• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Glumetsan Glumetsan Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA GLUMETSAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

    GLUMETSAN priklauso biguanidų grupės vaistams, kurie vartojami diabeto gydymui. GLUMETSAN veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas. Kiekvienoje tabletėje yra 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido.

    GLUMETSAN vartojamas antsvorio turinčių pacientų II tipo (nuo insulino nepriklausančio) cukrinio diabeto gydymui, kai vien dieta ar fiziniai pratimai yra neefektyvūs. Sergant II tipo diabetu, cukraus (gliukozės) kiekis kraujyje būna per didelis, nes kasa negamina pakankamai insulino arba gamina insuliną, kuris neatlieka savo funkcijų.

    Suaugusieji Gydytojas gali paskirti vartoti GLUMETSAN vartoti vieną arba derinyje su kitais geriamaisiais antidiabetiniais vaistais, ar insulinu.

    Vaikai nuo 10 metų amžiaus ir paaugliai Gydytojas gali paskirti vartoti GLUMETSAN vartoti vieną arba su insulinu.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GLUMETSAN

    GLUMETSAN vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metforminui arba bet kuriai pagalbinei GLUMETSAN medžiagai; jeigu Jūs turėjote rimtų diabeto komplikacijų ar kitų sunkių būklių, kurios pasireiškė greitu svorio netekimu, pykinimu, vėmimu ar dehidracija ir jeigu dėl diabeto Jūs buvote praradę sąmonę ar buvote patyrę komą; jeigu Jūs turite problemų su inkstais ar kepenimis; jeigu sergate sunkia infekcija ar neseniai turėjote rimtų sužeidimų; jeigu buvote gydytas dėl širdies ligų, neseniai patyrėte širdies smūgį, turite kraujotakos sutrikimų (pvz., blauzdų raumenis dažnai sutraukia mėšlungis ar ant kojų yra opų, kurios negyja) ar kvėpavimo sunkumų; jeigu esate nėščia ar žindote kūdikį; jeigu ruošiatės operacijai, skenavimui ar tyrimui rentgeno spinduliais; jeigu vartojate alkoholinius gėrimus.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: Sergant diabetu, reikia reguliariai atlikti kraujo ir šlapimo tyrimus, siekiant nustatyti cukraus (gliukozės) kiekį. Jūs turite bent kartą į metus apsilankyti pas gydytoją, kad jis patikrintų inkstų funkciją (jeigu esate senyvo amžiaus pacientas ar turite inkstų problemų, tuomet tai reikia daryti dažniau). Jeigu Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, gali išaugti metformino koncentracija kraujyje, kas retais atvejais gali sukelti pieno rūgšties acidozę. Ši būklė pasireiškia kvėpavimo sutrikimu, raumenų skausmu ar sąmonės netekimu ir gali būti labai pavojinga, todėl reikalauja skubaus gydymo ligoninėje. Jeigu pajutote aukščiau išvardintų požymių, nedelsiant informuokite savo gydytoją ar kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Jeigu Jums reikia atlikti tyrimus rentgeno spinduliais, pasakykite savo gydytojui, kad vartojate metforminą, nes gali tekti kelias dienas prieš tyrimus nutraukti jį vartoti. Informuokite gydytoją, jeigu Jums reikia atlikti operaciją, nes 2 dienas prieš operaciją ir mažiausiai 2 dienas po jos, metformino vartoti negalima. Vartojant GLUMETSAN, turite toliau laikytis dietos režimo su vienodu suvartojamų angliavandenių kiekiu per dieną. Jeigu turite viršsvorio, su gydytojo priežiūra laikykitės energiją ribojančios dietos. GLUMETSAN poveikio vaikų augimui ir brendimui nustatyta nebuvo, nors vaikų nuo 10 iki 12 metų amžiaus buvo tirta nedaug. Gydant vaikus ir paauglius, reikia atidžiai stebėti jų augimą ir brendimą. Sveiki inkstai yra būtini gydant metforminu dėl pieno rūgšties acidozės pavojaus. Vieną kartą per metus arba, jei esate vyresnio amžiaus pacientas, ir dažniau, Jums bus tiriama inkstų funkcija. Dažnesnių tyrimų reikės ir tuomet, jeigu pradėsite gydyti aukštą kraujo spaudimą. GLUMETSAN, vartojant jį vieną, hipoglikemijos (sumažėjusio cukraus kiekio kraujyje) paprastai nesukelia. Vartojant jį kartu su kitais vaistais, taip vadinamais sulfanilkarbamido dariniais ar insulinu ar derinant su kitais diabeto gydymo būdais, gali sumažėti cukraus kiekis kraujyje, kas pasireiškia prakaitavimu, alpimu, galvos svaigimu, silpnumu. Tokiu atveju reikia ypatingo atidumo, jeigu Jūs vairuojate automobilį arba dirbate su mechanizmais.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    GLUMETSAN poveikis gali keistis, jeigu kartu yra vartojama: kitų vaistų, kurie mažina cukraus kiekį kraujyje, pav.: insulino; angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių, pav.: kaptoprilio ar enalaprilio; beta blokatorių, pav.: propranololio; diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų), pav.: furozemido ar NVNU (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo), pav.: ibuprofeno (gali padidėti inkstų funkcijos sutrikimo rizika); gliukokortikoidų, pav.: kortizono, budezonido, beklametazono ar prednizolono; alkoholio turinčių vaistinių preparatų; vaistų, vartojamų astmos gydymui (salbutamolio); GLUMETSAN negalima vartoti kartu su jodo turinčiomis kontrastinėmis medžiagomis, kurios vartojamos skenavimui ar tyrimui rentgeno spinduliais, nes išauga inkstų nepakankamumo rizika. Jeigu Jums bus atliekamos šios procedūros, turite informuoti gydytoją, kad vartojate GLUMETSAN. Patartina 48 val. prieš ir po tyrimo GLUMETSAN nevartoti.

