• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Ocid Ocid Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA OCID IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Ocid (omeprazolis) yra benzimidazolo darinio pakaitalas, kuris dėl ypatingo veikimo būdo (protoninio siurblio blokados, t.y. fermento vandenilio kalio ATF - azės aktyvumo slopinimo pasieninėse skrandžio ląstelėse) stipriai mažina tiek bazinės, tiek ir gastrinu stimuliuojamos skrandžio rūgšties sekreciją. Minėto fermento reikia galutiniam rūgšties išsiskyrimo iš pasieninių skrandžio ląstelių etapui. Šio medikamento poveikis prasideda greitai. Nutraukus Ocid vartojimą, rūgšties sekrecija atsinaujina pamažu per 3 – 5 dienas. Išgertas omeprazolis greitai, tačiau skirtingais kiekiais rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Maistas vaisto rezorbcijai įtakos neturi, tačiau rezorbuojamas kiekis priklauso nuo pavartotos dozės. Biologinis šio medikamento prieinamumas didėja senyvo amžiaus pacientams, kai kurių etninių grupių žmonėms, pavyzdžiui kinams, bei ligoniams, kurių kepenų funkcija pažeista. Beveik visą omeprazolį kepenyse metabolizuoja citochromo P450 fermentų sistema. Šis preparatas iš organizmo pasišalina greitai, daugiausiai su šlapimu. Nors Ocid pusinės eliminacijos laikas plazmoje yra trumpas (pastebėta, kad jis trunka maždaug 0,5 – 3 valandas), rūgšties sekrecijos slopinimas trunka daug ilgiau, todėl šio medikamento galima gerti kartą per dieną. Daug omeprazolio jungiasi su plazmos baltymais. Ocid vartojamas gydyti dvylikapirštės žarnos ir (arba) skrandžio opas bei refliuksinį ezofagitą, padidėjusią skrandžio rūgšties sekreciją, atsirandančią kai kurių patologinių būklių (Zolingerio ir Elisono sindromo, daugybinės adenomos ar sisteminės mastocitozės) metu.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OCID

    Ocid vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas omeprazoliui arba bet kuriai pagalbinei Ocid medžiagai. negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, galaktozės netoleravimas, galaktozemija arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija

    Specialių atsargumo priemonių reikia: kai negalima atmesti piktybinio proceso skrandyje galimybės, nes Ocid vartojimas gali palengvinti ligos simptomus. Ar saugu ir veiksminga preparatu gydyti vaikus, nenustatyta.

    Nėštumo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su ocido vartojančiomis nėščiomis bei žindamomis moterimis neatlikta, todėl šio medikamento nėštumo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, nebent jo gydomasis poveikis būtų didesnis už galimą žalą.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su ocido vartojančiomis nėščiomis bei žindamomis moterimis neatlikta, todėl šio medikamento žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, nebent jo gydomasis poveikis būtų didesnis už galimą žalą.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ocid gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ocid medžiagas Sudėtyje yra manitolio ir laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Manitolis gali truputį laisvinti vidurius.

    Kitų vaistų vartojimas Jei vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pacientus, kurie kartu su Ocid vartoja diazepamo, varfarino ar fenitoino, rekomenduojama stebėti ir prireikus koreguoti minėtų medikamentų dozavimą. Ocid gali trikdyti kitokių preparatų metabolines reakcijas, jeigu jose dalyvauja citochromo P450 fermentų sistema. Šio vaisto ir kitų rūgštingumą mažinančių preparatų sąveikos nepastebėta.

    3. KAIP VARTOTI OCID

    Ocid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinės dozės yra tokios. Dvylikapirštės žarnos ir (arba) skrandžio opa: 2 – 4 savaites kasdien reikia gerti po 20 mg Ocid. Refliuksinis ezofagitas: 4 – 8 savaites reikia gerti po 20 mg Ocid kartą per dieną. Patologinė skrandžio rūgšties hipersekrecija: pradžioje kartą per dieną rekomenduojama gerti 60 mg omeprazolio. Dozę gydytojas nustato kiekvienam pacientui individualiai. Gydymo trukmė priklauso nuo ligonio būklės. Didesnę kaip 80 mg dienos dozę reikia suvartoti padalijus į lygias dalis. Žmonėms, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija susilpnėjusi, bei pagyvenusio amžiaus pacientams medikamento dozavimo koreguoti nebūtina. Jeigu manote, kad Ocid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę Ocid dozę Duomenų apie tyčinį omeprazolio perdozavimą nėra. Mažesnė kaip 360 mg šio medikamento dienos dozė toleruojama gerai. Specifinio priešnuodžio nėra. Šį medikamentą iš organizmo pašalinti dialize nėra lengva, kadangi daug jo jungiasi su plazmos baltymais. Perdozavus Ocid, tinka palaikomasis gydymas.

    Pamiršus pavartoti Ocid Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Ocid, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Ocid pacientai toleruoja gerai. Retkarčiais gali pykinti, skaudėti galvą, kauptis dujos žarnyne, užkietėti viduriai ar prasidėti viduriavimas. Keliems ligoniams išbėrė odą. Minėti pokyčiai yra silpni ir laikini, be to, tiksliai neįrodyta, kad jie susiję su Ocid vartojimu. Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. OCID LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 0C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!