1. KAS YRA LANVEXIN IR KAM JIS VARTOJAMAS
Lanvexin priklauso vaistų grupei kuriais gydoma depresija (antidepresantai). Lanvexin paskiria vartoti gydytojas: sunkiai depresijai gydyti; trumpalaikiam generalizuoto nerimo sutrikimui gydyti (tam tikros ilgalaikės baimės ligos, sukeliančios pernelyg didelį susirūpinimą); trumpalaikei socialinio nerimo ligai gydyti (nuolatinė baimė būti negatyviai kitų įvertintam socialiose situacijose – vadinamai „socialine fobija“); panikos sindromui gydyti (tam tikra baimės forma, kuri gali būti susijusi su agorafobija; agorafobija - tai baimės liga, kurios pagrindinis požymis – baimė patirti sunkumus arba keblios padėties baimė, iš kurios kenčiantysis neranda išeities).
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LANVEXIN
Lanvexin vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) venlafaksinui arba bet kuriai pagalbinei Lanvexin medžiagai; kartu su tam tikrais vaistais, vadinamaisiais monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais (vartojamais depresijai gydyti) arba nepraėjus 14 dienų po šių vaistų vartojimo. Panašiai ir MAO inhibitorių negalima vartoti tol, kol nepraeis 7 dienos po Lanvexin vartojimo.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Vartojimas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams Lanvexin paprastai neskiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems kaip 18 metų pacientams, vartojantiems šios grupės medikamentus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Lanvexin jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Lanvexin jaunesniam kaip 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems kaip 18 metų pacientams, vartojantiems Lanvexin, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat dabar dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Lanvexin poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.
Jeigu Jūs sergate ar anksčiau sirgote kuria nors iš šių ligų: manija (padidėjusio psichinio ir fizinio aktyvumo fazės); elgesio sutrikimais, kurie pasižymėjo noru sukelti pažeidimą arba skausmą, mintimis apie savižudybę; epilepsija; cukriniu diabetu; sutrikusia inkstų veikla; sunkia kepenų liga (pvz., ciroze – liga, kai nuolat pažeidžiamas kepenų audinys); šlapinimosi sutrikimu; padidėjusiu akispūdžiu (glaukoma); sumažėjusiu kraujospūdžiu; tam tikromis širdies ligomis, pvz., laidumo sutrikimu, skausmo ir spaudimo pojūčiu krūtinėje (krūtinės angina) arba neseniai buvo širdies priepuolis (miokardo infarktas).
Jei Jūs gydotės nuo vadinamosios „manijos-depresinės ligos“ depresijos fazės (pasikartojantys padidėjusio psichinio aktyvumo periodai, kuriuos pakeičia sunki depresija), Jūsų depresija gali pereiti į manijos fazę (padidėjęs psichinis ir fizinis aktyvumas).
Tyrimų metu nustatyta, kad kai kuriems ilgai (ilgiau kaip 3 mėnesius) vartojatiems venlafaksiną pacientams padidėja cholesterolio kiekis kraujyje. Todėl gydymo metu Jūsų gydytojas gali nuspręsti reguliariai kontroliuoti cholesterolio kiekį Jūsų kraujyje.
Žinoma, kad nutraukimo simptomai (pvz., pykinimas, galvos skausmas, jutimo sutrikimai, miego sutrikimai, suglumimas, nervingumas, baimė, viduriavimas, prakaitavimas, drebėjimas ir svaigulys) gali atsirasti, jei gydymas antidepresantais staiga nutraukiamas. Todėl svarbu žinoti, kad dozę reikia mažinti palengva, gydytojui prižiūrint, jei gydytojas arba Jūs nusprendžiate užbaigti Lanvexin vartojimą.
Paklauskite gydytojo arba vaistininko, jei aukščiau išvardyti įspėjimai tinka Jums arba kada nors anksčiau tiko.
