• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Levopront Levopront Vaistai →   Pagrindinis →  

     

    1. KAS YRA LEVOPRONT SIRUPAS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Levopront sirupas yra kosulį slopinantis vaistas. Levopront sirupas (levodropropizinas) vartojamas simptominiam kosulio gydymui. Veiklioji medžiaga levodropropizinas yra ne narkotinė kosulį slopinanti medžiaga.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LEVOPRONTSIRUPĄ

    Levopront sirupą vartoti draudžiama: - kai yra padidėjęs jautrumas sudedamosioms produkto medžiagoms; pacientams, kurių padidėjusi bronchų sekrecija; kai mukociliarinė funkcija nepakankama (Kartangerio sindromas, ciliarinė diskinezija); esant ryškiam kepenų funkcijos nepakankamumui; nėštumo metu; krūtimi maitinančioms motinoms.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jei sergate sunkiu inkstų nepakankamumu, jei sergate diabetu.

    Levopront sirupo vartojimas su maistu ir gėrimais Vaistą reikėtų vartoti tarp valgių, kadangi sąveika su maistu nenustatyta.

    Nėštumas Paprastai šio vaisto nėštumo metu nevartojama. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

    Žindymo laikotarpis Paprastai šio vaisto žindymo metu nevartojama. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuojant automobilį ar valdant mechanizmus preparatą reikėtų vartoti atsargiai, nes jį pavartojus gali pasireikšti mieguistumas

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Levopront sirupo medžiagas 10 ml sirupo yra 3,5 mg sacharozės (atitinka 0,3 DV). Sudėtyje taip pat yra parahidroksibenzoatų (parabenų).

    Kitų vaistų vartojimas Klinikiniais tyrimais nenustatyta jokios sąveikos su benzodiazepiniais. Vis dėlto, jautresniems vaistų poveikiui pacientams šį medikamentą kartu su raminamaisiais vaistais reikia vartoti atsargiai. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    3. KAIP VARTOTI LEVOPRONT SIRUPĄ

    Levopront sirupą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Prieš vartojimą suplakti! Cukraus kristalizavimasis ant buteliuko kaklelio įtakos produkto kokybei neturi. Levopront sirupas yra skirtas suaugusiems ir vaikams nuo 24 mėnesių amžiaus. Pakuotėje yra matuojamasis indelis su 3 ml, 5 ml ir 10 ml padalomis. Levopront sirupą reikia vartoti tarp valgių.

    Įprastinės dozės yra:

    Suaugusiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams: po 10 ml (tai atitinka 60 mg levodropropizino) iki trijų kartų per parą ir ne dažniau kaip kas 6 valandas.

    Vyresniems nei dvejų metų amžiaus vaikams: vidutinė vienkartinė pediatrinė dozė yra 1 mg/kg kūno svorio skiriant 3 kartus per dieną, neviršijant bendros 3 mg/kg paros dozės. Rekomenduojamas toks apytikris dozavimas: 10-20 kg kūno svorio: po 3 ml iki trijų kartų per parą; 20-30 kg kūno svorio: po 5 ml iki trijų kartų per parą.

    Vaistas vartojamas tol, kol išnyksta kosulys, arba pagal gydytojo nurodymą, tačiau neilgiau kaip septynias paras. Jeigu simptomai per šį laiką neišnyksta, reikėtų vaisto vartojimą pertraukti ir kreiptis į gydytoją.

    Jeigu manote, kad Levopront veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę Levopront sirupo dozę Levodropropizino perdozavimo atvejų nėra žinoma. Preparatą perdozavus gali pasireikšti epizodinė, lengva tachikardija. Apsinuodijimo atvejais reikėtų imtis įprastų priemonių (išplauti skrandį, duoti išgerti aktyvuotos anglies, parenteriniu būdu suleisti skysčių ir t.t.)

    Pavartojus iki 240 mg vienkartinę levodropropizino dozę arba iki 120 mg (vidutinė paros dozė) aštuonias paras, ypatingų šalutinių reiškinių nebuvo pastebėta.

    Pamiršus pavartoti Levopront sirupo Jeigu pamiršote išgerti LEVOPRONT sirupo, gerkite vaistą toliau kaip nurodė Jūsų gydytojas. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Levopront sirupas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Retkarčiais galimas toks šalutinis poveikis: virškinimo traktui: pykinimas, vėmimas, rėmuo, pilvo skausmai, viduriavimas; centrinei nervų sistemai: išsekimas, silpnumas, nuovargis, sąmonės pritemimas (soporas), ausų užgulimas, svaigimas, galvos skausmai; širdies ir kraujagyslių sistemai: širdies tvinkčiojimas.

    Labai retais atvejais gali pasireikšti alerginės odos reakcijos. Dėl Levopront sirupo sudėtyje esančio alkil-4-hidroksibenzoato, gali atsirasti dilgėlinė. Taip pat gali atsirasti ir vėlyvoji reakcija į vaistą, kaip pavyzdžiui dermatitas. Ūmios reakcijos į vaistą, pasireiškiančios dilgėline ar bronchospazmais, yra retos.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. lEVOPRONT SIRUPO laikymo SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje Ant dėžutės ir butelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!