• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Licaformot Licaformot Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA Licaformot IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Licaformot kapsulės yra kietos, želatininės, bespalvės, permatomos, 3 dydžio. Kapsulių viduje yra balti homogeniniai milteliai. Licaformot kapsulės pakuojamos į tokias pakuotes: 1 inhaliatorius ir 10, 20, 30, 50, 56, 60, 100, 120, 180 ar 200 kapsulių lizdinėse plokštelėse; 2 inhaliatoriai ir 100 kapsulių, 3 inhaliatoriai ir 200 kapsulių; 4 inhaliatoriai ir 200 kapsulių; 50 inhaliatorių ir 500 kapsulių, 50 arba 60 kapsulių be inhaliatorių. Licaformot yra selektyvaus poveikio beta-2 adrenoreceptorių agonistų grupės vaistas. Licaformot skirtas fizinio krūvio sukeltų bronchų spazmų prevencijai, simptominiam bronchinės astmos bei kitų lėtinių plaučių ligų, kurių metu laikinai sutrinka kvėpavimo takų praeinamumas, gydymui ir simptominiam ilgalaikiam bronchinės astmos gydymui kartu su vaistais nuo uždegimo, pvz., kortikosteroidais.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LICAFORMOT

    Licaformot vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) formoteroliui arba bet kuriai pagalbinei Licaformot medžiagai.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: - jei sergate širdies ligomis – išemine širdies liga, turite problemų dėl širdies ritmo sutrikimo, yra reikšmingas širdies nepakankamumas, povožtuvinė aortos stenozė, hipertrofinė obstrukcinė kardiomiopatija; - jei sergate tirotoksikoze; - jei pailgėjęs arba įtariama, jog pailgėjęs, QT intervalas; - jei sergate diabetu, gliukozės kiekis kraujyje turi būti tikrinamas dažniau; - jei sergate ūmia sunkios formos astma, atminkite, kad yra padidėjusi hipokaliemijos rizika; - atsiradus paradoksiniams bronchų spazmams (būtina nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą); - priešlaikinio gimdymo ar gręsiančio persileidimo atveju (vaisto vartoti negalima); - negalima vartoti vaistą gimdymo metu, nes vaistas atpalaiduoja lygiuosius gimdos raumenis; - gydymą šiuo vaistu reikia papildyti priešuždegiminiu inhaliaciniu preparatu ar geriamuoju kortikosteroidu; - jeigu yra retas paveldimas galaktozės netoleravimas, laktazės stoka ar gliukozės ir galaktozės absorbcijos sutrikimas, šio vaisto reikia nevartoti.

    Vaikai šį medikamentą vartoti gali tik prižiūrimi suaugusio žmogaus.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Formoterolio nerekomenduojama vartoti nėščioms moterims.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindyvėms formoterolio reikia nevartoti.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio nepastebėta.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Licaformot medžiagas Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Formoterolio vartojimas su kitomis beta adrenerginėmis medžiagomis ir anticholinerginiais preparatais gali stiprinti formoterolio poveikį, taip pat nepageidaujamą. Jis gali būti dažnesnis ir /arba stipresnis. Vartojant beta blokatorių gali būti blokuotas ar dalinai sumažintas formoterolio poveikis. Formoterolis gali sąveikauti su monoaminooksidazės inhibitoriais, todėl draudžiama jo skirti pacientams, vartojantiems monoaminooksidazės inhibitorių. Tuo pat metu vartojami antidepresantai ar širdies glikozidai gali didinti širdies ritmo sutrikimų riziką. Formoterolio bronchus plečiantį poveikį gali didinti kortikosteroidai. Diuretikai ir ksantinai (aminofilinas, teofilinas) gali didinti hipokalieminį formoterolio poveikį. Pacientams, sergantiems išemine širdies liga, formoterolio vartojant kartu su minėtais vaistais, dažniau gali atsirasti pavojingas širdies ritmo sutrikimas. Ksantinų dariniai gali stiprinti formoterolio bronchus plečiantį poveikį. Chinidino, dizopiramido, prokainamido, antihistamininių vaistų ir antidepresantų vartojimas kartu su formoteroliu gali būti susijęs su QT intervalo pailgėjimu ir padidėjusia skilvelių aritmijos rizika.

