Terapinės indikacijos Skydliaukės ligų diagnostikai – skydliaukės scintigrafijai ir skydliaukės vėžio ir metastazių scintigrafijai. Tireotoksikozės ir skydliaukės vėžio terapiniam gydymui.
Dozavimas ir vartojimo metodas Sodium iodide- 131I in gelatin capsules skiriamas peroraliniam vartojimui. Jis skiriamas tiesiogiai pacientams lygiomis dalimis, priklausančiomis nuo aktyvumo. Skiriamas diagnostikai ar terapinėms aplikacijoms. Diagnostikai rekomenduojama skirti 1-4 MBq Sodium iodide- 131I in gelatin capsules 24 valandos prieš scintigrafinį skydliaukės tyrimą. Tiriant skydliaukės vėžio metastazes, rekomenduojamos didesnės dozės. Hipertireoidizmo gydymui skiriama dozė apskaičiuojama, atsižvelgiant į žinomą 24 valandų apykaitos lygį, nustatytą skydliaukės masę ir į efektyvų 131I gyvenimo pusperiodį skydliaukėje. Pastarasis yra 6 paros normaliai skydliaukei ir trumpesnis hipertireoidinės strumos atveju.
Kontraindikacijos Pašaliniai diagnostinių dozių efektai nestebėti ir kontraindikacijos nenustatytos. Radioaktyvaus jodo terapija vengtina asmenims, turintiems inkstų nepakankamumą. Nerekomenduojama asmenims, jaunesniems kaip 40 metų, taip pat nėščioms ir maitinančioms moterims. Didelės terapinės Sodium iodide- 131I in gelatin capsules dozės, paskirtos peroraliai, gali sukelti pykinimą ir vėmimą.
Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika Įvairūs faktoriai gali veikti skydliaukės jodo apykaitą. Aukšti jodo lygiai plazmoje lemia žemus skydliaukės apykaitos rodiklius. Jodo didėjimas kraujotakos sistemoje gali būti nulemtas maisto, turinčio daug jodo, radiografinių tyrimų su jodo turinčiais kontrastiniais preparatais (tiriant tulžies pūslę ir inkstus), ir vaistuose nuo kosulio. Žemi skydliaukės apykaitos lygiai gali būti įtakoti vaistų (perchloratų, tiocianatų, chloratų, jodatų ir kt.), kurių panašumas į jodidą gali paveikti fiziologinę skydliaukės funkciją. Kiti agentai, kurie duoda žemus skydliaukės apytakos lygius, yra metimazolis (Tapazolis) ir PTU, kurie trukdo jodo struktūroms. Gliukokortikoidai, progesteronas, džiovinta skydliaukė, T3 ir T4 mažina jodidų apykaitą skydliaukėje, o TSH skyrimas didina jodo apykaitą skydliaukėje. Atsižvelgiant į šiuos efektus, gydytojas turi apklausti pacientą apie jo vartotus ir dabar vartojamus vaistus.
Nepageidaujamas poveikis
Gali būti šioks toks kaulų čiulpų aktyvumo slopinimas, o taip pat radioaktyvus jodas gali sukelti hipotiroidizmą.
Kokybinė ir kiekybinė sudėtis 1-5500 MBq natrio jodido-131I 0,0025 M natrio karbonato 0,02 M natrio hidrokarbonato 0,01M natrio tiosulfato Kapsulės diagnostikai: nominalus aktyvumas nuo 1 MBq iki 4 MBq kapsulėje. Kapsulės gydymui: nominalus aktyvumas nuo 40 MBq iki 5500 MBq kapsulėje.
Radiocheminis švarumas >95% Radionuklidinis švarumas >99,9% Specifinis Na131I aktyvumas >185 GBq/mg
Radiacinė dozimetrija 131I skyla, išskirdamas gama spindulius su žinomais gama fotonais, turinčiais 0,365 MeV energiją ir 8,04 dienos skilimo pusperiodį. Paciento gaunama radiacijos dozė nuo 131I priklauso nuo skydliaukės apykaitos ir skydliaukės blokavimo. Efektyvios dozės ekvivalentas yra 0,013 mSv/MBq. Blokuotos skydliaukės atveju nėra specifinės apykaitos kituose organuose ir audiniuose. Vienarūšis paskyrimas taikomas, atsižvelgiant į ekskrecijos pusperiodį, lygų 8 valandoms.
Tinkamumo laikas 14 dienų nuo pagaminimo datos.
Specialios laikymo sąlygos Laikyti 5-25ºC temperatūroje, pagal radiacinio saugumo reikalavimus.
Pakuotė ir jos turnys Kietos želatininės kapsulės 10 ml stikliniame inde su daug dozių, uždarytas guminiu kamščiu ir metaliniu dangteliu ar polistireno indas. Švino konteineris, polistireno krepšys, skarda. Radiofarmacinis preparatas pristatomas porcijomis, turinčiomis reikalaujamą aktyvumą (sertifikuotas 1200 dienos Centrinės Europos laiku nurodytai dienai) ir dozėmis, kokios nurodytos prižiūrinčiojo gydytojo
Specialios saugumo priemonės Radiofarmaciniai preparatai gali būti naudojami tik asmenų, turinčių tam teisę. Jie turi būti gerai saugomi, taikomos saugumo priemonės, minimizuojančios personalo ir pacientų radiacinį apšvitinimą. Šių priemonių patvirtinimas ir taikymas yra nacionalinių taisyklių reguliavimo subjektas. Nurodyto aktyvumo kapsulė gali būti skiriama pacientui tiesiogiai. Pacientai, gaunantys didesnes 131I dozes, turi būti hospitalizuoti, siekiant užtikrinti radiacinį saugumą.