1. KAS YRA NOOTROPIL IR KAM JIS VARTOJAMAS
Piracetamas pasižymi įvairiu poveikiu centrinei nervų sistemai.
Nootropil vartojamas simptominiam ir papildomam gydymui sekančiais atvejais: Dėl galvos smegenų žievės pažeidimo atsiradusiems raumenų traukuliams (mioklonijoms) gydyti – vartoti vieną arba derinti su kitais antiepilepsiniais vaistais. Dėl organinių galvos smegenų pažeidimų atsiradusiems simptomams - atminties netekimui, susilpnėjusiai dėmesio koncentracijai - gydyti. Galvos svaigimui ir pusiausvyros sutrikimams dėl vidinės ausies funkcijų sutrikimų (išskyrus galvos svaigulį dėl kraujotakos sutrikimų ir psichinių priežasčių) gydyti. Lėtiniam alkoholizmui ir abstinencijos sindromui gydyti. Vaikams: Skaitymo sutrikimams gydyti, derinant su kitais gydymo metodais, pavyzdžiui, logopedija.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NOOTROPIL
Nootropil vartoti negalima: jeigu Jums yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas, kraujo išsiliejimas galvos smegenyse, padidėjęs jautrumas Nootropil veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai; jeigu Jūs sergate Hantingtono chorėja (tam tikra paveldima centrinės nervų sistemos liga).
Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūms būna mioklonijos, nenustokite vartoti vaisto staiga, nes vėl gali prasidėti traukuliai. Vaisto nustoti vartoti reikia palaipsniui pagal gydytojo nurodymus. Praneškite gydytojui, jei Jums nustatyta kraujo krešėjimo sutrikimų ar Jums ruošiamasi atlikti bet kokią didesnę operaciją; jeigu Jums yra inkstų funkcijos nepakankamumas, gydytojas Jums paskirs mažesnę Nootrpil dozę; jeigu Jūs esate pagyvenusio amžiaus ir Jums reikalingas ilgalaikis gydymas, gydytojas reguliariai paskirs Jums būtinus tyrimus ir, jei reikės, paskirs Jums mažesnę Nootropil dozę.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nootropil vartojimas kartu su skydliaukės hormonais gali sukelti šiuos pašalinius poveikius: sumišimą, dirglumą ir miego sutrikimus. Nootropil gali sustiprinti antikoaguliantų poveikį. Nootropil nekeičia antiepileptinių vaistų veiksmingumo (pvz. karbamazepino, fenitoino, fenobarbitalio ir valproatų).
Nootropil vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas ir gėrimai nekeičia Nootropil veiksmingumo.. Vartojant kartu su piracetamu alkoholį, žalingos sąveikos nebūna.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu nėra būtina, Nootropil vartoti nėštumo metu nereikėtų. Gydytojas nuspręs, ar vaistą reikia vartoti. Piracetamas prasiskverbia į motinos pieną. Todėl reikia vengti vartoti piracetamą žindymo metu. Jei piracetamas vis dėlto paskirtas, žindymą reikia nutraukti. Pasitarkite su gydytoju, jei Jūs esate nėščia, planuojate pastoti arba žindyti.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pradėjus gydymą ar didinant vaisto dozę dėl galimo skirtingo individualaus jautrumo, kai kurie pacientai gali jausti lengvą mieguistumą ar kitus su nervų sistema susijusius simptomus. Šiais atvejais, vairuojant transporto priemonę ar dirbant su mechanizmais, reikia būti atsargiems.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nootropil medžiagas Nootropil tabletėse yra natrio: 24 g piracetamo (tai atitinka 30 tablečių Nootropil 800 mg arba 20 tablečių Nootropil 1200 mg) yra apie 2 mmol (arba apie 46 mg) natrio. Į tai būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.