    3. KAIP VARTOTI LICAFORMOT

    Licaformot visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Licaformot vartojamas inhaliaciniu būdu.

    Suaugę žmonės: Simptominis bronchinės astmos ir kitų lėtinių obstrukcinių kvėpavimo takų ligų, kurių metu laikinai sutrinka kvėpavimo takų praeinamumas, gydymas Įprastinė dozė yra 1 inhaliacinė kapsulė (12 mikrogramų formoterolio) du kartus per parą; jei reikia palengvinti galimus simptomus, leidžiama vartoti papildomi 1-2 (12-24 mikrogramus formoterolio) kapsules per parą. Didžiausia paros dozė yra 4 kapsulės (48 mikrogramai formoterolio). Jei papildomos dozės reikia dažniau nei du kartus per savaitę, būtina konsultuotis su gydytoju.

    Fizinio krūvio sukeliamo bronchų spazmo profilaktika ar vaisto vartojimas prieš neišvengiamą ekspoziciją žinomu alergenu 1 inhaliacinės kapsulės (12 mikrogramų formoterolio) turinys inhaliuojamas 15 minučių prieš tikėtiną fizinį aktyvumą ar ekspoziciją alergenu. Suaugusiems pacientams, sergantiems sunkia astma, gali prireikti 2 kapsulių (24 mikrogramų formoterolio) dozės.

    5 metų arba vyresni vaikai: Simptominis bronchinės astmos ir kitų lėtinių obstrukcinių kvėpavimo takų ligų, kurių metu laikinai sutrinka kvėpavimo takų praeinamumas, gydymas Įprastinė palaikomoji dozė – 1 inhaliacinė kapsulė (12 mikrogramų formoterolio) du kartus per parą. jei reikia palengvinti galimus simptomus, leidžiama vartoti papildomi 1-2 (12-24 mikrogramus formoterolio) kapsules per parą. Didžiausia paros dozė yra 4 kapsulės (48 mikrogramai formoterolio). Jei papildomos dozės reikia dažniau nei du kartus per savaitę, būtina konsultuotis su gydytoju.

    Fizinio krūvio sukeliamo bronchų spazmo profilaktika ar vaisto vartojimas prieš neišvengiamą ekspoziciją žinomu alergenu 1 inhaliacinės kapsulės (12 mikrogramų formoterolio) turinys inhaliuojamas 15 minučių prieš tikėtiną fizinį aktyvumą ar ekspoziciją alergenu.

    Inkstų ir/ar kepenų veiklos nepakankamumas Nėra jokio teorinio pagrindo teigti, kad nustatytos formoterolio dozės netinka pacientams su inkstų arba kepenų nepakankamumu, tačiau nėra jokių klinikinių tyrimų duomenų apie šio vaisto naudojimą šiose grupėse. Draudžiama skirti Licaformot jaunesniems nei 5 metų vaikams. Jeigu manote, kad Licaformot veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jūsų gydytojas ar vaistininkas turi paaiškinti kaip naudotis inhaliatoriumi. Iki vartojimo kapsules reikia laikyti lizdinėje plokštelėje.

    Naudojimosi inhaliatoriumi instrukcija: 1. Pakelkite inhaliatoriaus dangtelį.

    2. Suimkite inhaliatoriaus korpusą ir pasukite į burną kišamą inhaliatoriaus dalį rodyklės, kuri rodo atidarymą, kryptimi.

    3. Į kapsulės laikiklį, kuris yra inhaliatoriaus pagrinde, įdėkite kapsulę. Svarbu, kad kapsulę iš lizdinės plokštelės išimtumėte tik prieš pat vaisto vartojimą.