    GLUMETSAN vartojimas su maistu ir gėrimais Tabletes reikia gerti nekramtant, užsigeriant stikline vandens valgio metu ar po jo. Tai gali sumažinti kai kurių šalutinių reiškinių riziką. Nevartokite alkoholinių gėrimų, kai vartojate GLUMETSAN.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia ar žindote kūdikį, GLUMETSAN vartoti negalima. Jeigu manote, kad pastojote, nedelsiant informuokite savo gydytoją.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas GLUMETSAN neturi įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, tačiau vartojant jį kartu su kitais antidiabetiniais vaistais, galite pasijusti blogai, svaigti galva ar pajusti silpnumą. Jeigu pajutote šiuos požymius nevairuokite automobilio ir nedirbkite su mechanizmais.

    3. KAIP VARTOTI GLUMETSAN

    GLUMETSAN visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Įprasta dozė yra:

    Suaugusiems: pradinė dozė yra viena ar dvi 500 mg ar 850 mg tabletės du ar tris kartus per dieną. Gydytojas gali padidinti dozę iki 3000 mg per dieną, kurią reikia išgerti per kelis kartus.

    Senyvo amžiaus pacientai: pradinę dozę nustatys gydytojas, atlikęs Jūsų inkstų funkcijos tyrimus.

    Vaikams nuo 10 metų ir paaugliams: paprastai pradinė dozė yra viena 500 mg tabletė per dieną. Jeigu dozę reikia didinti, galima vartoti 850 mg tabletę. Gydytojas gali padidinti dozę iki 2000 mg per dieną, kurią reikia išgerti per kelis kartus.

    Gydytojas Jums periodiškai atliks gliukozės kiekio kraujyje ir inkstų funkcijos tyrimus, tam kad nustatytų ar Jūs vartojate tinkamą vaisto dozę. Tai ypatingai svarbu jeigu vienu metu su GLUMETSAN Jūs pradedate vartoti naują vaistą.

    Pavartojus per didelę GLUMETSAN dozę

    Informuokite savo gydytoją ar kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Pasiimkite kartu su savimi šį vaistą arba pakuotės lapelį.

    Pamiršus pavartoti GLUMETSAN

    Išgerkite vaisto dozę, kai tik prisiminsite. Tačiau jeigu iki kitos dozės vartojimo liko mažiau kaip 2 (dvi) valandos, pamirštą dozę praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

    Nustojus vartoti GLUMETSAN

    Jeigu Jūs nustojote vartoti GLUMETSAN, nedelsiant informuokite savo gydytoją, nes diabetas nebus kontroliuojamas. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    GLUMETSAN, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Jeigu Jums netikėtai pradeda kristi svoris, jaučiate šleikštulį ir pilvo skausmą, prasideda greitas nekontroliuojamas kvėpavimas ar pradedate prarasti sąmonę, Jūs turite nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į savo gydytoją arba vykti į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Šie simptomai gali būti labai retos būklės, vadinamos ,,pieno rūgšties acidoze“, požymiai. Ši būklė gali būti pavojinga ir jai reikia skubaus gydymo ligoninėje.

    Labai dažnai (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 10) gali atsirasti pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, apetito netekimas ar skonio sutrikimas. Labai retai (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10000) gali išberti odą (ji parausta, niežti, atsiranda dilgėlinė). Šie šalutiniai poveikiai paprastai praeina savaime ir nutraukti vartoti tabletes nereikia. Jeigu per keletą dienų šie poveikiai nepraeina, kreipkitės į savo gydytoją.

    Labai retai: gali atsirasti kepenų problemų (hepatitas), kurios gali pasireikšti kartu su gelta (būklė, kai pageltonuoja oda ir akių baltymai). Šie reiškiniai praeina nustojus vartoti vaistą. Taip pat gali sumažėti vitamino B12 absorbcija, dėl ko gali išsivystyti anemija, atsirasti liežuvio skausmas, dilgčiojimas, sustingimas.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI GLUMETSAN

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Ant dėžutės po Tinka iki ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, GLUMETSAN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 0C temperatūroje.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    GLUMETSAN sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg arba 850 mg metformino hidrochlorido. Pagalbinės medžiagos yra karboksimetilkrakmolo A natrio druska, kukurūzų krakmolas, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), propilenglikolis, makrogolis 6 000 ir išgrynintas talkas.

    GLUMETSAN išvaizda ir kiekis pakuotėje

    GLUMETSAN 500 mg yra baltos, apvalios, apibus išgaubtos, 11 mm skersmens, plėvele dengtos tabletės.

    GLUMETSAN 850 mg yra baltos, apvalios, apibus išgaubtos, 13,5 mm skersmens, plėvele dengtos tabletės.

    Pakuotėje yra 28 arba 84 GLUMETSAN 500 mg tabletės, arba 56 GLUMETSAN 850 mg tabletės.

    Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!