• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Imigran T Imigran T Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA IMIGRAN T IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    50 mg tabletės yra rausvos, vienoje jų pusėje yra įspaustas užrašas „GS 1YM“, kitoje pusėje – „50“.

    Imigran T 50 mg parduodama pakuotėse po 2 tabletes lizdinėse plokštelėse.

    Imigran T tabletėse yra sumatriptano – vaisto, kuriuo gydoma migrena. Migrenos simptomai gali pasireikšti dėl laikino galvoje esančių kraujagyslių išsiplėtimo. Vaistai, panašūs į Imigran, siaurina šias kraujagysles. Jie vadinami 5HT1 receptorių agonistais.

    Jei nesate tikri, kodėl Jums paskirta Imigran T, klauskite savo gydytojo.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IMIGRAN T

    Imigran T vartoti draudžiama: jei esate alergiškas sumatriptanui ar bet kuriai kitai Imigran T sudedamajai daliai; jei sergate miokardo infarktu ar išemine širdies liga; yra koronarinių kraujagyslių spazmai (Princmetalio angina), periferinių kraujagyslių liga ar simptomai, būdingi išeminei širdies ligai; jei jums buvo smegenų kraujotakos sutrikimas ar praeinantis smegenų išemijos priepuolis (PSIP); jei sergate sunkia kepenų liga; jei jums padidėjęs kraujospūdis; jei vartojate kokių nors vaistų nuo migrenos, kuriuose yra ergotamino arba ergotamino darinių, tokių, kaip ergotamino tartratas arba metisergido maleatas; jei vartojate vaistų depresijai gydyti, vadinamų monoamino oksidazės inhibitorių.

    Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu: esate alergiškas vaistams, vadinamiems sulfonamidais; nelauktai atsiranda dusulio priepuolių, skausmas krūtinės ląstoje ar jos spaudimas (kartais plintantis į žandikaulį ar rankas); sergate širdies liga: širdies veiklos nepakankamumu, krūtinės angina arba koronarų tromboze (širdies infarktu); turite padidėjusį kraujospūdį; sergate kepenų ar inkstų ligomis, epilepsija arba smegenų ligomis; esate moteris po menopauzės ar esate vyresnis kaip 40 metų vyras; turite kokių nors širdies ligų rizikos faktorių, pvz., šiomis ligomis serga Jūsų artimi giminaičiai; sergate cukriniu diabetu; turite didelį cholesterolio kiekį kraujyje; jeigu nuolat rūkote arba turite didelį antsvorį.

    Sergantieji migrena turi didesnę tam tikrų smegenų kraujagyslių ligų riziką (pvz., insulto, trumpalaikio smegenų išemijos priepuolio).

    Nėštumas Jeigu esate nėščia arba ruošiatės pastoti ar Jums yra visiškai išnykusios mėnesinės, būtinai pasitarkite su gydytoju.

    Žindymo laikotarpis Jeigu žindote kūdikį, būtinai pasitarkite su gydytoju.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Imigran T gali sukelti mieguistumą. Jei jaučiatės mieguistas, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

    Kitų vaistų vartojimas Prieš pradėdami vartoti Imigran T, pasakykite savo gydytojui, jeigu: vartojate kokių nors vaistų nuo migrenos, kuriuose yra ergotamino arba ergotamino darinių, tokių, kaip ergotamino tartratas arba metisergido maleatas (jei taip, turėtumėte šių vaistų nevartoti ne mažiau kaip 24 valandas iki Imigran T tablečių vartojimo); vartojate kokių nors gydytojo paskirtų vaistų nuo depresijos – pvz., litį, MAOI ar SSRI (įskaitant citalopramą, fluoksetiną, fluvoksaminą, paroksetiną ir sertraliną), arba paskutiniąsias 2 savaites vartojote MAOI; vartojate kokių nors gydytojo paskirtų vaistų svoriui mažinti arba epilepsijai gydyti; vartojate kokių nors preparatų, kuriuose yra jonažolių (Hypericum perforatum), – juos vartojant kartu su Imigran T, gali atsirasti šalutinis poveikis.

    Net ir esant čia išvardytiems atvejams, gydytojas vis tiek gali Jums paskirti šio vaisto, patardamas, kaip jį vartoti.

    3.KAIP VARTOTI IMIGRAN T

    Įprasta dozė yra viena 50 mg tabletė, kai pasireiškia pirmieji migrenos priepuolio požymiai, tačiau vaistas yra veiksmingas ir suvartojus jį vėlesnėje stadijoje. Kai kuriems pacientams gali prireikti dviejų 50 mg tablečių arba vienos 100 mg tabletės – dozę turi nurodyti Jūsų gydytojas. Jei po pirmosios dozės migrena nepraeina, šio priepuolio metu nebevartokite daugiau tablečių, nes antroji dozė greičiausiai taip pat nebus veiksminga. Imigran vėl galėsite vartoti kito priepuolio metu.