Kitų vaistų vartojimas Atsiminkite, kad žemiau išvardyti įspėjimai gali tikti neseniai vartotiems arba šiuo metu vartojamiems vaistams. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nevartokite Lanvexin vienu metu su antidepresantais, vadinamaisiais MAO inhibitoriais. Vartoti galima tik tuomet, kai praeis 14 dienų po MAO inhibitorių vartojimo. Taip pat negalite vartoti MAO inhibitorių, kol nepraeis 7 dienos po Lanvexin vartojimo.
Lanvexin vartojant iš karto po to, kai baigiamas gydymas MAO inhibitoriumi, arba pradėjus vartoti MAO praėjus trumpam laikui po Lanvexin vartojimo, gali sukelti šalutinį poveikį. Aprašyti šie šalutinio poveikio simptomai: drebulys (tremoras), nevalingi raumenų trūkčiojimai (mioklonija), prakaitavimas, pykinimas, vėmimas, kraujo priplūdimas į veidą, svaigulys, padidėjusi kūno temperatūra (hipertermija), kartu su kitais simptomais, primenančiais piktybinį narkolepsinį sindromą (sunki liga, galinti pasireikšti raumenų standumu, stipriai išreikštu nesugebėjimu ramiai pasėdėti, aukšta temperatūra, prakaitavimu, padidėjusiu seilėtekiu ir sąmonės pritemimu), serotoninerginį sindromą (kartais sunkią, bet retą būklę, pasireiškiančią pykinimu, viduriavimu, smarkiu prakaitavimu, stuporu, raumenų trūkčiojimu, tremoru, miego sutrikimais, apetito stoka, sutrikusia sąmone, suglumimu ir sujaudinimu, neramumu), traukuliais ir mirtimi.
Vartojant Lanvexin kartu su MAO inhibitoriais gali būti tokie simptomai: padidėjusi kūno temperatūra (hipertermija), raumenų rigidiškumas, nevalingas raumenų trūkčiojimas (mioklonija), nevalingi judesiai su trumpalaikiais gyvybinių funkcijų sutrikimais, psichinės būklės pakitimai (tarp jų labai stiprus sujaudinimas ir neramumas – ažitacija, kuri gali progresuoti iki kliedesių ir komos) ir simptomai, panašūs į piktybinį narkoleptinį sindromą (žr. ankstesnę pastraipą).
Jei pradedate Lanvexin vartoti praėjus 14 dienų po MAO inhibitorių vartojimo, reikia pradėti vartoti 37,5 mg venlafaksino dozę kartą per parą kelias dienas. Jūsų gydytojas turi nuspręsti, ar laikotarpis tarp MAO vartojimo nutraukimo ir Lanvexin vartojimo pradžios gali būti trumpesnis nei 14 dienų. Jei toks sprendimas bus priimtas, gydytojas turi užtikrinti, kad aukščiau išvardytų šalutinio poveikio simptomų atsiradimo rizika Jums yra minimali.
Vartojant venlafaksino, pasitaikė keli reti atvejai, kai sumažėjo natrio kiekis kraujyje, ypač senyviems pacientams, vartojantiems diuretikus (šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus) pacientams bei tiems, kuriems dėl kitų priežasčių sumažėjo organizme skysčių. Pradedant vartoti venlafaksiną tokiems pacientams reikia laikytis ypatingo atsargumo.
Jei vartojate preparatus kūno svoriui mažinti (pvz., fenterminą): kartu su venlafaksino hidrochloridu nepatariama vartoti kūno svorį mažinančius preparatus.
Jei Jums būdingas padidėjęs polinkis kraujuoti arba jei Jūs vartojate vaistus, kurie didina polinkį kraujuoti, pvz., acetilsalicilo rūgštį, vaistus mažinančius kraujo krešėjimą.
