpnina tuo pat metu vartojamų nesteroidinių uždegimą slopinančių vaistų veikimą ir stiprina raminamųjų, migdomųjų, hipoglikeminių (gliukozės koncentraciją kraujyje mažinančių) ir antikoaguliantų (kraujo krešėjimą slopinančių) vaistų poveikį. Kai kartu su salicilatais vartojami steroidiniai ar nesteroidiniai uždegimą slopinantys vaistai, taip pat antikoaguliantai, trombocitų agregaciją slopinantys ir fibrinoliziniai vaistai, didėja kraujavimo iš skrandžio pavojus.

    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Faringodol Forte gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia

    3. KAIP VARTOTI Faringodol Forte

    Vartojimo būdas ir dozavimas Suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams: įprastinė dozė - čiulpti po 1 pastilę 4 – 6 kartus per dieną. 6 – 12 metų vaikams: čiulpti ne daugiau kaip 4 pastiles per dieną. Jei gerklės skausmas per 1 – 2 dienas neatslūgsta, reikėtų kreiptis į gydytoją.

    Pavartojus per didelę Faringodol Forte dozę Dėl Faringodol Forte farmacinės formos (pastilės) ir nereikšmingos rezorbcijos vaisto perdozavimas mažai tikėtinas.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Faringodol Forte, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Nuo Faringodol Forte pastilių, kaip ir nuo kitų salicilatų, gali kilti toks nepageidaujamas poveikis: alerginės reakcijos (pvz., parausta oda ar ją beria, atsiranda kosulys, užgula nosį, pabrinksta veidas, darosi sunku ryti ir kvėpuoti); pažeidžiama virškinamojo trakto gleivinė (pvz., skauda pilvą, vemiama, kraujuoja iš virškinamojo trakto).

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI Faringodol Forte

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Faringodol Forte vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    Faringodol Forte sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra cholino salicilatas. Vienoje pastilėje yra 150 mg cholino salicilato. - Pagalbinės medžiagos yra bevandenis isomalt M, bevandenis lycasin 80/55, pipirmėčių aliejus, acesulfamo kalio druska, aspartamas (E 951). Faringodol Forte sudėtyje nėra konservantų ar nenatūralių dažiklių.

    Faringodol Forte išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Pakuotėje yra 16 pastilių (2 lizdinės plokštelės po 8 pastiles kiekvienoje plokštelėje).

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!