    Jei nuo pirmosios dozės migrena susilpnėja, tačiau po kurio laiko vėl atsinaujina, galite suvartoti antrąją dozę, tačiau praėjus ne mažiau kaip dviem valandoms po pirmosios vaisto dozės suvartojimo.

    Per 24 valandas nevartokite daugiau kaip šešių 50 mg tablečių, t.y. 300 mg bendros dozės.

    Tabletę nurykite užsigerdami vandeniu. Jos negalima čiulpti ar kramtyti.

    Kadangi trūksta Imigran vartojimo jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir vyresniems kaip 65 metų asmenims patirties, šioms amžiaus grupėms vaistas paprastai neskiriamas.

    Pradėjus vartoti tabletes Jei tabletės nesusilpnina Jūsų migrenos, galite vartoti įprastus vaistus nuo skausmo, išskyrus ergotamino arba jo darinių turinčius preparatus, kuriuos galima vartoti praėjus ne mažiau kaip šešioms valandoms po Imigran T tablečių suvartojimo.

    Pavartojus per didelę Imigran T dozę Svarbu, kad neviršytumėte dozės, nurodytos ant etiketės arba šiame informaciniame lapelyje. Jei suvartosite daugiau, galite sunegaluoti. Jei suvartojote per didelę vaisto dozę, nedelsdami klauskite gydytojo, ką toliau daryti, arba kreipkitės į artimiausią nelaimingų atsitikimų ar pirmosios pagalbos skyrių.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Imigran T, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Daugumai žmonių, vartojančių šį vaistą, neatsiranda jokio šalutinio poveikio.

    Reti šalutiniai reiškiniai Kiek galima greičiau kreipkitės į savo gydytoją, jei Jums pasireiškia kuris nors iš šių simptomų: staigus švokštimas, širdies plakimas arba krūtinės ląstos spaudimas; akių vokų, veido ar lūpų pabrinkimas; odos bėrimas – raudonos dėmės arba dilgėlinė (odos patinimas); traukulių priepuoliai (paprastai žmonėms, sergantiems epilepsija); regėjimo sutrikimai (nors jie taip pat gali atsirasti ir dėl migrenos priepuolio).

    Šie simptomai gali reikšti, kad Jūs esate alergiškas Imigran T. Daugiau nevartokite šio vaisto, nebent gydytojas Jums nurodė jį vartoti toliau.

    Be to, retais atvejais gali atsirasti šie reiškiniai:

    Reino (Raynaud) sindromas – tai liga, pasireiškianti odos išblyškimu ar pamėlimu ir/arba rankų ir kojų pirštų, ausų, nosies arba smakro skausmu, sukeliamu šalčio ar streso; gaubtinės žarnos (žarnyno dalies) uždegimas, kuris gali pasireikšti skausmu apatinėje kairiojoje pilvo dalyje ir viduriavimu su krauju.

    Jei Jums vartojant Imigran T atsiranda kurių nors iš čia išvardytų simptomų, kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją.

    Nedažni šalutiniai reiškiniai Kai kuriems žmonėms gali atsirasti toliau išvardytų simptomų, tačiau paprastai jie nėra varginantys. Jie gali būti stiprūs, tačiau tęsiasi neilgai.

    Dilgčiojimas, šilumos jutimas, sunkumas, spaudimas, veržimas arba kartais skausmas įvairiose kūno dalyse, įskaitant krūtinės ląstą ar ryklę; nors kai kada šie pojūčiai būna labai stiprūs, paprastai jie trunka tik kelias minutes. Jei jie išlieka arba yra ypatingai stiprūs (ypač krūtinės ląstos skausmas), kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją, kadangi labai retai buvo atvejų, kai šiuos simptomus sukėlė širdies infarktas. Tol, kol apie šiuos simptomus nepasitarėte su savo gydytoju, daugiau tablečių nebevartokite. Svaigulys, silpnumas arba kraujo suplūdimo į galvą jausmas. Pykinimas ar vėmimas, nors tai dažnai būna migrenos priepuolio dalis. Nuovargis ar mieguistumas (svarbūs, jei vairuojate ar dirbate su mechanizmais).

    Taip pat gali būti kraujospūdžio ir širdies susitraukimų dažnio pokyčių.

    Jei Jums bus atliekamas kraujo tyrimas kepenų funkcijai tirti, Imigran T gali turėti įtakos rezultatams.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. IMIGRAN T LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

    Ant dėžutės ar lizdinių plokštelių nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

    Jei Jūsų gydytojas liepia jums nutraukti gydymą, nepasilikite sau likusių tablečių, nebent taip pasakė gydytojas. Nesuvartotas tabletes grąžinkite savo vaistininkui, kad jos būtų saugiai sunaikintos.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!