Jei nuolat vartojate skausmą malšinančius vaistus (acetilsalicilo rūgšties darinius ir nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, vaistus nuo reumato), arba jei Jums nustatytas sumažėjęs trombocitų kiekis kraujyje, nes šiais atvejais padidėja kraujavimo rizika.
Lanvexin gali sustiprinti haloperidolio ir klozapino poveikį. Šie vaistai (antipsichotiniai arba neuroleptikai) vartojami sunkioms psichikos ligoms gydyti.
Šalutinis poveikis gali atsirasti cimetidiną (vaistą, slopinantį skrandžio sulčių sekreciją) vartojantiems pacientams.
Atsargumo reikia laikytis pacientams, vartojantiems varfariną (vaistą, saugantį nuo krešulių susidarymo). Lanvexin vartojimas su maistu ir gėrimais Nors Lanvexin nesustiprina alkoholio poveikio, Lanvexin vartoti kartu su alkoholiu nepatariama.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Galutinai neaišku, ar Lanvexin vartojant nėštumo metu pakenkiama negimusiam kūdikiui. Jei šis vaistas vartojamas prieš gimdymą, naujagimiui gali būti vartojimo nutraukimo simptomų. Jei esate nėščia, vartoti Lanvexin negalima, nebet gydytojas Jums specialiai nurodytų vaistą vartoti. Pasakykite gydytojui, jei žindote kūdikį, nes venlafaksino ir jo aktyvių metabolitų patenka į žindyvės pieną. Poveikis žindomam kūdikiui nėra visai aiškus. Jūsų gydytojas nuspręs, ar Jums nutraukti žindymą ar tęsti; jis nurodys ar gydymą venlafaksinu nutraukti ar tęsti.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Lanvexin, kaip ir kitus nervų sistemą veikiančius vaistus, sutrikdyti gebėjimą sukaupti dėmesį ir reaguoti.. Todėl vairuojant ir valdant mechanizmus reikia laikytis atsargumo. Pacientai turi įvertinti savo organizmo reakciją į Lanvexin vartojimą prieš pradėdami vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus, kad galėtų įsitikinti, jog gydymas nesukelia nepageidaujamo poveikio.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lanvexin medžiagas 37,5 mg pailginto atpalaidavimo kapsulės Pagalbinė medžiaga dažiklis ponso 4R raudonasis (E124), esantis kapsulių apvalkale, gali sukelti alerginių reakcijų.
75 mg pailginto atpalaidavimo kapsulės Pagalbinė medžiaga dažiklis saulėlydžio oranžinis geltonasis FCF (E110), esantis kapsulių apvalkale, gali sukelti alerginių reakcijų.
150 mg pailginto atpalaidavimo kapsulės Pagalbinė medžiaga dažiklis saulėlydžio oranžinis geltonasis FCF (E110), esantis kapsulių apvalkale, gali sukelti alerginių reakcijų. Šio vaisto sudėtyje yra sacharozės. Jei Jums gydytojas sakė, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, prieš vartodami šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.
3. KAIP VARTOTI LANVEXIN
Lanvexin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gerkite Lanvexin kartą per parą valgio metu, geriausiai tuo pačiu laiku (iš ryto arba vakare). Kapsules reikia nuryti nesukramtytas, užsigeriant pakankamu vandens kiekiu. Kapsulių negalima dalyti, smulkinti, kramtyti ar ištirpinti vandenyje.
Kol pajusite vaisto poveikį, turi praeiti keletas dienų. Nesijaudinkite - tai normalu. Jums gali reikėti Lanvexin vartoti keletą mėnesių. Jei taip, nesibaiminkite, taip esti neretai.
Lanvexin yra venlafaksino pailginto atpalaidavimo forma, dėl to vaistas iš kapsulės išsiskiria lėtai. Jūsų gydytojas gali pakeisti vaisto formą nuo tradicinės (veikiančios nedelsiant) į Lanvexin. Jei taip, gydytojas nuspręs kokia Lanvexin dozė yra artimiausia Jūsų vartotai venlafaksino tablečių dozei. Šią Lanvexin reikia gerti vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas gali norėti reguliariai kontroliuoti Jūsų kraujospūdį ir širdies ritmą, ypač, jei vartojate didelę (didesnę nei 200 mg per parą) vaisto dozę.
