• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Kestine Kestine Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA KESTINE IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Kestine 20mg tabletėmis gydomas sezoninis bei nesezoninis alerginis rinitas, nepriklausomai nuo to, ar jis susijęs su alerginiu konjunktyvitu, ar nesusijęs. Jeigu gydytojas medikamento skiria kitai ligai gydyti, jo reikia vartoti laikantis gydytojo nurodymų.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KESTINE

    Kestine vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ebastinui arba bet kuriai pagalbinei Kestine medžiagai; jeigu sergama sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu. Jeigu kuri nors iš minėtų būklių buvo pasireiškusi anksčiau, būtina informuoti gydytoją prieš vaisto vartojimą.

    Specialių atsargumo priemonių reikia Ebastino, kaip ir kitokių antihistamininių preparatų, atsargiai reikia vartoti, jeigu: yra ilgojo QT intervalo sindromas ar hipokaliemija, vartojama vaistų, ilginančių QT intervalą ar slopinančių CYP3A4 fermentus: priešgrybelinių azolo darinių, makrolidinių antibiotikų (žr. šio skyriaus poskyrį „Kitų vaistų vartojimas“). sergama lengvu ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos nepakankamumu; yra inkstų funkcijos nepakankamumas.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Ebastino vartojant kartu su priešgrybeliniu preparatu ketokonazolu ar makrolidiniu antibiotiku eritromicinu, elektrokardiogramoje pailgėja QT intervalas. Jeigu minėtų preparatų vartojama, būtina pasakyti gydytojui prieš gydymą Kestine tabletėmis.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo laikotarpis. Ar saugu ebastinu gydyti nėščias moteris, netirta, todėl joms Kestine tablečių vartoti nepatariama. Žindymo laikotarpis. Kūdikį krūtimi maitinančioms moterims šio vaisto vartoti nerekomenduojama, kadangi nežinoma, ar ebastino patenka į motinos pieną.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Rekomenduojama ebastino dozė gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus netrikdo.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Kestine medžiagas Tabletėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. KAIP VARTOTI KESTINE

    Kestine visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Sunkaus alerginio rinito simptomams lengvinti reikia kartą per parą gerti po vieną 20 mg Kestine tabletę. Jeigu ligos simptomai lengvesni, rekomenduojama vartoti po vieną 10 mg Kestine tabletę kartą per parą. Ligoniams, sergantiems lengvu arba vidutinio sunkumo kepenų funkcijos nepakankamumu, didesnės nei 10 mg ebastino paros dozės vartoti negalima. 20 mg Kestine tabletės tinka tik suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų vaikams. Jeigu gydytojas skiria kitokią dozę, vaisto reikia vartoti laikantis jo nurodymų. Vartojimo instrukcija Speciali instrukcija nereikalinga.

    Pavartojus per didelę Kestine dozę Specifinio priešnuodžio Kestine nėra. Vaisto perdozavus, reikia plauti skrandį, sekti gyvybines funkcijas, daryti EKG. Gydymas simptominis. Jeigu perdozavimo simptomų atsiranda, reikia kreiptis į gydytoją ir parodyti jam medikamento pakuotę.

    Pamiršus pavartoti Kestine Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

    Nustojus vartoti Kestine Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Kestine, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Kontrolinių klinikinių tyrimų metu Kestine vartojantiems žmonėms dažniausiai pasireiškiantis poveikis buvo galvos skausmas, burnos džiūvimas ir mieguistumas. Jo dažnis buvo toks pat kaip ir placebo vartojantiems pacientams. Retais atvejais atsirasdavo pilvo skausmas, dispepsija, astenija, faringitas, kraujavimas iš nosies, rinitas, sinusitas, pykinimas ir nemiga.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI KESTINE

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Kestine vartoti negalima.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Kestine sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra ebastinas. Vienoje tabletėje yra 20 mg ebastino. Pagalbinės tablečių šerdies medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozė, gelifikuotas kukurūzų krakmolas, kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas. Pagalbinės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, makrogolis 6000 ir titano dioksidas.

    Kestine išvaizda ir kiekis pakuotėje Tabletės yra baltos, apvalios, dengtos plėvele, vienoje pusėje yra užrašas “E 20”. Kartono dėžutė, kurioje yra 10, 30 arba 100 tablečių, supakuotų į PVC ir aliuminio folijos lizdines plokšteles.

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!