• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Isoptin retard Isoptin retard Vaistai →   Pagrindinis →  

     

    1.KAS YRA ISOPTIN RETARD IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Isoptin retard yra kalcio kanalų blokatorius. Jis vartojamas arterinės hipertenzijos, širdies vainikinių arterijų nepakankamumo gydymui.

    2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Isoptin Retard

    Isoptin retard vartoti draudžiama: Jeigu yra padidėjęs jautrumas verapamiliui arba bet kuriai pagalbinei Isoptin retard medžiagai; Jeigu yra kardiovaskulinis šokas; Jeigu yra komplikuotas ūmus širdies infarktas (bradikardija, ryški hipotenzija, kairiojo skilvelio nepakankamumas); Jeigu yra sunkūs laidumo sutrikimai(II ir III laipsnio AV blokada, sinoatrioventrikulinė blokada); Jeigu yra sinusinio mazgo silpnumo sindromas (bradikardinis-tachikardinis sindromas); Jeigu yra stazinis širdies nepakankamumas; Jeigu yra prieširdžių virpėjimas arba plazdėjimas dėl papildomo pluošto (pvz., WPW ir LGL sindromai); Jeigu yra myastenia gravis (sunkioji miastenija).

    Specialių atsargumo priemonių reikia:

    Kai Isoptin retard gydoma hipertoninė liga, būtina nuolat matuoti arterinį kraujospūdį. Verapamilio skiriama atsargiai, esant pirmojo laipsnio atrioventrikulinei blokadai, bradikardijai (pulso dažnis mažiau kaip 50 kartų per minutę), hipotenzijai (sistolinis spaudimas mažesnis kaip 90 mm Hg stulpelio), prieširdžių virpėjimui ir plazdėjimui, kai yra priešlaikinio sujaudinimo sindromas, pvz., WPW sindromas (skilvelinės tachikardijos pavojus), širdies veiklos nepakankamumas (prieš pradedant gydyti Isoptin retard, rekomenduojama kompensuoti nepakankamumą, pvz., skiriant širdį veikiančių glikozidų), kepenų funkcijos nepakankamumas (žr. KAIP VARTOTI ISOPTIN RETARD).

    Isoptin retard vartojimas su maistu ir gėrimais Isoptin retard sulėtina alkoholio metabolizmą, dėl ko didėja alkoholio koncentracija plazmoje ir ilgėja jo veikimas. Nustatyta, kad greipfrutų sultys didina verapamilio koncentraciją plazmoje.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiosioms (ypač pirmaisiais trim nėštumo mėnesiais) verapamilio neskiriama, išskyrus atvejus, kai yra pavojus pacientės gyvybei. Tyrimais su gyvūnais neigiamas vaisto poveikis nenustatytas. Verapamilis prasiskverbia pro placentą ir gali sukelti vaisiaus širdies bei kraujagyslių sistemos pokyčių.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nedidelis vaisto kiekis išsiskiria su motinos pienu, kas vargiai galėtų pakenkti kūdikiui.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Priklausomai nuo individualaus jautrumo, verapamilis gali sutrikdyti gebėjimą vairuoti transporto priemones ar dirbti su mechanizmais. Tai dažniau pasitaiko pradėjus gydyti, keičiant vienus vaistus kitais ar vartojant alkoholį.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Isoptin retard gali stiprinti kitų širdį veikiančių (beta adrenoblokatorių, antiaritminių preparatų), taip pat inhaliacinių anestetikų poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai (sukelti atrioventrikulinę blokadą, bradikardiją, hipotenziją, širdies nepakankamumą). Hipertrofine obstrukcine kardiomiopatija sergantiems pacientams Isoptin retard ir chinidino derinys kartais gali sukelti hipotenziją ir plaučių edemą. Gydant Isoptin retard, negalima skirti beta adrenoblokatorių į veną.

    Isoptin retard gali sustiprinti kitų antihipertenzinių vaistų veikimą, taip pat acetilsalicilo rūgšties poveikį kraujo plokštelėms (kraujavimo pavojus).

