• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Gabapentin Nycomed Gabapentin Nycomed Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA Gabapentin Nycomed IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Gabapentin Nycomed, kaip papildomas preparatas, vartojamas dalinei epilepsijai gydyti greta įprastinių vaistinių preparatų nuo epilepsijos, jei šie nesukelia reikiamo poveikio. Be to, gabapentinas vartojamas skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas (pvz., jeigu yra juostinė pūslelinė), taip pat diabeto sukeltam neuropatiniam skausmui malšinti.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Gabapentin Nycomed

    Gabapentin Nycomed vartoti draudžiama: jeigu padidėjęs jautrumas (alergija) gabapentinui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai; jeigu sergate ūminiu kasos uždegimu.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jums būna priepuolių, kurių metu trumpam dingsta sąmonė; jeigu sutrikusi inkstų funkcija, prieš pradėdami vartoti Gabapentin Nycomed, pasitarkite su gydytoju; jeigu Jums yra kasos uždegimo simptomų (besitęsiantys su pilvu susiję negalavimai, šleikštulys, pasikartojantis vėmimas), nedelsdami kreipkitės į gydytoją; jeigu Jums yra buvusi psichozė, prieš pradėdami vartoti Gabapentin Nycomed, pasitarkite su gydytoju..

    Gabapentin Nycomed vartojimas su maistu ir gėrimais Gabapentin Nycomed gali būti vartojimas bet kuriuo metu, neatsižvelgiant į valgymą.. Alkoholio ar uždraustų preparatų vartojimas gali padidinti šalutinio poveikio pavojų.

    Nėštumas Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, pasitarkite su gydytoju. Yra rizika, kad gabapentinas gali daryti žalingą poveikį vaisiui, bet nutraukti epilepsijos gydymą taip pat pavojinga.

    Žindymo laikotarpis Gabapentino patenka į motinos pieną, taigi poveikio žindomam kūdikiui atmesti negalima. Pasitarkite su gydytoju.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gabapentinas gali sukelti mieguistumą bei svaigulį ir taip slopinti reakciją. Tai pavojinga vairuojant ar valdant mechanizmus. Labiausiai į šiuos reiškinius reikia atsižvelgti pradedant gydymą gabapentinu bei didinant dozę.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Gabapentin Nycomed medžiagas 100 mg, 300 mg bei 400 mg Gabapentin Nycomed kapsulėse yra atitinkamai 17 mg, 50 mg bei 67 mg laktozės. Jeigu Jūs netoleruojate kai kurių cukrų, prieš pradėdami vartoti šį vaistinį preparatą, pasitarkite su gydytoju.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu Gabapentin Nycomed išgersite kartu su rūgštį neutralizuojančiais vaistiniais preparatais nuo padidėjusio rūgštingumo bei rėmens (vadinamieji antacidiniai preparatai), gabapentino poveikis susilpnės. Todėl Gabapentin Nycomed vartokite praėjus ne mažiau kaip dviem valandoms po antacidų išgėrimo.

    3. KAIP VARTOTI Gabapentin Nycomed

    Gabapentin Nycomed visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gydytojas nuspręs, kokia dozė Jums tinka.

    Paprastai pradedama gydyti 300 mg kapsule, ji geriama vakare. Vėliau palaipsniui dozė didinama, ji išgeriama per 3 kartus, laikantis gydytojo nurodymų. Pertrauka tarp vakarinės ir kitos rytinės dozės negali viršyti 12 valandų.

    Dozė turi būti mažinama ir gydymas nutraukiamas palaipsniui vykdant gydytojo nurodymus. Per greitai nutraukus gydymą, pavojus, kad padažnės epilepsiniai priepuoliai, padidėja. Gabapentin Nycomed galima vartoti neatsižvelgiant į valgymą. Kapsules reikia nuryti sveikas užsigeriant mažiausiai puse stiklinės skysčio. Draudžiama kapsules kramtyti.

