1. KAS YRA FLAVAMED IR KAM JIS VARTOJAMAS
Flavamed yra gleives skystinantis vaistas, vartojamas sergant kvėpavimo sistemos ligomis. Flavamed vartojamas sergant plaučių ir bronchų ligomis, kai susidaro klampios gleivės. Suskystina klampias gleives ir jos gali lengviau pasišalinti.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FLAVAMED
Flavamed vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai (ambroksolio hidrochloridui) arba bet kuriai pagalbinei Flavamed medžiagai (žr. 6 skyrių „Kita informacija“); - jaunesniems nei 6 metų vaikams.
Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jums praeityje pasitaikė labai sunkių padidėjusio jautrumo reakcijų (Stevenso-Džonsono, Lajelio sindromas). Stevenso-Džonsono sindromas yra liga, kurios metu ligonis stipriai karščiuoja, o odoje ir gleivinėse atsiranda pūslelinis bėrimas. Gyvybei pavojingas Lajelio sindromas taip pat vadinamas ir nuplikytos odos sindromu. Tai būklė, kai susidaro didelės pūslės, panašios į odos nudegimą.
Todėl, jei pastebėjote odos arba gleivinių pakitimų, nedelsiant nustokite vartoti. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją!
- Jeigu Jums sutrikusi inkstų funkcija arba jei sergate sunkia kepenų liga. Tokiais atvejais Flavamed galima vartoti tik laikantis atsargumo (pvz., daryti didesnes pertraukas tarp vaisto gėrimo arba sumažinti vaisto dozę – pasitarkite su gydytoju). Esant sunkiam inkstų funkcijos sutrikimui, organizme gali kauptis Flavamed veikliosios medžiagos irimo produktai. - Jei sergate reta bronchų liga kai padidėja sekreto susidarymas (pavyzdžiui, ciliarinio nepilnavertiškumo sindromas). Tuomet gleivės ir sekretas nepasišalina iš plaučių. Minėtais atvejais Flavamed galima vartoti tik gydytojui prižiūrint. - Jei praeityje sirgote opalige, dėl Flavamed vartojimo reikia pasitarti su gydytoju, nes gleives skytinantis (mukolizinis) vaistas gali pažeisti skrandžio gleivinės apsauginę funkciją. Prieš vartodami Flavamed pasitarkite su gydytoju.
Vaikai Flavamed galima vartoti tik vyresniems nei 6 metų vaikams.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kosulį slopinantys vaistai Vartojant Flavamed negalima kartu vartoti kosulio refleksą slopinančių vaistų (vadinamųjų kosulį slopinančių vaistų). Kosulio refleksas labai reikalingas norint atkosėti skystas gleives ir šitaip jas pašalinti iš plaučių.
Nėštumo ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Flavamed nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartokite tik esant aiškiam Jūsų gydytojo nurodymui! Apie vaisto vartojimą nėštumo ir žindymo laikotarpiu šiuo metu pakankamo patyrimo nėra. Tačiau tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad veiklioji Flavamed medžiaga patenka į žindomo gyvūno pieną.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Flavamed gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Flavamed medžiagas Šio vaisto sudėtyje yra laktozės (pieno cukraus). Jei Jums gydytojas sakė, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, prieš vartodami šį preparatą pasitarkite su gydytoju.
3. KAIP VARTOTI FLAVAMED
Flavamed 30 mg tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei gydytojas nepaskyrė Flavamed 30 mg tabletes vartoti kitaip, rekomenduojamos tokios nuorodos. Laikykitės šių nurodymų, nes kitu atveju Flavamed 30 mg tabletės gali tinkamai neveikti. Jei gydytojas nepaskyrė Flavamed 30 mg tabletes vartoti kitaip, įprastinė dozė yra tokia:
Amžius Vienkartinė dozė Didžiausia paros dozė
6-12 metų vaikai Pusė tabletės 2-3 kartus per parą (atitinka 15 mg ambroksolio hidrochlorido 2-3 kartus) Pusantros tabletės (atitinka 45 mg ambroksolio hidrochlorido)
Vyresni nei 12 metų vaikai ir suaugusieji Pirmąsias 2-3 dienas viena tabletė 3 kartus per parą (atitinka 30 mg ambroksolio hidrochlorido 3 kartus per parą), po to viena tabletė 2 kartus per parą (atitinka 30 mg ambroksolio hidrochlorido 2 kartus per parą) Trys tabletės (atitinka 90 mg ambroksolio hidrochlorido)
Nuoroda Suaugusiesiems paros dozę galima padidinti iki dviejų tablečių 2 kartus per parą.