Sunki depresija Rekomenduojama pradinė dozė yra 75 mg vieną kartą per parą. Depresijos simptomai dažniausiai turi pradėti gerėti po 2-4 savaičių. Jei Jūsų ligos požymiai adekvačiai negerėja, gydytojas dozę gali padidinti (palengva, 2 savaičių intervalais) iki 150 mg, po to vėl iki 225 mg. Kai kuriems pacientams reikia didesnės dozės (didžiausia dozė – 375 mg), visgi gydymo didelėmis dozėmis patirtis iki šiol ribota.
Jei vartojant didžiausią 375 mg per parą dozę per 2-4 savaites Jūsų ligos simptomai nemažėja, Jūsų gydytojas paskirs Jums kitą vaistą. Kol pasiekiamas teigiamas rezultatas gydymas tęsis iki 4-6 mėnesių.
Generalizuoto nerimo sutrikimas Rekomenduojama vartoti 75 mg kartą per parą. Dozę galima didinti po 75 mg ne dažniau kaip kas keturias dienas iki didžiausios dozė – 225 mg. Su sąlyga, kad Jūsų gydytojas sutiks, gydymas turi trukti ne ilgiau kaip 8 savaites, nes ilgesnio nei 8 savaitės gydymo trukmės veiksmingumas neįrodytas.
Socialinio nerimo ligos arba socialinės fobijos Įprastinė pradinė dozė yra 75 mg vieną kartą per parą. Jei ligos požymiai adekvačiai negerėja vartojant šią dozę, ją galima padidinti po 75 mg ne dažniau kaip kas keturias dienas. Didžiausios dozė – 225 mg per parą. Gydytojo nurodymu gydomasi ne ilgiau kaip 12 savaičių, nes ilgesnis nei 12 savaičių gydymas nebuvo veiksmingas.
Panikos sindromas (taip pat esant agorafobijai) Pirmąsias 4-7 gydymo dienas reikia vartoti 37,5 mg per parą dozę. Po to rekomenduojama paros dozė yra 75 mg. Pacientams, kurie adekvačiai nereaguoja į 75 mg paros dozę, dozę galima didinti po 75 mg, bet ne dažniau kaip kas 4 dienas iki didžiausios dozės – 225 mg per parą. Sergančiuosius panikos sindromu gali tekti gydyti ilgai. Panikos sindromo gydymo, vartojant Lanvexin, veiksmingumas bus įrodytas po 6 mėnesių. Gydytojas gali paskirti vartoti ir kitokias dozes, pvz., jei Jūs sergate ligomis, kuomet sutrikusi kepenų ir (arba) inkstų funkcija.
Pacientai su sutrikusia inkstų arba kepenų funkcija Pacientai, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi, turi vartoti mažesnę dozę. Esant sutrikusiai inkstų funkcijai, visą dozę reikia sumažinti 25-50%. Dializuojamiems pacientams dozę reikia sumažinti 50%. Kapsules reikia išgerti po dializės procedūros. Esant vidutiniam kepenų funkcijos sutrikimui, dozę reikia sumažinti pusiau.
Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai Lanvexin negalima vartoti gydyti vaikams ir paaugliams (žr. sk. ,,Kas žinotina prieš vartojant Lanvexin ”).
Kiek laiko reikia vartoti Lanvexin pasakys Jūsų gydytojas.
