• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Jox Jox Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA JOX IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Svarbiausia veiklioji medžiaga ‑ joduotas povidonas. Sąveikaudama su oda arba gleivine, ši medžiaga išskiria jodą, kuris sunaikina daugelį ligas sukeliančių mikroorganizmų (bakterijas, grybelius, kai kuriuos virusus). Šiek tiek vietiškai vartojamo jodo absorbuojama pro sveiką odą. Per pažeistą odą ir gleivinę jodo absorbuojama daugiau. Išgėrus jodo preparatų (kurių jodas virsta jodidu) ir jodidų, jodidai kaupiasi skydliaukėje. Nepatekę į skydliaukę jodidai išsiskiria daugiausia pro inkstus, mažas kiekis ‑ su išmatomis, seilėmis ir prakaitu. Jox purškalu galima dezinfekuoti burnos ertmę bei ryklę. Vaisto sudėtyje taip pat yra alantoino, kuris skatina uždegimo paveiktų audinių gijimą. Jox purškalas skirtas lengvoms burnos ir ryklės ligoms gydyti. Jox purškalas vartojamas papildomam vietiniam lengvų burnos ir ryklės infekcinių ligų ryklės uždegimo, burnos gleivinės uždegimo, dantenų uždegimo gydymui; papildomam bakterijų sukelto migdolų uždegimo gydymui kartru su antibiotikais; burnos ertmės infekcijos profilaktikai ligoniams, kuriems atliekamos burnos ar ryklės operacijos. Kaip tinkamai vartoti vaistą šių būklių atveju, nurodys gydytojas. Jox purškalą gali vartoti vyresni kaip 8 metų vaikai ir suaugusieji. 8‑12 metų vaikus gydyti Jox purškalu galima tik paskyrus gydytojui.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT JOX

    Jox vartoti negalima:

    jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) jodui arba bet kuriai pagalbinei Jox tirpalo medžiagai; jei inkstų funkcija sutrikusi; nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu; 2 savaites prieš planuojamą tyrimą arba gydymą radioaktyviuoju jodu ir 2 savaites po tyrimo; nuolat gydytis Jox, jeigu sutrikusi skydliaukės veikla; nuolat gydytis Jox, jeigu kartu vartojate ličio preparatų; jaunesniems kaip 8 metų vaikams.

    Specialių atsargumo priemonių reikia:

    jeigu sergate gerklų uždegimu (laringitu), kuris pasireiškia užkimimu, švokštimu ar priepuolinio pobūdžio kosuliu; kai yra kepenų funkcijos nepakankamumas. Esant minėtoms būklėms, būtina pasitarti su gydytoju. Saugotis, kad vaisto nepatektų į akis. Jeigu purškalo atsitiktinai pateko į akis, jas reikia nuplauti vandeniu. Vaistas gali nudažyti burnos gleivinę, dantis, odą ir drabužius. Burnos gleivinės, dantų ir odos dėmes galima išvalyti alkoholiu. Dėmes iš rūbų galima išplauti ar išvalyti praskiestu amoniaku arba muilu ir vandeniu.

    Kitų vaistų vartojimas

    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jox gali sąveikauti su kitais kartu vartojamais vaistais, daugiausia vartojamais burnoje ir ryklėje. Jox vartoti kartu su burnos ir ryklės dezinfekuojamaisiais vaistais, ypač vandenilio peroksidu, draudžiama. Gydantis ličio preparatais, Jox vartoti negalima. Joduoto povidono nerekomenduojama vartoti kartu su vaistiniais preparatais, kurių sudėtyje yra chlorheksidino, sidabro sulfadiazino, šarmų ir gyvsidabrio, nes gali sumažėti veiksmingumas.

    Jox vartojimas su maistu ir gėrimais

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis

    Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiosioms ir žindyvėms vartoti šio vaisto draudžiama.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    Jox purškalas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Jox medžiagas

    Vaisto sudėtyje yra 18,6% alkoholio.

    3. KAIP VARTOTI JOX

    Jox purškalą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusieji ir vyresni kaip 8 metų vaikai Dozę nustato gydytojas. Įprastinė dozė — purkšti 2‑4 kartus per parą, bet jei būtina, kai yra gera organizmo reakcija į vaistą, galima vartoti ir dažniau (kas 4 valandas), purkšti ne daugiau kaip 3 kartus į dešinę ir kairę burnos ertmės puses, bet ne daugiau kaip 6 kartus per parą. Pertrauka tarp atskirų įpurškimų turi būti ne mažesnė kaip 4 valandos. Aplikatorius uždedamas, nuėmus apsauginį dangtelį. Reikia 2‑3 kartus paspausti aplikatorių, kad tirpalo patektų į purkštuvą ir paspaudus pradėtų purkšti. Aplikatorių įkišti į burną, užčiaupti lūpas ir paspausti purkštuvą 2 kartus: vieną kartą purkšti į kairę, o kitą — į dešinę pusę, užčiaupti burną ir sulaikyti kvėpavimą. Įpurkšto tirpalo negalima įkvėpti ar nuryti! Prieš vartojimą burnos aplikatorių nuplauti šiltu vandeniu.

    Jeigu manote, kad Jox purškalas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę Jox dozę

    Jeigu pavartojote per daug Jox purškalo, nedelsdami kreipkitės gydytoją arba vaistininką.

    Pamiršus pavartoti Jox

    Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

    Nustojus vartoti Jox

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Jox, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Pavartojus vaisto, nedažnai gali pasireikšti gleivinės dirginimas, sukeliantis karščio pojūtį ar niežulį, pūslių atsiradimą, burnos džiūvimą. Tokios reakcijos paprastai būna trumpalaikės. Jeigu nuolat jaučiamas dirginimas arba burnos džiūvimas, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją. Jox, kaip ir kiti vaistai, kai kuriems žmonėms gali sukelti alergiją (padidėjusio jautrumo reakciją). Jeigu esate alergiški, reakcija gali pasireikšti iš karto pavartojus vaisto. Retai alergija pasireiškė išbėrimu, mažomis raudonomis dėmelėmis (dilgėlinė), labai retai - ryklės patinimu ir kvėpavimo pasunkėjimu bei anafilaksiniu šoku. Jeigu atsiranda anksčiau minėtų sutrikimų, nutraukite Jox vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Ilgą laiką vartojant Jox, gali padidėti jodo absorbcija ir pasireikšti sisteminis poveikis, pavyzdžiui, šarmų ir rūgščių pusiausvyros sutrikimas, pasireiškiantis terpės parūgštėjimu organizme (metaboline acidoze), žymus natrio koncentracijos kraujyje padidėjimas, inkstų funkcijos sutrikimas. Toks nepageidaujams poveikis pasireiškė retai. Jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI JOX

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Butelį laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ant etiketės ir popieriaus dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    Jox sudėtis Veikliosios medžiagos yra oduotas povidonas ir alantoinas. 1 ml Jox tirpalo yra 85 mg joduoto povidono ir 1 mg alantoino. Pagalbinės medžiagos yra citrinų rūgšties monohidratas, mentolis, propilenglikolis, 96% etanolis, natrio citrato dihidratas, išgrynintasis vanduo.

    Jox išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Plastiko butelis, mechaninė pompa, užsukamas dangtelis, purkštuvas, informacinis lapelis, sulankstoma popieriaus dėžutė, burnos aplikatorius. Butelyje yra 30 ml tirpalo  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!