3. KAIP VARTOTI NOOTROPIL
Nootropil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tabletes reikia nuryti, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu. Nootropil galima gerti valgant arba nevalgius. Įprastinė dozė yra: Dėl galvos smegenų žievės pažeidimo atsiradusių mioklonijų gydymas Gydyti pradedama skiriant 7,2 g per parą, po to dozė didinama po 4,8 g kas tris ar keturias dienas iki didžiausios dozės – 24 g per parą, kuri dalijama į 2 arba 3 dalis. Kitų vaistų, kurie skiriami mioklonijoms gydyti, dozė turi būti pastovi. Atsižvelgiant į gydymo rezultatus, jei įmanoma, kitų vaistų dozę reikia mažinti. Pradėjus gydyti piracetamu, jį reikia vartoti tol, kol išlieka smegenų pažeidimo požymiai. Pacientams, kurių liga prasideda staiga, po kurio laiko sveikata gali savaime pagerėti, todėl kas 6 mėnesius reikėtų bandyti dozę sumažinti arba gydymą baigti. Tai turi būti daroma mažinant piracetamo dozę po 1,2 g kas antrą dieną (esant Lance ar Adams sindromui dozė mažinama kas 3 ar 4 dienos), siekiant išvengti staigaus ligos atsinaujinimo ar traukulių pasikartojimo.
Organinių galvos smegenų pažeidimų simptominis gydymas Rekomenduojama paros dozė yra 2,4-4,8 g, kuri vartojama padalinus į dvi arba tris dalis.
Svaigulio gydymas Rekomenduojama paros dozė yra 2,4-4,8 g , kuri vartojama padalinus į dvi arba tris dalis. Alkoholizmo gydymas Ūmiu ligos periodu skiriama po 12 g per dieną, vėliau – po 2,4 g per dieną.
Disleksijos gydymas kartu su logopedinėmis priemonėmis Vyresniems kaip 8 metų vaikams ir paaugliams paros dozė yra apie 3,2 g, kuri vartojama padalinus į dvi dalis.
Pavartojus per didelę Nootropil dozę Jei manote, kad perdozavote Nootropil, informuokite savo gydytoją, kuris nuspręs, kokių priemonių reikia imtis.
Pamiršus pavartoti Nootropil Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Toliau vartokite Nootropil taip, kaip Jums nurodė gydytojas.
Nustojus vartoti Nootropil Reikia vengti gydymą nutraukti staiga. Vaisto nustoti vartoti reikia palaipsniui pagal gydytojo nurodymus.
4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Nootropil, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti daugiau kaip 1% ir mažiau kaip 10% pacientų): hiperkinezija (padidėjęs atskirų kūno dalių judrumas), svorio didėjimas, nervingumas. Nedažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti daugiau kaip 0,1% ir mažiau kaip 1% pacientų): mieguistumas, depresija, astenija.
Kartais gali būti šie šalutiniai poveikiai: svaigulys, pilvo skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, anafilaksinė reakcija, padidėjęs jautrumas, nevalingi judesiai, pusiausvyros sutrikimas, pasunkėję epilepsijos požymiai, galvos skausmas, nemiga, susijaudinimas, nerimas, sumišimas, haliucinacijos, angioneurozinė edema, odos uždegimas, niežulys, dilgėlinė.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI NOOTROPIL
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nootropil vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Nootropil sudėtis Veiklioji medžiaga yra piracetamas. Vienoje Nootropil 800 mg tabletėje yra 800 mg piracetamo. Vienoje Nootropil 1200 mg tabletėje yra 1200 mg piracetamo. Pagalbinės medžiagos: Tabletės viduje yra: makrogolis 6000, koloidinis bevandenis silicis, magnio stearatas, natrio kroskarmeliozė. Tabletės apvalkale yra: hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400, makrogolis 6000.
Nootropil išvaizda ir kiekis pakuotėje Nootropil 800 mg ir 1200 mg plėvele dengtos tabletės: baltos, pailgos plėvele dengtos tabletės su vagele, pažymėtos N/N. Tabletės yra lizdinėje plokštelėje. Tiekiamos šios pakuotės: Nootropil 800 mg po 30 tablečių pakuotėje. Nootropil 1200 mg mg po 20 tablečių pakuotėje.