• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Imodium Imodium Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA IMODIUM IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Viduriavimo atveju dėl Imodium poveikio suretėja tuštinimasis, o išmatos tampa kietesnės. Vaistu galima gydyti ir ūminį, ir lėtinį viduriavimą. Taip pat jo galima vartoti ligoniams, kurie viduriuoja dėl to, kad jiems buvo pašalinta dalis žarnos.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IMODIUM

    Imodium vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Imodium medžiagai. - jaunesnių negu 5 metų vaikų gydymui; - žmonėms, kurių išmatose yra kraujo arba kurių didelė temperatūra; - sergantiems storosios žarnos uždegimu (pvz., pseudomembraniniu kolitu, pasireiškusiu dėl antibiotikų vartojimo, arba opiniu kolitu); - kuriems gydytojas dėl kitos ligos yra rekomendavęs nevartoti vaistų, lėtinančių maisto slinkimą žarnyne, pvz., kurių užkietėję viduriai arba išsipūtęs pilvas.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: Nors Imodium stabdo viduriavimą, tačiau jo priežasties vaistas nepašalina, todėl, jei įmanoma, ją reikia šalinti kitu būdu.

    Viduriuojantis žmogus netenka daug skysčių, todėl jam reikia gerti jų daug. Tai ypač svarbu vaikams. Vaistinėse galima įsigyti specialių miltelių, kuriuose yra cukraus ir druskų. Jeigu geriamas jų vandeninis tirpalas, organizmas gauna ne tik skysčių, bet ir druskų, kurių netenkama viduriuojant. Tokie tirpalai ypač tinka vaikams.

    Jeigu viduriavimas ūminis, Imodium terapinį poveikį paprastai sukelia per 48 valandas. Jeigu per šį laikotarpį vaistas viduriavimo nesustabdo, jo vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

    Jeigu Jūs sergate AIDS ir vartojate Imodium nuo viduriavimo – pajutus pilvo tinimą ar pūtimą reikia iš karto nutraukti Imodium vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

    Vaikai

    Mažesnius nei 6 metų vaikus Imodium gydyti galima tik gydytojo leidimu.

    Kepenų funkcijos nepakankamumas

    Ligoniams, sergantiems kepenų ligomis, prieš Imodium vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kadangi gydymo metu gali būti reikalinga jo priežiūra.

    Kitų vaistų vartojimas

    Vartojant medikamentų, lėtinančių skrandžio ir žarnų motoriką (pvz., anticholinerginių preparatų), reikia apie tai pasakyti gydytojui, kadangi jie gali per daug sustiprinti Imodium poveikį.

    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis

    Nėščioms arba manančioms, kad yra pastojusios, moterims prieš šio vaisto vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kad jis pasakytų, ar juo gydytis galima. Kūdikį žindančioms moterims vartoti Imodium nerekomenduojama, kadangi šiek tiek veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    Viduriuojant gali atsirasti nuovargis, galvos svaigimas arba mieguistumas. Dėl to patariama atsargiai naudoti Imodium tais atvejais, kai reikia vairuoti arba valdyti mechanizmus.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Imodium medžiagas

    Imodium sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. KAIP VARTOTI IMODIUM

    Imodium visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Kokią dozę vartoti, priklauso nuo ligonio amžiaus ir viduriavimo sunkumo. Vaistas tiekiamas kapsulėmis. Imodium galima gerti bet kuriuo paros metu, kapsules reikia nuryti užsigeriant skysčiu. Rekomenduojamos dozės nurodytos toliau.

    Suaugusiems žmonėms

    Ūminis viduriavimas Pradžioje rekomenduojama iš karto išgerti 2 kapsules, vėliau gerti po vieną po kiekvieno tuštinimosi. Vaisto vartojimą reikia nutraukti, kai išmatos tampa suformuotos ar kietos arba jei nesituštinama 24 val.

