1.KAS YRA FENKAROL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Fenkarol yra baltos arba beveik baltos tabletės. Fenkarol tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis, kurių kiekvienoje yra 10 tablečių. Kartono dėžutėje yra 20 tablečių. Veiklioji Fenkarol medžiaga kvifenadino hidrochloridas yra antihistamininis medikamentas. Jis mažina histamino poveikį organams ir jų sistemoms, be to, skirtingai nuo įprastinių šios grupės preparatų, Fenkarol ne tik blokuoja histamino poveikiui jautrius H1 receptorius, bet ir aktyvuoja fermentą diaminoksidazę (histaminazę), todėl audiniuose sumažėja histamino kiekis. Remiantis šiais pokyčiais galima paaiškinti, kodėl vaistas yra efektyvus ligoniams, kurie netoleruoja kitokių antihistamininių preparatų. Fenkarol veiklioji medžiaga greitai absorbuojama iš virškinimo trakto: jau po 30 minučių preparato būna organizmo audiniuose. Didžiausia veikliosios medžiagos koncentracija plazmoje būna po valandos. Ją metabolizuoja kepenys. Medikamentas ir jo metabolitai šalinami iš organizmo daugiausiai su šlapimu ir tulžimi per 48 valandas. Fenkarol tabletės tinka, jei yra polenozė, ūminė ar lėtinė dilgėlinė, sezoninė sloga (šieno sloga), alerginė rinopatija, alerginis junginės uždegimas, angioneurozinė (Kvinkės) edema, dermatozė (egzema, neurodermitas, niežulys ir kt.), maisto ar medikamentų sukelta alerginė reakcija. Fenkarol vartojamas minėtų sutrikimų simptomams lengvinti.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FENKAROL
Fenkarol vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) kvifenadino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei fenkarol tablečių medžiagai. Jeigu yra pirmieji trys nėštumo mėnesiai. Specialių atsargumo priemonių reikia: Atsargiai vaisto reikia vartoti ligoniams, sergantiems sunkiomis širdies ir kraujagyslių sistemos, virškinimo trakto, kepenų ir(ar) inkstų ligomis. Per paskutinius 6 nėštumo mėnesius vaisto galima vartoti tik gydytojui nurodžius, jog gydymas šiuo vaistu yra būtinas. Fenkarol 25 mg tabletės stipraus CNS slopinimo nesukelia, tačiau pavieniais atvejais gali pasireikšti šioks toks raminamasis poveikis.
Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Per pirmąsias 12 nėštumo savaičių Fenkarol tablečių vartoti draudžiama. Per paskutinius 6 nėštumo mėnesius vaisto galima vartoti tik gydytojui nurodžius, jog gydymas šiuo vaistu yra būtinas.
Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ar Fenkarol veiklioji medžiaga išsiskiria su pienu, nežinoma, todėl žindyvėms šio vaisto vartoti nerekomenduojama
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Žmonėms, dirbantiems greitos fizinės ir psichinės reakcijos reikalaujantį darbą, pvz., vairuotojams, prieš preparato vartojimą reikia nustatyti (vaisto pavartojus trumpai), ar jis nesukelia raminamojo poveikio. Jei šis poveikis pasireiškia, pacientui reikia būti atsargiam.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Fenkarol medžiagas Tablečių sudėtyje yra sacharozės, todėl pacientams, kuriems yra retas paveldimas galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės trūkumas ar gliukozės-galaktozės absorbcijos sutrikimas, šio preparato vartoti draudžiama.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Fenkarol tabletės nestiprina alkoholio ir migdomųjų preparatų sukeliamo CNS slopinimo. Vaistas sukelia šiokią tokią M-cholinerginės sistemos blokadą, todėl sulėtėjus virškinimo trakto motorikai, iš jo į kraują gali patekti daugiau lėtai rezorbuojamų medikamentų, pvz. netiesioginio poveikio kumarolo grupės antikoaguliantų
3. KAIP VARTOTI FENKAROL
Fenkarol visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Fenkarol tabletės yra geriamos iš karto po valgio. Suaugusiems žmonėms. Reikia gerti po valgio 2 – 4 kartus per parą po 25-50 mg. Didžiausia paros dozė yra 200 mg. Gydoma 10 – 20 dienų. Prireikus gydymo kursą galima pakartoti. Vaikams.Vyresniems negu 12 metų vaikams reikia gerti 2 – 3 kartus per parą po 25 mg. Gydoma 10 – 15 parų. Prireikus gydymo kursą galima pakartoti. Jeigu manote, kad Fenkarol veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pavartojus per didelę Fenkarol dozę Didelė dozė gali sukelti gleivinės sausmę, galvos skausmą, vėmimą, skausmą viršutinėje pilvo dalyje ir kitokį virškinimo negalavimą. Įtarus, jog vaisto perdozuota, reikia kreiptis į gydytoją.
Pamiršus pavartoti Fenkarol Praleidus vienkartinę dozę, toliau vaisto reikia vartoti taip kaip įprasta. Jei būtina, reikia pasitarti su gydytoju.
Pokyčiai nutraukus Fenkarol vartojimą Vaisto reikia vartoti visą gydytojo nurodytą laiką. Savo nuožiūra pertraukus ar nutraukus gydymą, vėl gali pasunkėti ligos simptomai.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Fenkarol, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Paprastai Fenkarol tabletės yra toleruojamos gerai. Jei organizmas jautresnis vaisto poveikiui arba jo perdozuojama, gali džiūti burna, sutrikti virškinimas. Sumažinus dozę ar nutraukus preparato vartojimą šie pokyčiai paprastai praeina. Manoma, kad nepageidaujamas poveikis dažniau pasireiškia ligoniams, sergantiems virškinimo trakto ligomis. Pastebėta pavienių padidėjusio jautrumo šviesai atvejų.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. FENKAROL LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.