Nutraukti Lanvexin vartojimą nepasitarus su gydytoju draudžiama. Jeigu manote, kad Lanvexin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pavartojus per didelę Lanvexin dozę Išgėrus per didelę Lanvexin dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Pasiimkite kartu vaisto pakuotę, netgi tuomet, jei ji tuščia. Pavartojus per didelę Lanvexin dozę, Jums gali būti šie simptomai: nuovargis, sujaudinimas ir neramumas, virškinimo trakto sutrikimai – pykinimas, vėmimas ir viduriavimas, drebulys, padažnėjęs širdies plakimas, nežymiai padidėjęs kraujospūdis. Be to, gali būti šių simptomų: suretėjęs širdies plakimas, sumažėjęs kraujospūdis, traukuliai, svaigulys, koma.
Pamiršus pavartoti Lanvexin Negalima vartoti dvigubos Lanvexin dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamiršus išgerti vaisto, reikia išgerti kitą dieną įprastu laiku. Papildomos kapsulės vartoti negalima.
Nustojus vartoti Lanvexin Šio vaisto negalima nustoti vartoti staiga. Jei vaisto nustojama gerti staiga arba dozė sumažinama per greitai, gali atsirasti nerimas, susijaudinimas ir neramumas, konfūzija (suglumimas), viduriavimas, svaigti galva, džiūti burna, skaudėti galvą, pasireikšti nedidelis psichinis hiperaktyvumas (hipomanija), varginti nemiga, atsirasti pykinimas ir vėmimas, nervingumas, dilgčiojimas ar odos deginimo pojūtis (parestezijos), miego sutrikimai, prakaitavimas.
Pasitarkite su gydytoju, kaip pamažu mažinti vaisto dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Lanvexin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nepageidaujamo poveikio požymiai pagal sunkumą ir dažnį klasifikuojami tokiu būdu: Labai dažni: dažniau kaip 1 iš 10 pacientų. Dažni: dažniau kaip 1 iš 100 pacientų, bet rečiau kaip 1 iš 10 pacientų. Nedažni: dažniau kaip 1 iš 1000 pacientų, bet rečiau kaip 1 iš 100 pacientų. Reti: dažniau kaip 1 iš 10000 pacientų, bet rečiau kaip 1 iš 1000 pacientų. Labai reti: rečiau kaip 1 iš 10000 pacientų.
Tyrimai Reti: pailgėjęs kraujavimo laikas.
Širdies sutrikimai Nedažni: pagreitėjęs arba nereguliarus širdies ritmas (aritmijos), padažnėjęs pulsas (tachikardija). Labai reti: širdies ritmo sutrikimai (QT intervalo pailgėjimas, skilvelių virpėjimas, skilvelinė tachikardija, įskaitant torsade de pointes).
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Nedažni: gleivinės kraujavimas. Reti: pailgėjęs kraujavimo laikas, sumažėjęs trombocitų skaičius, kai atsiranda smulkių kraujosruvų, polinkis kraujuoti. Labai reti: kraujo pakitimai (tarp jų agranulocitozė, aplastinė anemija, neutropenija, pancitopenija).
Nervų sistemos sutrikimai Dažni: mieguistumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, raumenų tonuso padidėjimas, niežulys ar deginimas be priežasties (parestezija), drebulys (tremoras). Nedažni:nevalingi raumenų trūkčiojimai (mioklonija). Reti: traukuliai, vadinamasis „piktybinis neurolepsinis sindromas“, pasireiškiantis raumenų standumu, stipriai išreikštu nesugebėjimu ramiai pasėdėti, padidėjusia temperatūra, prakaitavimu, padidėjusiu seilėtekiu ir sąmonės pritemimu, vadinamasis „serotoninerginis sindromas“, pasireiškiantis sujaudinimo simptomais. Labai reti: raumenų standumas, rečiau - griuvinėjimas ir pusiausvyros sutrikimas, staigūs nevalingi judesiai, suglumimas.
Akies sutrikimai Dažni: fokusavimo sutrikimai, vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), regėjimo sutrikimas. Labai reti: uždaro kampo glaukoma, ūminė glaukoma (padidėjęs akispūdis).
