1. KAS YRA LANVIS IR KAM JiS VARTOJAMaS
Lanvis priskiriamas citotoksinių preparatų grupei. Jis vartojamas piktybinėms kraujo ligoms (ūminei leukemijai ir lėtinei mieloleukemijai ) gydyti.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LANVIS
Lanvis vartoti negalima: jeigu Jums yra alergija (padidėjęs jautrumas) tioguaninui arba bet kuriai pagalbinei Lanvis medžiagai.
Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūs nėščia arba žindote kūdikį; jeigu Jūs planuojate turėti kūdikį (tai taikytina tiek vyrams, tiek moterims); jeigu Jūs sergate kepenų arba inkstų liga; jeigu Jums nustatytas Lesch-Nyhan sindromas (paveldima liga); jeigu Jūs turite retą paveldimą sutrikimą, kurio metu organizme susidaro per mažai natūralaus junginio tiopurinmetiltransferazės (TPMT) fermento; jeigu Jus ruošiamasi vakcinuoti gyva vakcina (pvz., geriamąja poliomielito vakcina, tymų, kiaulytės, raudonukės vakcina).
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Gydymo metu reikia vengti nėštumo. Lytiškai aktyvūs vyrai ir moterys gydymo metu turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą. Nėštumo metu vartoti Lanvis nerekomenduojama. Tačiau, jei gydymas būtinas, reikia įvertinti galimą riziką vaisiui. Gydymo Lanvis metu žindyti kūdikio negalima.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikis nežinomas.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lanvis medžiagas Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI LANVIS
Lanvis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimas gali būti labai įvairus ir kartais gydytojas gali keisti vaisto dozę. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją.
Įprastinė paros dozė suaugusiems žmonėms yra 60–200 mg kvadratiniam metrui kūno paviršiaus ploto. Kiek laiko vartoti Lanvis, pasakys gydytojas.
Vartojant Lanvis, Jūsų gydytojas kartais skirs atlikti kraujo tyrimą. Šį tyrimą reikia atlikti, siekiant nustatyti kraujo ląstelių kiekį ir atsižvelgiant į tyrimo rezultatus prireikus keisti vaisto dozę. Jei sergate kepenų ar inkstų liga, Jums bus paskirta mažesnė dozė.
Nurykite tabletę, užgerdami nedideliu kiekiu vandens.
Pavartojus per didelę Lanvis dozę Jei pavartojote per daug Lanvis arba netyčia kas nors kitas išgėrė šio vaisto, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Lanvis priskiriamas citotoksinių vaistų grupei, todėl gali dirginti akis ir odą. Siekiant išvengti sudirginimo, svarbu vengti vaisto patekimo į akis ir tuoj pat po vaisto vartojimo nusiplauti rankas.
Jei Jūsų gydytojas liepia nutraukti vaisto vartojimą, prašome grąžinti visas nesuvartotas tabletes vaistininkui. Pasilikite jas tik tokiu atveju, jei tai daryti Jums nurodo gydytojas.
Pamiršus pavartoti Lanvis Jei pamiršote išgerti vaisto dozę, pasakykite gydytojui. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Lanvis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Labai dažnai (pasireikštia daugiau nei 1 žmogui iš 10) gali pasireikšti poveikis kraujui. Jūsų gydytojas reguliariai skirs atlikti kraujo tyrimą, tačiau turėtumėte kiek galima greičiau kreiptis į jį, jei sukarščiuojate arba pastebite kokių nors infekcijos požymių, arba staiga atsiranda mėlynių ar prasideda kraujavimas.
Dažnas šalutinis poveikis (galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 100, bet mažiau nei 1 žmogui iš 10) virškinimo traktui – stomatitas, vaisto netoleravimas virškinimo sistemoje. Retai (daugiau kaip 1 iš 10 000, bet mažiau nei 1 iš 1000) galima žarnų nekrozė ir perforacija. Jei atsiranda pykinimas, vėmimas, prarandate apetitą, viduriuojate arba skauda burną kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją.
Labai dažnai (pasireikštia daugiau nei 1 žmogui iš 10) galimas kepenų toksinis pežeidimas. Dažnai (daugiau nei 1 žmogui iš 100, bet mažiau nei 1 žmogui iš 10) galimas kepenų toksinis pažeidimas trumpalaikio gydymo metu, pasireiškiantis venų okliuzine liga. Retai (daugiau kaip 1 iš 10 000, bet mažiau nei 1 iš 1000) pranešta apie keletą centrolobulinės kepenų nekrozės atvejų pacientams, kurie buvo gydomi sudėtine chemoterapija, vartojo geriamuosius kontraceptikus, dideles tioguanino dozes ir alkoholį. Jei pastebite kokių nors geltos požymių (pvz., akių baltymų arba odos gelsvumas) nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI LANVIS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir buteliuko po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lanvis vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Lanvis sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra tioguaninas. Kiekvienoje tabletėje yra 40 mg tioguanino. - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, bulvių krakmolas, gumiarabikas, stearino rūgštis ir magnio stearatas.
Lanvis išvaizda ir kiekis pakuotėje Lanvis tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, blyškios žalsvai geltonos spalvos su užrašu „WELLCOME U3B“ ir vagele vienoje pusėje. Lanvis tabletės tiekiamos supakuotos po 25 tabletes į buteliuką, uždarytą vaikų neatidaromu uždoriu