1. KAS YRA MIRELLE IR KAM JIS VARTOJAMAS
Preparato rūšis Mirelle yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas (SGK). Pakuotėje yra 24 veiklios geltonos ir 4 neveiklios baltos tabletės (paskutinėje plokštelės eilėje). Kiekvienoje veiklioje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų, t. y. progestageno gestodeno ir estrogeno etinilestradiolio, kiekis. Kadangi Mirelle sudėtyje hormonų dozė yra maža, todėl šis preparatas vadinamas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl Mirelle vadinamas vienos fazės sudėtiniu geriamu kontraceptiku.
Nuo ko Mirelle vartojamas Mirelle preparatas vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.
Geriamieji kontraceptikai yra labai veiksminga nėštumo kontrolės priemonė. Tinkamai preparatą vartojant (t. y. kiekviena tabletė geriama laiku), tikimybė pastoti yra labai maža.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MIRELLE
Mirelle vartoti draudžiama Mirelle nevartokite, toliau išvardytų būklių atveju. Jei Jums yra kuri nors iš tokiau išvardytų būklių, prieš pradėdama vartoti medikamento, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas Jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį nehormoninį apsaugos nuo nėštumo būdą. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Mirelle, yra šios:
Jeigu Jums yra arba buvo sutrikusi kraujotaka, ypač dėl trombozės, t. y. kraujo krešulių atsiradimo kraujagyslėse, pvz., kojų (giliųjų venų trombozė), plaučių (plaučių embolija), širdies (miokardo infarktas) ar kitų kūno vietų (žr. poskyrį“Kontraceptinės tabletės ir trombozė”). Jeigu Jums yra arba buvo smegenų insultas, ištikęs dėl kraujo krešulio arba smegenų kraujagyslės plyšimo. Jeigu Jums yra arba buvo būklė, kuri gali būti pirmasis miokardo infarkto požymis, pvz., krūtinės angina (krūtinės skausmas) arba insultas (pvz., praeinantys smegenų išemijos priepuoliai arba laikini maži insultai). Jeigu Jums buvo pasireiškęs migrenos priepuolis, susijęs, pavyzdžiui, su regos pažeidimu, kalbos sutrikimu arba bet kurios kūno dalies silpnumu arba tirpuliu. Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, sukėlusiu kraujagyslių pažeidimą. Jeigu Jums yra arba buvo pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su dideliu riebalų kiekiu kraujyje. Jeigu Jums yra gelta arba sunki kepenų liga. Jeigu Jums yra arba buvo vėžys, kurio augimą gali skatinti lytiniai hormonai (pvz., krūtų arba lyties organų). Jeigu Jums yra arba buvo piktybinis kepenų auglys. Jeigu Jums kraujuoja iš makšties dėl neaiškių priežasčių. Jeigu Jūs nėščia arba manote, jog galite būti pastojusi. Jeigu padidėjęs organizmo jautrumas (yra alergija) etinilestradioliui, gestodenui arba bet kuriai kitai sudedamajai tablečių daliai.
Jeigu kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontraceptines tabletes iškart liaukitės jas vartojusi, ir kreiptis į gydytoją. Tokiu laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones.
Bendrosios pastabos
Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti kontraceptines tabletes arba kai jų patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba naudoti papildomas nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus arba kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar bazinės temperatūros matavimo arba nevaisingų dienų apskaičiavimo metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontraceptinės tabletės pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius mėnesinių ciklo metu.
Mirelle, kaip ir kitokios kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiniu būdu plintančių ligų.
Specialios atsargumo priemonės Jeigu Jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontraceptines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas Jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Mirelle pasakykite gydytojui, jeigu:
rūkote; sergate cukriniu diabetu; turite antsvorį; padidėjęs Jūsų kraujospūdis; sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs Jūsų širdies ritmas; sergate venų (pvz., paviršinių) uždegimu; yra išsiplėtusių venų mazgų; kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies priepuolis arba insultas; sergate migrena; sergate epilepsija; juma arba kam nors iš artimiausių giminių yra arba buvo didėlė cholesterolio ar trigliceridų (t. y. tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje; kas nors iš artimiausių giminaičių yra sirgęs krūties vėžiu; sergate kepenų arba tulžies pūslės liga; sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (t. y. lėtine uždegimine žarnyno liga); sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą); sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų funkcijos nepakankamumą); sergate pjautuvine mažakraujyste; yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja); yra arba buvo anksčiau rudmė, t. y. gelsvai rudos pigmentinės odos dėmės, ypač veido srityje; jei taip, venkite saulėje arba ultravioletinių spindulių).
Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, atsinaujina arba pablogėja vartojant kontraceptines tabletes, kreipkitės į gydytoją.
Kontraceptinės tabletės ir trombozė
Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.
Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė, t. y. pasireiškia giliųjų venų trombozė. Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Paprastai giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Ji gali įvykti tiek vartojant kontraceptines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščioms. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims venų trombozės pavojus yra pats didžiausias, pirmaisiais SGK vartojimo metais ir būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.
Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (ištinka miokardo infarktą) arba smegenų kraujagyslėse (ištinka insultas). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenų, žarnų, inkstų ar akių kraujagyslėse.
Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.
Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontraceptines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau nei 35 metai.
Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, gydytojas jums gali patarti liautis jas vartoti.
Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pvz., jei koja ar kojos sugipsuotos arba uždėtas įtvaras). Vartojant kontraceptines tabletes šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontraceptines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.
Pastebėjusi galimus trombozės požymius, iškart nustokite vartoti kontraceptines tabletes ir kreipkitės į gydytoją (žr. skyrių “Kada reikia kreiptis į gydytoją”).
Kontraceptinės tabletės ir vėžys
Krūties vėžys šiek tiek dažniau diagnozuojamas kontraceptines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms pacientėms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjmas palaipsniui išnyksta. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.
Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių,o dar rečiau piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pvz. gimdos kaklelio rentgenoskopijos ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant barjerinių kontraceptikų vartojimą.
Nėštumas Nėščioms moterims draudžiama vartoti Mirelle. Jei įtariate, kad vartodama Mirelle pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Žindymo laikotarpis Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Mirelle tablečių. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Mirelle medžiagas Mirelle sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Kitų vaistų vartojimas Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas) taip pat jonažolė (daugiausia vartojama nuo depresiškos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais kartu vartojamais vaistais.
Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Mirelle. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.
Kada kreiptis į gydytoją?
Reguliarus sveikatos tikrinimas Jei vartojate kontraceptines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jeigu:
pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje žr., “Mirelle vartoti draudžiama” ir “Ką reikia žinoti prieš vartojant Mirelle”, nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų; apčiuopėte krūtų gumbų; ketinate vartoti kitų vaistų (žr. taip pat “Kontraceptinės tabletės ir kiti vaistai”); planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites iki to); neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties; pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių; labai viduriuojate; du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima). Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomų: neįprastą kosulį; stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką; dusulį; neįprastą, stiprų ar ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį; dalinį ar visišką regos sutrikimą arba dvejinimąsi akyse; kalbos sutrikimą; staigų klausos sutrikimą, uoslės ir skonio pokytį; galvos svaigimą ar alpimą; kurios nors kūno dalies silpnumą ar tirpimą; stiprų pilvo skausmą; stiprų kojų skausmą arba sutinimą.
Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.
3. KAIP VARTOTI MIRELLE
Kada ir kaip vartoti tabletes?
Gerkite tabletes maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užsigerti trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite visas 28 tabletes (kaip jos imamos, nurodyta skyriuje “Mirelle lizdinės plokštelės ruošimas”). Paprastai kraujavimas prasideda 2-3 dieną po paskutinės veiklios Mirelle tabletės ( t. y. vartojant neveiklias tabletes, esančias paskutinėje plokštelės eilėje). Tarp vartojamos ir naujos pakuočių tablečių vartojimo pertraukos daryti nereikia net ir tuo atveju, jeigu kraujavimas nesustoja. Tuomet, naują pakuotę visada pradėsite vartoti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį mėnesinės maždaug tomis pačiomis dienomis. Pradedant pirmąją Mirelle pakuotę
Jeigu pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote
Pradėkite vartoti Mirelle pirmąją ciklo dieną, t.y. mėnesinių dieną. Paskui imkite tabletes iš eilės. Mirelle tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.