    Isoptin retard gali didinti digoksino kiekį kraujyje. Gydytojas turi žinoti digoksino toksinio poveikio požymius. Būtina tikrinti digoksino koncentraciją kraujyje ir, jei reikia, sumažinti glikozidų dozę.

    Aprašyta Isoptin retard ir karbamazepino sąveika. Verapamilis gali stiprinti neurotoksinį karbamazepino veikimą (sukelti pykinimą, dvejinimąsi akyse, galvos skausmą, ataksiją, galvos svaigimą). Gali sustiprėti ir miorelaksantų veikimas.

    Kartu vartojant verapamilį ir litį, gali sustiprėti pastarojo neurotoksinis veikimas. Nepaisant to, ličio koncentracija plazmoje gali nekisti, padidėti ar sumažėti.

    Verapamilis gali didinti ciklosporino, midazolamo, chinidino, prazozino, teofilino ir kai kurių beta adrenoblokatorių (atenololio, metoprololio, propranololio) koncentraciją plazmoje.

    Rifampicinas, fenitoinas ir fenobarbitalis gali mažinti kartu vartojamo verapamilio koncentraciją plazmoje, dėl to pastarojo poveikis susilpnėja. Cimetidinas gali didinti verapamilio koncentraciją plazmoje.

    Verapamilis sulėtina alkoholio metabolizmą, dėl ko didėja alkoholio koncentracija plazmoje ir ilgėja jo veikimas.

    3.KAIP VARTOTI ISOPTIN RETARD

    Isoptin retard visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Isoptin retard dozės nustatomos individualiai ir priklauso nuo ligos sunkumo. Vaistas vartojamas reguliariai pagal gydytojo nurodymus. Tabletės su apvalkalu praryjamos, užsigeriant trupučiu skysčio valgant ar tuoj po valgymo.

    Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, paros dozė suaugusiesiems yra 1 tabletė rytą (pacientams, kuriems arterinį kraujospūdį dera mažinti iš lėto, pradinė dozė yra pusė tabletės rytą). Jeigu po maždaug 2 savaičių gydymo dozė yra nepakankama, ją galima padidinti iki maksimalios, t.y. 2 tablečių per dieną (papildomai skiriama pusė ar visa tabletė vakare, išlaikant 12 val. intervalą). Kai gydoma ilgą laiką, verapamilio paros dozė turėtų būti ne didesnė kaip 480 mg; trumpalaikio gydymo atveju dozę galima padidinti tik paskyrus gydytojui. Vaikams ir suaugusiems, kuriems užtenka mažesnių verapamilio dozių, galima skirti Isoptin 40 mg ir Isoptin 80 mg tablečių. Kai kepenų funkcija sutrikusi, verapamilio poveikis gali sustiprėti ir pailgėti dėl sulėtėjusio vaisto metabolizmo. Tokiais atvejais vaisto skiriama atsargiai ir mažesnėmis dozėmis (pvz., sergantiesiems kepenų ciroze skiriama po 1 Isoptin 40 mg tabletę 2-3 kartus per dieną).

    Pavartojus per didelę Isoptin retard dozę: Intoksikacijos verapamiliu požymiai priklauso nuo išgerto vaisto kiekio, nuo laiko, kada pradėta detoksikacija ir miokardo kontraktilumo (atsižvelgiant į amžių).

    Perdozavimo požymiai Pagrindiniai intoksikacijos požymiai: mažas kraujospūdis (kartais neišmatuojamas), šoko požymiai, sąmonės netekimas, I ir II° AV blokada, dažnai lydima Venkebacho periodų ir širdies susitraukimo "iškritimo" arba be jo, pilnutinė AV blokada ir visiška AV ritmo disociacija, "pabėgantis" ritmas, asistolija, sinusinė bradikardija, sinusinio mazgo silpnumas.

    Taikomos medicinos pagalbos priemonės: Priklauso nuo verapamilio suvartojimo laiko, būdo ir apsinuodijimo sunkumo bei jo požymių. Išgėrus daug pailginto atpalaidavimo tablečių (pvz., Isoptin retard), reikia atminti, kad veiklioji medžiaga atsipalaiduoja iš vaisto formos ir rezorbuojasi per 48 val. Atsižvelgiant į tablečių išgėrimo laiką, atskiros prarytų tablečių dalys lieka kaip depo virškinamajame trakte.

