• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • LINCOCIN LINCOCIN Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA LINCOCIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

    LINCOCIN yra antibiotikas, kuris slopina linkomicinui jautrių mikroorganizmų dauginimąsi.

    LINCOCIN gydomos toliau išvardytos infekcinės ligos, sukeltos jautrių mikroorganizmų (streptokokų, pneumokokų ar stafilokokų): (a)migdolų uždegimas, gerklų uždegimas, nosies ančių uždegimas; (b)skarlatina, difterija; (c)vidurinės ausies uždegimas, speninės ataugos uždegimas; (d)ūminis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas ir plaučių uždegimas; (e)puriojo ląstelyno uždegimas, šunvotės, pūliniai, pūlinėlinė, spuogai ir žaizdų infekcijos, taip pat rožė, limfmazgių uždegimas, pūlinis nago krantelių uždegimas, pūlinis piršto uždegimas, krūtų uždegimas ir odos gangrena; (f)kaulų čiulpų uždegimas ir sepsinis sąnarių uždegimas.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LINCOCIN

    LINCOCIN vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) linkomicinui, klindamicinui arba bet kuriai pagalbinei LINCOCIN medžiagai; - žindymo laikotarpis.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: - LINCOCIN, kaip ir dauguma kitų antibiotikų, gali sukelti gyvybei pavojingą storosios žarnos uždegimą (kolitą). Gydymas antibiotikais keičia normalią žarnyno florą ir gali sudaryti sąlygas per didelio klostridijų kiekio atsiradimui. Diagnozavus pseudomembraninį kolitą, būtina imtis atitinkamų gydomųjų priemonių. - LINCOCIN blogai patenka į smegenis ir todėl netinka meningitui gydyti. - Jei LINCOCIN vartojamas ilgą laiką, reikia tirti kepenų ir inkstų funkcijas. Vartojant linkomiciną, gali įsivyrauti nejautrūs mikroorganizmai, ypač mieliniai grybeliai.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Linkomicino negalima vartoti kartu su eritromicinu.

    Nustatyta, kad linkomicinas blokuoja nervinio impulso perdavimą raumenims, todėl gali sustiprinti kitų nervo raumens jungties blokatorių poveikį. Atsižvelgiant į tai, kartu su tokias vaistais linkomiciną reikia vartoti atsargiai.

    Kaolinas slopina linkomicino pasisavinimą iš virškinimo trakto, taigi, jeigu šiuos vaistus reikia vartoti kartu, rekomenduojama kaoliną išgerti bent 2 valandas prieš linkomiciną.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Linkomicinas prasiskverbia pro placentą ir jo koncentracija vaisiaus serume yra apytikriai lygi 25  motinos serume esančios koncentracijos. LINCOCIN nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.

    Linkomicino prasiskverbia į motinos pieną. LINCOCIN žindymo laikotarpiu vartoti negalima

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines LINCOCIN medžiagas LINCOCIN sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. KAIP VARTOTI LINCOCIN

    LINCOCIN visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Dozę ir gydymo trukmę nustato gydytojas. Dozė ir vartojimo būdas priklauso nuo infekcinės ligos sunkumo, paciento būklės ir ligą sukėlusių mikroorganizmų jautrumo šiam vaistui. Jeigu reikia, šis vaistas gali būti vartojamas kartu su kitais antibiotikais.

    Dozavimas suaugusiesiems 1.500 mg tris kartus per parą (kas 8 val.). 2.Sunki infekcinė liga – 500 mg keturis kartus per parą (kas 6 val.).

    Norint užtikrinti optimalų linkomicino pasisavinimą iš virškinimo trakto, 1‑2 val. prieš jo vartojimą ir 1‑2 val. po to geriausia nieko nevalgyti ir negerti.

    Dozavimas vyresniems nei vieno mėnesio kūdikiams ir vaikams 1.Paros dozė – 30 mg/kg kūno svorio (padalyti į 3 ar 4 lygias dalis ir suvartoti per 3 ar 4 kartus). 2.Sunki infekcinė liga – paros dozė 60 mg/kg kūno svorio (padalyti į 3 ar 4 lygias dalis ir suvartoti per 3 ar 4 kartus).

    Norint užtikrinti optimalų linkomicino pasisavinimą iš virškinimo trakto, 1‑2 valandos prieš jo vartojimą ir 1‑2 valandas po to geriausia nevalgyti ir negerti.

    Dozavimas sergantiems kepenų ir inkstų funkcijos nepakankamumu Ligoniams, sergantiems kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumu, gydytojas gali skirti vartoti mažesnę šio vaisto dozę arba dozuoti rečiau.

    Beta hemolizinių streptokokų sukeltos infekcinės ligos Jei infekcinę ligą sukėlė beta hemoliziniai streptokokai, gydoma ne trumpiau kaip 10 dienų.

    Pavartojus per didelę LINCOCIN dozę Jei atsitiktinai pavartojote per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Norint greitai pašalinti linkomiciną iš kraujo, hemodializė ir peritoninė dializė yra neefektyvios.

    Pamiršus pavartoti LINCOCIN Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    LINCOCIN, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Virškinimo trakto sutrikimai. Pykinimas, vėmimas, pilvo negalavimas, nepaliaujamas viduriavimas, stemplės uždegimas, storosios žarnos uždegimas, liežuvio uždegimas, dantenų uždegimas, išangės niežulys.

    Nervų sistemos sutrikimai. Retais atvejais galvos skausmas.

    Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai. Kraujo ląstelių kiekio pokyčiai (eozinofilija, trombocitopenija, neutropenija, leukopenija, agranulocitozė) ir kraujosruvos. Be to, aprašyta retų aplazinės anemijos ir pancitopenijos atvejų.

    Imuninės sistemos sutrikimai. Angioneurozinė edema, seruminė liga ir anafilaksija. Retais atvejais pasireiškė daugiaformė eritema ir panašių sutrikimų, kaip sergant Stiveno ir Džonsono sindromu.

    Odos ir poodinio audinio sutrikimai. Niežėjimas, odos išbėrimas, dilgėlinė bei reti eksfoliacinio dermatito bei dermatito su pūslelėmis ir pūslėmis atvejai.

    Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai.Gelta ir kepenų funkcijos tyrimų rodmenų sutrikimai.

    Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai. Makšties uždegimas.

    Tyrimai. Šarminės fosfatazės ir AST suaktyvėjimas, bilirubino koncentracijos serume padidėjimas.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI LINCOCIN

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, LINCOCIN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    LINCOCIN sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra linkomicinas. Vienoje kapsulėje yra 500 mg linkomicino (linkomicino hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos: talkas, laktozės monohidratas, magnio stearatas, natrio indigotino disulfonatas, titano dioksidas, želatina.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!