Galite pradėti vartoti Mirelle 2 - 5 ciklo dieną, tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.
Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes
Mirelle galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės gertų vaistų tabletės t. y. be pertraukos. Jeigu iki tol vartotų kontraceptinių tablečių pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Mirelle kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, kurios tabletės yra neveiksmingos, klauskite gydytojo arba vaistininko). Mirelle galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip po 7 dienų pertraukos (arba po pirmesnio kontraceptiko paskutinės neveiksmingos tabletės suvartojimo). Laikantis šių nurodymų nereikia naudoti papildomų kontracepcijos priemonių.
Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)
Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Mirelle pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau tokiu atveju pirmas 7 dienas lytinių santykių metu naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.
Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestogeno intrauterines priemones (IUP)
Mirelle pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai išimamas implantas ar IUP, tačiau pirmas septynias dienas lytinių santykių metu naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.
Po gimdymo
Po gimdymo gydytojas gali Jums patarti, prieš pradedant vartoti Mirelle, palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti vartoti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei krūtimi maitinate kūdikį ir norite vartoti Mirelle, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.
Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo
Klauskite gydytojo patarimo.
Mirelle lizdinės plokštelės ruošimas
Vienoje kartoninėje dėžutėje yra 1 Mirelle lapelis, kuriame yra 24 veiklios, hormoninės ir 4 neveiklios, be hormonų, tabletės (pastarosios tabletės yra paskutinėje lakšto eilėje). Be to, dėžutėje yra lipnus lapelis. Prie lapelio prilipintos 7 lipniosios juostelės, ant kurių parašyti savaitės dienų pavadinimai. Nuplėškite juostelę, kurios pradžioje įrašyta ta diena, kurią Mirelle pradedate vartoti. Pavyzdžiui, jeigu tabletes pradedate gerti trečiadienį, nuplėškite juostelę su užrašu “T” ir priklijuokite prie plokštelės (žr. 1 paveikslėlį). 1 paveikslėlis. Juostelę klijuokite išilgai plokštelės prie permatomos jos pusės, kur tabletės yra matomos. Klijuokite taip, kad pirmos dienos pavadinimas būtų virš tabletės, į kurią nukreipta rodyklė, nurodanti tablečių gėrimo pradžią. 2 paveikslėlis.
Dabar matysite, kurią tabletę kurią dieną reikia gerti (žr. 3 paveikslėlį). 3 paveikslėlis.
Pavartojus per didelę Mirelle dozę Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Mirelle veikiančių tablečių (nuo 1-24 tabletės, esančios plokštelėje) pasireikštų ryškus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jeigu vaikas išgeria kontraceptinių tablečių, klauskite gydytojo patarimo. Paskutinės keturios tabletės, esančios 4 plokštelės eilutėje yra nekenksmingos, nes neturi veikliųjų medžiagų.
Jei norinte liautis vartoti Mirelle
Galite liautis vartoti šias kontraceptines tabletes bet kada. Jei nustojate vartoti dėl to, kad norite pastoti, paprastai patariama palaukti pirmojo natūralaus ciklo. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.
Jei kontraceptinių tablečių vartojimą nutraukusi, jūs nenorite pastoti, klauskite gydytojo apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.
KĄ DARYTI ŠIAIS ATVEJAIS
užmiršote išgerti kontraceptinių tablečių
Jei neišgeriate 4 tablečių, esančių paskutinėje plokštelės eilėje, kontraceptinis poveikis nesumažėja, nes jose veikliųjų medžiagų nėra. Kad kontraceptinis poveikis būtų garantuotas, nekeiskite tablečių vartojimo tvarkos. Išmeskite neišgertas neveiksmingas tabletes, kitos pakuotės tabletes gerkite įprastu laiku. Jei pamiršote išgerti jūsų vartojamos pakuotės tik paskutinę 4 eilės tabletę, kitos pakuotės pirmą veiksmingą tabletę gerkite įprastu laiku. Jei pamiršote įprastu laiku išgerti veiksmingas tabletes (t. y. iš pirmose keturiose plokštelės eilėse esančių tablečių), elkitės, kaip nurodyta toliau.
Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, Mirelle veikimas nesusilpnėja. Užmirštą tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Jei pavėlavote daugiau negu 12 valandų, vaisto poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus silpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didėlė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateiktomis taisyklėmis (žr. ir diagramą).
Praleista daugiau negu viena pakuotės tabletė Klauskite gydytojo patarimo.
Viena tabletė praleista pirmąją savitę Išgerkite praleistą tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), o paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcines priemones. Jei paskutinę savaitę prieš praleistą tabletę turėjote lytinių santylių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Viena tabletė praleista antrąją savaitę Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes) paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.
Viena tabletė praleista trečiąją savaitę Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių. 1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisimenate (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Paskui suvartojusi tris veiksmingas tabletes iš paskutinės plokštelės eilės, ją išmeskite (4 neveiksmingų tablečių negerkite) ir nedarydama pertraukos, gerkite kitos pakuotės veiksmingas tabletes. Kol vartosite tabletes iš naujos pakuotės, mėnesinių gali nebūti, gali atsirasti tepių išskyrų arba šiek tiek pakraujuoti.
Arba
1. Negerkite likusių tablečių iš pradėtos pakuotės, o darykite 4 dienų arba trumpesnę pertrauką (įskačiuokite ir praleistąją dieną, kai tabletė nebuvo išgerta) paskui pradėkite naują pakuotę. 2. Jei pamiršote išgerti veiksimgų tablečių ir 4 neveiksmingų tablečių vartojimo metu, neatsiranda mėnesinių, galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Mirelle, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, ar pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su Mirelle vartojimu, kreipkitės į gydytoją.
Sunkus šalutinis poveikis
Sunkios reakcijos, susijusios su kontraceptinių tablečių vartojimu, jau aprašytos skyriuose “Kontraceptinės tabletės ir trombozė” bei “Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius atidžiai, ir jeigu jums kas kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Kitas galimas šalutinis poveikis
Šalutinis poveikis, pasireiškęs Mirelle vartojančioms moterims, nurodytas toliau, tačiau jį nebūtinai galėjo sukelti šis vaistas. Šalutinio poveikio simptomų gali atsirasti per pirmus kelis vartojimo mėnesius. Preparato vartojant toliau, jie paprastai silpnėja. Krūtų jautrumas, skausmas, padidėjimas ir išskyros. Galvos skausmas, migrena. Pakitę lytinis potraukis, depresiška nuotaika, nuotaikos pokyčiai. Kontaktinių lęšių netoleravimas. Pykinimas, vėmimas bei kitokie skrandžio ar žarnų veiklos sutrikimai. Pakitusios išskyros iš makšties. Įvairūs odos pokyčiai. Skysčių susilaikymas. Kūno svorio pokyčiai. Padidėjusio jautrumo reakcijos.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas poveikis, reikia informuoti gydytoją arba vaistininką.
5. KAIP LAIKYTI MIRELLE
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
6. KITA INFORMACIJA
Mirelle sudėtis
Veikliosios medžiagos yra etinilestradiolis ir gestodenas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 15 mikrogramų etinilestradiolio ir 60 mikrogramų gestodeno. Pagalbinės medžiagos: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, polakrilino kalis, makrogolis 1450, vaškas E, geltonasis OPADRY YS-1-6386-G (hipromeliozė, titano dioksidas, geltonasis geležies oksidas, raudonasis geležies oksidas), baltasis OPADRY YS-1-18024-A (hipromeliozė, hidroksipropilceliuliozė, titano dioksidas, makrogolis).
Mirelle išvaizda ir kiekis pakuotėje
Mirelle išleidžiamas lizdinėmis plokštelėmis, kurių kiekvienoje yra 28 tabletės. Mirelle tablečių lizdinės plokštelės, pagamintos iš permatomos polivinilchlorido plėvelės ir blizgančios aliuminio folijos (užlydyta matinė pusė).
Tabletės yra abipus išgaubtos, apvalios, 6 mm skersmens.