    Lėtinis viduriavimas Tikslią vaisto dozę turi nustatyti gydytojas.

    Per parą daugiau nei 8 kapsulių gerti negalima.

    Vyresniems nei 5 metų vaikams

    Ūminis viduriavimas Pradžioje reikia išgerti 1 kapsulę, po to gerti po vieną po kiekvieno tuštinimosi. Vaisto vartojimą reikia nutraukti, kai išmatos tampa suformuotos ar kietos arba vaikas nesituština 24 val.

    Lėtinis viduriavimas Tikslią vaisto dozę turi nustatyti gydytojas.

    Per parą negalima vartoti didesnės dozės negu rekomenduojama, atsižvelgiant į kūno svorį (žr. lentelę).

    Vaiko svoris kilogramais Didžiausias Imodium kapsulių kiekis per dieną nuo 14 iki 20 Ne daugiau kaip 2 nuo 20 iki 27 Ne daugiau kaip 3 nuo 27 iki 34 Ne daugiau kaip 4 nuo 34 iki 40 Ne daugiau kaip 5 nuo 40 iki 47 Ne daugiau kaip 6 nuo 47 iki 54 Ne daugiau kaip 7 54 ir daugiau Ne daugiau kaip 8

    Jeigu dėl vaisto dozės abejojama, reikia klausti gydytojo arba vaistininko.

    Per parą daugiau nei rekomenduojama dozė 3 kartus per dieną Imodium gerti negalima.

    Vaisto vartojimą reikia nutraukti, kai išmatos tampa suformuotos ar kietos arba nesituštinama 12 val. Esant neaiškumams reikia klausti gydytojo ar vaistininko patarimo.

    Pavartojus per didelę Imodium dozę

    Išgėrus per didelę Imodium dozę, reikia kviesti gydytoją, ypač jeigu stingsta raumenys, atsiranda nekoordinuotų judesių ar mieguistumas, susilpnėja kvėpavimas ar pasunkėja šlapinimasis. Vaikams didelių vaisto dozių poveikis yra stipresnis negu suaugusiems žmonėms. Jeigu jie išgeria per didelę dozę arba jiems atsiranda minėtų simptomų, gydytoją reikia kviesti nedelsiant.

    Informacija gydytojui

    Perdozavimo gydymas Injekuoti naloksono. Jei būtina, po 1-3 val. naloksono reikia leisti pakartotinai. Ligonį būtina stebėti mažiausiai 48 val.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Imodium, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

    Paprastai Imodium toleruojamas gerai. Vartojamas taip, kaip rekomenduojama, vaistas sukelia tik keletą nepageidaujamo poveikio simptomų. Galimas vidurių užkietėjimas, pilvo išsipūtimas ar šlapimo susilaikymas. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vaisto vartojimą reikia nutraukti, o jei jis stiprus - kreiptis į gydytoją. Padidėjusio organizmo jautrumo Imodium reakcija (odos išbėrimas, niežulys, dusulys, veido patinimas) yra reta. Jeigu ji pasireiškia, reikia kreiptis į gydytoją. Galimi ir kitokie simptomai (pvz., nemalonus pojūtis pilve arba jo skausmas, pykinimas, vėmimas, nuovargis, galvos svaigimas, mieguistumas, burnos džiūvimas, meteorizmas), tačiau jie gali pasireikšti ir dėl viduriavimo. Jeigu toks poveikis atsiranda, reikia nedvejojant kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

    Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI IMODIUM

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 oC temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    Imodium sudėtyje yra

    Veiklioji medžiaga yra loperamido hidrochloridas. Vienoje kapsulėje yra 2 mg loperamido hidrochlorido. Pagalbinės medžiagos yra laktozė, kukurūzų krakmolas, talkas, magnio stearatas (F10), titano dioksidas, geltonasis geležies oksidas, indigo disulfonato natris, želatina, juodasis geležies oksidas ir eritrozino natris.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!