    Gabapentin Nycomed draudžiama gydyti epilepsiją jaunesniems nei 12 metų vaikams. Taip pat jo neturėtų vartoti vaikai ir jaunuoliai iki 18 metų amžiaus neuropatinio skausmo gydymui. Jei Jums atrodo, kad Gabapentin Nycomed yra per stiprus, ar per silpnas, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

    Pavartojus per didelę Gabapentin Nycomed dozę Jeigu išgėrėte per daug kapsulių, kreipkitės į savo gydytoją ar artimiausią ligoninę. Nepamirškite su savimi pasiimti kapsulių.

    Pamiršus pavartoti Gabapentin Nycomed Jeigu pamiršote išgerti vieną dozę (pvz., po paskutinės dozės išgėrimo praėjo daugiau nei 12 valandų), kreipkitės į savo gydytoją. Jis patars, ar reikia suvartoti papildomą dozę.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Gabapentin Nycomed, kaip ir kiti vaistiniai preparatai, gali daryti šalutinį poveikį. Šalutinis poveikis paprastai būna lengvas ar vidutinio sunkumo.

    Dažnas šalutinis poveikis (daugiau kaip 1 iš 100 vartojančiųjų): Apsnūdimas, nuovargis, svaigulys, galvos skausmas, mieguistumas, svorio padidėjimas, apetito netekimas, patinimai, silpnumas, apetito padidėjimas, susilpnėjusi raumenų veiklos koordinacija, nevalingi akių judesiai (nistagmas), drebulys, atminties netekimas, „skruzdėlių bėgiojimo“ pojūtis, raumenų traukuliai, refleksų sustiprėjimas, susilpnėjimas ar išnykimas, budrumo sumažėjimas, susilpnėjęs gebėjimas susikaupti, nenormalios mintys, kalbos sutrikimas, atminties pablogėjimas, eisenos sutrikimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, burnos sausmė, medžiagų apykaitos susilpnėjimas, virškinimo sutrikimas, pilvo skausmas, dantenų uždegimas, bendras negalavimas, nervingumas, depresija, sumišimas, nuotaikos pokytis, neramumas, regėjimo sutrikimas, pavyzdžiui, dvejinimasis akyse ar regos susilpnėjimas, sąnarių, raumenų ar apatinės nugaros srities skausmas, kaulų lūžimas, baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimas, kraujagyslių išsiplėtimas, padidėjęs kraujo spaudimas, kraujo priplūdimas į veidą, gerklės uždegimas, kosulys, niežėjimas, kraujosruvos, išbėrimas, šlapimo nelaikymas, šlapimo takų infekcija, impotencija.

    Nedažnas šalutinis poveikis (mažiau nei 1 iš 100 vartojančiųjų): Atsitiktinis susižeidimas, galvos svaigimas, sumišimas, padidėjęs jautrumas prisilietimui, dujų susikaupimas žarnyne, depresija, psichozė arba haliucinacijos, agresija, gliukozės kiekio kraujyje pokytis, dusulys.

    Retas šalutinis poveikis (mažiau nei 1 iš 1000 vartojančiųjų): Reakcijos, atsirandančios nutraukus vartojimą, pavyzdžiui, skausmas, prakaitavimas bei krūtinės skausmas, judesių sutrikimas, spengimas ausyse, sumažėjęs trombocitų kiekis kraujyje, gliukozės kiekio kraujyje pokytis sergantiems cukriniu diabetu, greitas širdies plakimas, viršutinių kvėpavimo takų infekcija, ruplės, plaukų slinkimas, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas. Pasitaikė retų veido bei pirštų patinimo (angioedemos) atvejų. Jeigu Jums ištino veidas, pėdos, kulkšnys, lūpos, liežuvis ir (arba) gerklė bei gerklos, pasidarė sunku ryti ar kvėpuoti, reikia nutraukti vaistinio preparato vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

    Labai retai kilo alerginių reakcijų, kurios sukėlė sunkų odos bei gleivinių uždegimą.

    Jei Jūs pastebėjote bet kurį iš šiame lapelyje paminėtų nepageidaujamų poveikių, praneškite apie tai gydytojui.

    5. Gabapentin Nycomed LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima

    Dėl poveikio aplinkai bei saugumo vaistinio preparato likučius ar nebetinkamas vartoti kapsules, kurių tinkamumo laikas pasibaigė, būtina pristatyti į vaistinę sunaikinti.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!