• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Furasol Furasol Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA FURASOL IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Furasol veiklioji medžiaga tirpusis furaginas (furagino kalio druska) slopina mikroorganizmų ląstelių fermentų sistemų aktyvumą bei kai kurias kitokias biochemines reakcijas, todėl suyra bakterijos ląstelės citoplazmos membrana ir apvalkalėlis. Dėl nitrofurano grupės vaistų poveikio mikroorganizmai išskiria mažiau toksinų, todėl bendroji ligonio būklė pagerėja anksčiau, negu nuslopinama mikroorganizmų veikla. Natrio chloridas reguliuoja tirpalo osmosinį slėgį, todėl stiprina tirpiojo furagino poveikį. ir Furasol vartojamas infekcijos sukeltam burnos ir ryklės pažeidimui lokaliai gydyti.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FURASOL

    Furasol vartoti draudžiama, jeigu: yra padidėjęs jautrumas (alergija) furaginui ar kitiems nitrofuranų grupės junginiams; yra alerginė odos ar gleivinės reakcija; pacientas jaunesnis negu 4 metų.

    Specialios atsargumo priemonės Tirpalą reikia ruošti prieš pat vartojimą. Nesuvartotus vaisto likučius reikia išpilti.

    Furasol vartojimas su maistu ir gėrimais Tirpalu reikia skalauti burną ir ryklę tarp valgymų.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims preparato vartoti draudžiama.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindyvėms preparato vartoti draudžiama.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Furasol gebėjimui reaguoti įtakos nedaro. Pacientams, kurių darbas reikalauja didesnio susikaupimo, preparato vartoti galima.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Medikamentas, vartojamas kartu su antibiotikais, sukelia sinergistinį poveikį. Furasol vartojančiam pacientui negalima gerti svaigalų, kadangi tokiu atveju gali dažniau pasireikšti nepageidaujama reakcija.

    3. KAIP VARTOTI FURASOL

    Furasol visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tirpalą reikia ruošti prieš pat vartojimą. Maišelyje esančius miltelius reikia ištirpinti stiklinėje karšto virinto vandens ir šiltu tirpalu kelis kartus per dieną skalauti burną bei ryklę. Tirpalą reikia suvartoti iš karto. Jo laikyti negalima. Jeigu manote, kad Furasol veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę Furasol dozę Nitrofurano grupės dariniai yra mažai toksiški. Furasol, vartojamas pagal nurodymus, toksinio poveikio nesukelia. Apsinuodijimo šiuo preparatu atvejų nežinoma.

    Pamiršus pavartoti Furasol Jeigu praleista viena dozė, vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip nurodyta. Gerti dvigubą dozę draudžiama. Jei būtina, reikia konsultuotis su gydytoju.

    Pokyčiai nutraukus Furasol vartojimą Po to, kai savijauta sunormalėja, vaisto reikia vartoti dar mažiausiai 2 paras. Per anksti nutraukus ar pertraukus preparato vartojimą, liga gali vėl paūmėti.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Furasol, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Paprastai Furasol yra gerai toleruojamas. Labai retai galima alerginė reakcija. Tokiu atveju preparato vartojimą reikia nutraukti ir skirti antihistamininių preparatų, kalcio chlorido ir B grupės vitaminų.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI FURASOL

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

    Ant etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Furasol vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Furasol sudėtis

    Veikliosios medžiagos yra tirpusis furaginas (furagino kalio druska) ir natrio chloridas. Viename paketėlyje yra 100 mg furagino kalio druskos ir 900 mg natrio chlorido. Pagalbinių medžiagų nėra.

    Furasol išvaizda ir kiekis pakuotėje Oranžiniai rusvi, rupūs milteliai. Vienoje pakuotėje yra 15 paketėlių, kurių kiekviename yra 1 g Furasol.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!