Ausies ir labirinto sutrikimai Nedažni: spengimas ausyse.
Kvėpavimo sistemos sutrikimai Dažni: žiovulys. Labai reti: eozinofilinė pneumonija (plaučių uždegimas su dusuliu), krūtinės skausmas.
Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: sumažėjęs apetitas, užkietėję viduriai, pykinimas, vėmimas, burnos sausmė. Nedažni: pakitę jutimai, griežimas dantimis miego metu (bruksizmas), viduriavimas. Labai reti: kasos uždegimas (pankreatitas).
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Dažni: šlapinimosi sutrikimas (ypač potraukis šlapintis). Nedažni: šlapimo susilaikymas pūslėje dėl jos negebėjimo išsituštinti.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai Dažni: prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį). Nedažni: odos uždegimas (dermatitas), padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams (padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos), bėrimas, plaukų slinkimas (alopecija). Labai reti: odos bėrimas netaisyklingos formos dėmėmis (daugiaformė eritema), Stivenso ir Džonsono sindromas (sunki alerginė reakcija, pasireiškianti aukšta temperatūra, bėrimu raudonomis dėmėmis, sąnarių skausmu ir/arba akių uždegimu), niežulys, dilgėlinė.
Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai Labai reti: raumenų skaidulų irimas (rabdomiolizė), kuri gali būti susijusi su ūminiu inkstų nepakankamumu.
Endokrininiai sutrikimai Labai reti: hormono prolaktino koncentracijos padidėjimas kraujyje. Prolaktinas gali pasireikšti daugeliu požymių, iš kurių svarbiausias – skatinti pieno gamybą krūtyse (laktaciją).
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Dažni: padidėjusi cholesterolio koncentracija serume, kūno svorio sumažėjimas. Nedažni: natrio koncentracijos kraujyje sumažėjimas, kūno svorio padidėjimas. Reti: sutrikimai, susiję su antidiurezinio hormono sutrikusia sekrecija.
Kraujagyslių sutrikimai Dažni: padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija), kraujagyslių išsiplėtimas (dažniausiai veido paraudimas arba kraujo samplūdis į veidą), kraujosruvos, dažniausiai po sumušimų, kai pažeidžiami kapiliarai ir kraujas išsilieja į aplinkinius audinius (ekchimozės), kraujavimas į gleivines. Nedažni: sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija), svaigulio pojūtis (hipotenzija staiga pakeitus padėtį), apalpimas. Reti: pailgėjęs kraujavimo laikas, neįprastas kraujavimas (kraujavimas iš nosies), kraujavimas virškinimo trakte. Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dažni: silpnumas, nuovargis, energijos stoka (astenija).
Imuninės sistemos sutrikimai Nedažni: padidėjęs jautrumas šviesai (alergija). Labai reti: sunkios alerginės reakcijos (anafilaksija).
Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai Nedažni: pakitę kepenų funkcijos mėginiai. Reti: kepenų uždegimas (hepatitas).
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Dažni: ejakuliacijos ar orgazmo sutrikimas (vyrams), impotencija, erekcijos sutrikimas, sumažėjęs lytinis potraukis. Nedažni: orgazmo sutrikimas (moterims), nereguliarios menstruacijos.
Psichikos sutrikimai Dažni: neįprasti sapnai, nemiga, nervingumas, neįprasti jutimai odoje: dilgčiojimas, nuovargis. Nedažni: ažitacija, apatija, haliucinacijos. Reti: padidėjęs psichinis ir fizinis aktyvumas (manija), vadinamasis „piktybinis neurolepsinis sindromas“, pasireiškiantis raumenų standumu, stipriai išreikštu nesugebėjimu ramiai pasėdėti, aukšta temperatūra, prakaitavimu, padidėjusiu seilėtekiu ir sąmonės pritemimu; vadinamasis „serotoninerginis sindromas“, pasireiškiantis neramumu, raumenų sąstingiu, sustiprėjusiais refleksais ir karščiavimu; mintys apie savižudybę, ketinimas žudytis; vadinamasis „psichomotorinis neramumas arba akatizija“, pasireiškiantis psichiniu ir fiziniu neramumu. Labai reti: kliedesiai.