Vartojimo metodas Flavamed 30 mg tabletes geriausia nuryti nesukramtytas po valgio ir užsigerti pakankamu skysčio (pvz., vandens, arbatos ar sulčių) kiekiu. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.
Vartojimo trukmė Flavamed 30 mg tablečių be gydytojo nurodymų negalima vartoti ilgiau kaip 4-5 dienas. Jei Jūsų ligos požymiai po 4-5 dienų nepagerėja ar netgi pablogėja, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją. Jei Jums atrodo, kad Flavamed 30 mg tabletės veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Pavartojus per didelę Flavamed dozę Iki šiol sunkių apsinuodijimo požymių nepasitaikė. Gali būti laikinas sujaudinimas ir viduriavimas. Išgėrus labai didelę vaisto dozę gali būti padidėjęs seilėtekis, žiaukčiojimas, vėmimas, kraujospūdžio sumažėjimas ir kraujotakos sutrikimas. Tokiais atvejais kreipkitės į gydytoją. Tokių skubių priemonių kaip vėmimo sukėlimas, skrandžio išplovimas dažniausiai neprireikia ir dėl jų gali tekti apsispręsti tik išgėrus ypač didelę vaisto dozę. Patariama vartoti simptomines gydymo priemones.
Pamiršus pavartoti Flavamed Pamiršę pavartoti arba išgėrę per mažą dozę, toliau vartokite vaistą atėjus kitam dozės gėrimo laikui įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Flavamed, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutiniam poveikio dažnumui apibūdinti vartojama tokia klasifikacija. Labai dažni: dažniau kaip 1 iš 10 pacientų. Dažni: rečiau kaip 1 iš 10 pacientų, bet dažniau kaip 1 iš 100 pacientų. Nedažni: rečiau kaip 1 iš 100 pacientų, bet dažniau kaip 1 iš 1000 pacientų. Reti: rečiau kaip 1 iš 1000 pacientų, bet dažniau kaip 1 iš 10000 pacientų. Labai reti: rečiau kaip 1 iš 10000 pacientų arba nežinoma (neįmanoma nustatyti iš esamų duomenų).
Virškinimo trakto sutrikimai Nedažni: pykinimas, pilvo skausmas, vėmimas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai Labai reti: sunkios odos reakcijos, pvz.; Lajelio ir Stevenso-Džonsono sindromas (žr. 2 skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Nedažni: padidėjusio jautrumo reakcijos tokios kaip odos bėrimas, veido patinimas (edema), kvėpavimo sutrikimas, niežulys, karščiavimas. Reti: sunkios alerginės (anafilaksinės) reakcijos, netgi šokas.
Gydymas Jei pastebėjote, kad atsirado vienas ar daugiau išvardytų šalutinio poveikio požymių, nedelsiant nutraukite vaisto vartojimą. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI FLAVAMED
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Flavamed vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Flavamed sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra ambroksolio hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 30 mg ambroksolio hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, celiuliozės milteliai, kroskarmeliozės natrio druska, povidonas K 30, magnio stearatas.
Flavamed išvaizda ir kiekis pakuotėje Baltos, apskritos, iš abiejų pusių suplotos tabletės apvalintais kampais ir perlaužimo vagele vienoje pusėje. Pakuotėje yra 20 arba 50 tablečių.