1. KAS YRA IBUPROM IR KAM JIS VARTOJAMAS
Skausmą malšinantis, karščiavimą mažinantis vaistas nuo uždegimo.
Indikacijos Karščiavimo mažinimas ir nestipraus bei vidutinio stiprumo raumenų, galvos, gerklės, nugaros, reumatinio, sėdimojo nervo uždegimo arba traumos bei menstruacijų sutrikimo sukeltų skausmų malšinimas.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IBUPROM
IBUPROM vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei IBUPROM medžiagai; - jei Jums yra taškinis kraujavimas, ūminė skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės stadija, yra ar buvo besikartojanti pepsinė opa arba kraujavimas (buvo du ar daugiau opos arba kraujavimo atvejų); - jei Jums yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo perforacija (prakiurimas), susiję su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu; - jei anksčiau Jums yra buvusi alergija acetilsalicilo rūgščiai ir kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (sekreto tekėjimas iš nosies, dilgėlinė, bronchų astma, anafilaksinis šokas); - vaikams, jaunesniems kaip 12 metų (jei gydytojas neskyrė kitaip); - jei Jums yra sunkus širdies nepakankamumas; - trečiojo nėštumo trimestro metu.
Specialių atsargumo priemonių reikia: jei Jūs sergate inkstų ar kepenų nepakankamumu; jei Jums anksčiau buvo virškinimo trakto opa ar kitokių sunkių virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., opinis kolitas, Krono liga); jeigu Jūs sergate hipertenzija (padidėjęs kraujospūdis) arba širdies nepakankamumas; jeigu Jūs sergate bronchų astma; senyvo amžiaus pacientams; jeigu Jūs kartu vartojate vaistus, galinčius padidinti opų ar kraujavimo pavojų, pvz., geriamuosius kortikosteroidus, antikoaguliantus (tokius kaip varfarinas), selektyvius serotonino reabsorbcijos inhibitorius ar antiagregantus (tokius kaip aspirinas).
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Vaistas gali slopinti kraujospūdį mažinančių vaistų bei diuretikų poveikį ir padidinti ličio koncentraciją kraujyje.
IBUPROM negalima vartoti kartu su acetilsalicilo rūgštimi ir kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius, nes jie gali sustiprinti šio vaisto nepageidaujamą poveikį.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vaisto vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu negalima.
Vaisingumas Vaistinis preparatas priklauso vaistų grupei (NVNU), kurie gali sutrikdyti moterų vaisingumą. Šis poveikis praeina nutraukus vaisto vartojimą.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio vairavimui ir mechanizmų valdymui nėra.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines IBUPROM medžiagas Sudėtyje yra cukraus (sacharozės). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI IBUPROM
IBUPROM visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimas ir vartojimo metodas Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: gerti 1 ar 2 tabletes kas 4-6 valandas po valgio. Negalima vartoti daugiau kaip 10 tablečių per parą. Sergant reumato sukeltomis ligomis, vaisto reikia dozuoti taip, kaip nurodė gydytojas.
Pavartojus per didelę IBUPROM dozę Jeigu pavartojote daugiau šio vaisto nei rekomenduojama, nedelsiant pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
IBUPROM, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažniausias nepageidaujamas poveikis yra susijęs su virškinimo traktu. Gali atsirasti pepsinės opos, perforacija (prakiurimas) ar kraujavimas iš virškinimo trakto. Kartais tai gali būti mirtina, ypač senyvo amžiaus pacientams. Yra duomenų, kad vartojant vaistą atsirado pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, dispepsija (virškinimo sutrikimas), pilvo skausmas, melena (tamsios išmatos), vėmimas krauju, opinis stomatitas (burnos gleivinės uždegimas), kolito ir Krono ligos (lėtinio virškinamojo trakto sutrikimo) paūmėjimas. Rečiau pasitaikė gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas).
Vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo yra pasitaikę edemos, padidėjusio kraujospūdžio ir širdies nepakankamumo atvejų.
Labai retai pasitaiko pūslinių reakcijų, įskaitant Stevens-Johnson sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI IBUPROM
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, IBUPROM vartoti negalima.
6. KITA INFORMACIJA
IBUPROM sudėtis
Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Vienoje dengtoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno. Pagalbinė (-ės) medžiaga (-os) yra tabletės branduolys - celiuliozės milteliai, kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, guaro derva, talkas, krospovidonas, silicio dioksidas, hidrintas augalų aliejus; tabletės apvalkalas - hidroksipropilceliuliozė, makrogolis, talkas, želatina, sacharozė, kaolinas, konditerinis cukrus, kalcio karbonatas, gumiarabikas, titano dioksidas, cukraus sirupas, Opalux White AS 7000, karnaubos vaškas, baltasis vaškas; įspaudų dažiklis – Opacode Black S-1-17823.