    4. Į burną kišamą inhaliatoriaus dalį pasukite į uždarymo padėtį.

    5.Laikykite inhaliatorių nukreiptą į viršų, stipriai, bet tik vieną kartą, spustelėkite du mygtukus tam, kad pradurtumėte kapsulę. Atleiskite mygtukus. Pastaba: Želatininė kapsulė gali suskilti ir inhaliacijos metu į burną ir gerklę gali patekti smulkių želatininės kapsulės dalelių. Želatinos dalelės nekenksmingos ir nurytos yra suvirškinamos. Želatininės kapsulės skilimo rizika sumažės, jeigu kapsulę iš lizdinės plokštelės išimsite prieš pat vartojimą ir tik vieną kartą suspausite abu mygtukus.

    6. Iki galo iškvėpkite.

    7. Įstatykite į burną kišamą inhaliatoriaus dalį, truputį atloškite galvą. Sučiaupkite lūpas aplink į burną kišamą inhaliatoriaus dalį ir įkvėpkite kiek įmanoma trumpiau ir tuo pačiu kiek įmanoma giliau.

    8. Sulaikykite kvėpavimą tiek, kiek tai natūraliai įmanoma ir iš burnos ištraukite inhaliatorių. Po to kvėpuokite įprastai. Atidarykite inhaliatorių ir pažiūrėkite ar kapsulėje neliko miltelių. Jei miltelių būtų likę – pakartokite 6-8 procedūros punktus. 9. Užbaigę procedūrą iš inhaliatoriaus išimkite kapsulę ir uždarykite į burną kišamą inhaliatoriaus dalį.

    Inhaliatoriaus valymas: Jei nuo inhaliatoriaus norėtumėte nuvalyti inhaliacinių miltelių likučius, į burną kišamą inhaliatoriaus dalį ir kapsulės laikiklį valykite sausu skudurėliu. Valymui galite naudoti ir švelnų sausą šepetėlį. Pavartojus per didelę Licaformot dozę Kuo skubiau kreipkitės į savo gydytoją ar kreipkitės į artimiausią ligoninę jei po perdozavimo Jus pykina, vemiate, padažnėja širdies susitraukimai, skauda galva, atsiranda drebulys, mieguistumas, smarkesnis nei įprastai širdies plakimas, širdies permušimų (skilvelių aritmijų), pajutote metabolinės acidozės simptomus, hipokaliemijos (kalio kiekio sumažėjimo kraujo serume) požymius, nukrito kraujospūdis, sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Formoterolis gali sukelti išeminės širdies ligos priepuolį. Pamiršus pavartoti Licaformot Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Pokyčiai nutraukus Licaformot vartojimą Prieš nutraukiant vaisto vartojimą, reikia pasitarti su gydytoju. Savo nuožiūra nutraukus ar pertraukus medikamento inhaliavimą, gali vėl prasidėti bronchų spazmai.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Licaformot, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausi šio vaisto sukeliamas nepageidaujamas poveikis yra galvos skausmas, padažnėjęs širdies plakimas ir drebulys. Be to, Licaformot gali sukelti šiuos sutrikimus: - nedažni: padidėjęs nervinis dirglumas, galvos svaigimas, nerimas, irzlumas, nemiga, tachikardija (padažnėjęs širdies plakimas), pasunkėję bronchų spazmai, mėšlungis, raumenų skausmas; - reti: padidėjusio jautrumo reakcijos (sunki hipotenzija, angioedema), nerimastis, skonio sutrikimas, burnos ir gerklės dirginimas, dilgėlinė, niežulys, egzantema; - labai reti: periferinė edema, hipokaliemija/hiperkaliemija, hiperglikemija, krūtinės angina, nestabilus kraujospūdis, paradoksinis bronchų spazmas. Dažniausiai nepageidaujami reiškiniai išnyksta savaime, tačiau, jei kuris nors iš jų Jus pernelyg vargina ar kelia susirūpinimą, kreipkitės į gydytoją.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. LICAFORMOT LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

    Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!