1. KAS YRA MYOLASTAN IR KAM JIS VARTOJAMAS
Myolastan atpalaiduoja raumenis. Jis tinka vyresnių nei penkiolikos metų ligonių raumenų kontraktūroms mažinti.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MYOLASTAN
Myolastan vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tiapridui arba bet kuriai pagalbinei Myolastan medžiagai; jeigu yra sunkus kvėpavimo nepakankamumas; jeigu būna apnėja miego metu (miego metu būna kvėpavimo pauzės).
Paprastai vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti: geriant alkoholio; žindymo laikotarpiu; sergant miastenija (liga, dėl kurios per greitai nuvargsta raumenys).
Jeigu abejojate ar turite klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Specialių atsargumo priemonių reikia: Būtinai informuoti gydytoją, jei pacientas: serga kvėpavimo, kepenų, inkstų ar raumenų liga (myasthenia gravis) jei yra depresija ar nerimas. Išgėrus vaisto, kelioms valandoms gali sutrikti atmintis. Kai kuriems, ypač pagyvenusiems, ligoniams vaistas gali sukelti paradoksinę reakciją, kurios metu pasireiškia nemiga, sujaudinimas, nervingumas, irzlumas, pykčio proveržiai, agresyvumas, manija, haliucinacijos, asmenybės pokyčiai ir elgsenos sutrikimas. Ilgai vartojant vaistinį preparatą gali atsirasti pripratimas. Jei pasireiškė bent vienas minėtų simptomų, gydymą reikia nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Toliau nurodoma sąveika nepatartina Alkoholis Nepatariama gerti gėrimų ir vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra alkoholio (didėja raminamasis poveikis).
Toliau nurodoma sąveika, į kurią reikia atsižvelgti Kitokie centrinę nervų sistemą slopinantys vaistiniai preparatai Preparatai nuo skausmo ir kosulio, barbitūratai, kai kurie antidepresantai, raminamieji vaistiniai preparatai, neuroleptikai, klonidinas ir į jį panašūs preparatai slopina centrinę nervų sistemą. Slopinimas gali būti pavojingas, ypač vairuojant ir valdant mechanizmus.
Cisapridas Vartojant šį vaistinį preparatą kartu gali laikinai sustiprėti raminamasis Myolastan poveikis dėl greitesnės jo rezorbcijos. Budrumo sumažėjimas gali būti pavojingas vairuojant ir valdant mechanizmus.
Klozapinas Šį preparatą vartojant kartu didėja kolapso, kurio metu gali sustoti širdis bei (arba) kvėpavimas, pavojus.
Myolastan vartojimas su maistu ir gėrimais Vaistinio preparato negalima gerti kartu su alkoholiu.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Atsargumo dėlei, pirmųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu vaisto vartoti nerekomenduojama. Jei medikamento buvo vartojama iki gimdymo, nutraukus vaisto vartojimą, naujagimiui gali pasireikšti žalingas poveikis. Prieš vaisto vartojimą būtina pasitarti su gydytoju ir niekada neviršyti nustatytos dozės.
Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Preparatas patenka į motinos pieną, kūdikiui gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis: atsirasti apatija, sumažėti raumenų tonusas. Jei vaisto gerti būtina, žindymą reikia nutraukti.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Šis vaistas gali sukelti mieguistumą, svaigulį, sumažinti budrumą, todėl vairuoti ir prižiūrėti veikiančius mechanizmus gali būti pavojinga.
3. KAIP VARTOTI MYOLASTAN
Myolastan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimas Myolastan gali gerti tik vyresni nei 15 metų amžiaus pacientai. Dozė gali būti įvairi, ji labiau priklauso nuo ligonio reakcijos nei nuo ligos simptomų sunkumo. Dozę nustato tik gydytojas.
Vartojimo būdas Vaistinį preparatą reikia gerti. Tabletę reikia nuryti nekramtytą ir užgerti vandeniu.
Vartojimo dažnumas ir laikas Myolastan visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.
Gydymo trukmė Paprastai gydymas turėtų trūkti keletą dienų. Myolastan visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.
Pavartojus per didelę Myolastan dozę Pavartoję per didelę vaisto dozę būtinai kreipkitės į gydytoją.
Pamiršus pavartoti Myolastan Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
Nustojus vartoti Myolastan Negalima vaisto vartojimo nutraukti staiga, kadangi gali pasireikšti nutraukimo sindromas, kurio metu per kelias valandas ar dienas po vaisto vartojimo nutraukimo atsiranda nemiga, galvos skausmas, didelis nerimas, raumenų skausmas, padidėja irzlumas. Rečiau galimas sujaudinimas, sumišimas, padidėjęs jautrumas triukšmui arba šviesai, pasireiškia depersonalizacija (įspūdis, kad asmuo nebėra pats savimi), haliucinacijos, prasideda traukuliai. Tam, kad išvengti nutraukimo fenomeno, dozę reikia mažinti labai palaipsniui, ilginti laiką tarp atskirų dozių. Jei vaisto vartojama ilgai, jo nutraukimo laikotarpis taip pat turi būti daug ilgesnis. Nepaisant to, kad dozė mažinama palaipsniui, gali laikinai atsirasti nerimas. Myolastan visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Myolastan, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Vaistinis preparatas gali sukleti šalutinį poveikį: Bendrieji sutrikimai Mieguistumas (ypač pagyvenusiems ligoniams), dėmesingumo sumažėjimas, nuovargis, apsvaigimo pojūtis, raumenų silpnumas. Nervų sistemos ir psichikos sutrikimai Gali atsirasti paradoksinė reakcija (ypač pagyvenusiems ligoniams ir vaikams): nemiga, sujaudinimas, nervingumas, dirglumas, pykčio proveržis, agresyvumas, manija, haliucinacijos, asmenybės pokyčiai ir elgesio sutrikimas (žr. poskyrį „Specialių atsargumo priemonių reikia“). Gali atsirasti atminties spragos (anterogradinė amnezija), psichinių reakcijų sulėtėjimas. Nutraukus gydymą, gali atsirasti psichinė ir fizinė priklausomybė su nutraukimo sindromu ar rikošeto fenomenu (žr. poskyrį “Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Myolastan vartojimą“. Imuninės sistemos sutrikimai Pasitaiko alerginių reakcijų: paraudimas, niežulys, dilgėlinė, angioedema (ūmus veido ir kaklo pabrinkimas), anafilaksija. Odos ir poodinio audinio sutrikimai Retai galima daugiaformė eritema (odos pažeidimas). Labai retai dėl vaisto poveikio luposi oda (šis pažeidimas gali būti labai sunkus, apimantis visą kūną: Stivenso ir Džonsono bei Lajelio sindromai). Šie pažeidimai atsirado kartu vartojus tokius simptomus skatinančių vaistų. Kiti sutrikimai Gali pakisti libido.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI MYOLASTAN
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Myolastan vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Myolastan sudėtis
Veiklioji medžiaga yra tetrazepamas. Vienoje tabletėje yra 50 mg tetrazepamo. Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, gelifikuotas krakmolas, magnio stearatas, kopolividonas (tabletės šerdis) ir hipromeliozė, talkas, titano dioksidas bei glicerolio triacetatas (tabletės dangalas)
Myolastan išvaizda ir kiekis pakuotėje PVC ir aliuminio lizdinės plokštelės po 10 plėvele dengtų tablečių. Dėžutėje yra 20 plėvele dengtų tablečių lizdinėse plokštelėse.