Taip pat aprašytas ir kitas šalutinis poveikis: Skausmas krūtinėje, širdies nepakankamumas (širdies negebėjimas aprūpinti krauju visą kūną), intersticinė pneumonija (tam tikra uždegimo forma plaučių audinyje); kraujosruvos, įskaitant kraujo išsiliejimus smegenyse; įvairūs kraujo ląstelių sudėties pakitimai; sujaudinimas, gerklės skausmas, galvos, pilvo, nugaros skausmas, į gripą panašus sindromas, skausmai, infekcinės ligos. Nors šie aprašyti požymiai atsirado vartojant venlafaksiną, nėra įrodyta, kad juos sukėlė Lanvexin vartojimas. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI LANVEXIN
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lanvexin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Lanvexin sudėtis Veiklioji medžiaga yra venlafaksinas. Lanvexin 37,5 mg pailginto atpalaidavimo kapsulės Vienoje kapsulėje yra venlafaksino hidrochlorido, atitinkančio 37,5 mg venlafaksino. Pagalbinės medžiagos yra: kapsulės turinys - cukraus rutuliukai (yra sacharozės), etilceliuliozė, hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, talkas, dibutilo sebacatas, oleino rūgštis, koloidinis silicio dioksidas, bevandenis; kapsulės apvalkalas– želatina, natrio laurilsulfatas, kochinelo raudonasis (E124), chinolino geltonasis (E104), titano dioksidas (E171).
Lanvexin 75 mg pailginto atpalaidavimo kapsulės Vienoje kapsulėje yra venlafaksino hidrochlorido, atitinkančio 75 mg venlafaksino. Pagalbinės medžiagos yra: kapsulės turinys - cukraus rutuliukai (yra sacharozės), etilceliuliozė, hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, talkas, dibutilo sebacatas, oleino rūgštis, koloidinis silicio dioksidas, bevandenis; kapsulės apvalkalas– želatina, natrio laurilsulfatas, saulėlydžio geltonasis FCF (E110), chinolino geltonasis (E104), titano dioksidas (E171).
Lanvexin 150 mg pailginto atpalaidavimo kapsulės Vienoje kapsulėje yra venlafaksino hidrochlorido, atitinkančio 150 mg venlafaksino. Pagalbinės medžiagos yra: kapsulės turinys - cukraus rutuliukai (yra sacharozės), etilceliuliozė, hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, talkas, dibutilo sebacatas, oleino rūgštis, koloidinis silicio dioksidas, bevandenis; kapsulės apvalkalas– želatina, natrio laurilsulfatas, saulėlydžio geltonasis FCF (E110, chinolino geltonasis (E104), patent mėlynasis V (E131), titano dioksidas (E171).
Lanvexin išvaizda ir kiekis pakuotėje Lanvexin 37,5 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės Baltos arba beveik baltos granulės kapsulėje; kapsulės dangtelis oranžinis, korpusas skaidrus.
Lanvexin 75 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės Baltos arba beveik baltos granulės kapsulėje; kapsulės dangtelis geltonas, korpusas skaidrus.
Lanvexin 150 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės Baltos arba beveik baltos granulės kapsulėje; kapsulės dangtelis geltonas, korpusas skaidrus.
20, 28, 30, 50, 56, 60, 98 ar 100 kapsulių lizdinėje PVC aliuminio plokštelėje. 50 ir 100 kapsulių iš HDPE pagamintame butelyje su užsukamu HDPE dangteliu; butelyje yra silicio gelio maišelis (džioviklis). Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.