    Bendro pobūdžio priemonės: Patariama plauti skrandį net ir praėjus 12 valandų po vaisto išgėrimo (jei nesigirdi žarnų gurgėjimo). Kai įtariama, kad pacientas apsinuodijo ilgo veikimo izoptinu, patariama plauti ir skrandį, ir žarnyną (stebint per endoskopą), skirti vidurius laisvinančių, statyti aukštas sifonines klizmas. Jei reikia, taikomos įprastos gaivinimo priemonės: išorinis širdies masažas, dirbtinis kvėpavimas, defibriliacija ir implantuojamas kardiostimuliatorius.

    Specifinės priemonės: Širdies veiklą slopinančio poveikio, hipotenzijos ar bradikardijos pašalinimas. Specifinis priešnuodis kalcis: skiriama 10-30 ml 10% kalcio gliukonato tirpalo į veną (2,25-4,5 mmol). Jei reikia, kalcio gliukonato tirpalo injekcijas galima kartoti ar lašinti į veną (pvz., 5 mmol/val).

    Papildomos priemonės: Esant II ir III° AV blokadai, sinusinei bradikardijai ir asistolijai, skiriamas atropino, izoproterenolio, orciprenalino arba implantuojamas kardiostimuliatorius. Kai esti hipotenzija, skiriama dopamino, dobutamino, noradrenalino. Esant miokardo funkcijos nepakankamumui, tęsiamas gydymas dopaminu, dobutaminu ar pakartotinai skiriamos kalcio injekcijos ; jei reikia, švirkščiama amrinono kartu su izoproterenoliu. .

    Pamiršus pavartoti Isoptin retard: Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Isoptin retard, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Ypač nuo didelių verapamilio dozių arba jau esant širdies ar kraujagyslių sistemos pažeidimui, kai kuris verapamilio poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai gali būti didesnis nei kliniškai reikalingas: gali vystytis bradikardinės aritmijos (pvz., sinusinė bradikardija), sinusinio mazgo silpnumas ir asistolija, II ir III° atrioventrikulinė blokada arba prieširdžių virpėjimas, lydimas bradiaritmijos, hipotenzija ir (arba) ortostatinė disreguliacija, atsirasti ar suintensyvėti širdies nepakankamumas. Labai retai gali pasireikšti širdies plakimai ir tachikardija. Isoptin retard atsargiai skiriama pacientams, kuriems įsodintas širdies stimuliatorius ar defibriliatorius, nes tada gali padidėti impulso dažnis, jautrumas ir virpėjimo slenkstis. Dažniausiai pasireiškiantys šalutiniai reiškiniai yra pykinimas (retai - vėmimas), pilnumo pojūtis, vidurių užkietėjimas, kuris kartais gali komplikuotis žarnų nepraeinamumu. Kartais svaigsta ar skauda galvą, parausta oda, juntamas nuovargis, padidėja nervingumas, patinsta kulkšnys, atsiranda eritromelalgija ir parestezijų, neuropatija, drebulys, raudonis ir karščio pojūtis, spengia ausyse. Labai retai gali pasireikšti miastenija, mialgija ir artralgija. Buvo aprašytos pavienės odos alerginės reakcijos (eritema, egzantema, niežulys, dilgėlinė, angioneurozinė edema, Stevens-Jonson sindromas). Suaktyvėjusios transaminazės ir (arba) šarminė fosfatazė kraujo serume gali būti būdingas alerginio hepatito požymis. Gali sutrikti tolerancija gliukozei. Ilgalaikio gydymo metu vyresniems ligoniams būna ginekomastijos požymių, kurie, nustojus gydytis, išnyko. Pasitaikė ir galaktorėjos atvejų dėl prolaktino kiekio kraujyje padidėjimo. Retkarčiais pasitaiko impotencijos reiškinių. Labai retais atvejais ilgai gydant Isoptin retard, gali atsirasti dantenų hiperplazija, purpura ir fotodermatitas. Visi minėti reiškiniai, nustojus gydyti, išnyksta.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5.ISOPTIN RETARD LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės, lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!