KAS YRA Olanzapin-ratiopharm IR KAM JIS VARTOJAMAS
Olanzapin-ratiopharm priklauso vaistų nuo psichozės grupei.
Olanzapin-ratiopharm gydoma: - liga, kuriai būdingas nesančių daiktų girdėjimas, matymas ar jautimas, klaidingi įsitikinimai, neįprastas įtarumas ir nepritapimas. Žmonės, sergantys šia liga, gali jaustis prislėgti, apimti nerimo ar įsitempę. - būklės, kurioms būdingi šie simptomai: pakilumo jausmas, energijos perteklius, žymiai sumažėjęs miego poreikis, greitas kalbėjimo būdas bei idėjų kūrimas, kartais didelis irzlumas. Be to, šis vaistas stabilizuoja nuotaiką, todėl saugo nuo su liga susijusio tolesnio luošinančio jos pakilimo arba prislėgimo (depresijos) iki aukščiausio laipsnio.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Olanzapin-ratiopharm
Olanzapin-ratiopharm vartoti negalima: - Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) olanzapinui arba bet kuriai pagalbinei Olanzapin-ratiopharm medžiagai. Alerginė reakcija gali pasireikšti bėrimu, niežėjimu, veido, lūpų tinimu ar dusuliu. Jei Jums taip yra buvę, pasakykite gydytojui. -Jeigu Jūs sergate uždaro kampo glaukoma.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Šios rūšies vaistai gali sukelti neįprastus judesius, ypač veido ir liežuvio. Jei taip atsitiko Jums vartojant Olanzapin-ratiopharm, kreipkitės į gydytoją. Labai retai šios grupės vaistai gali sukelti simptomų: karščiavimo, padažnėjusio kvėpavimo, prakaitavimo, raumenų sąstingio ir apsnūdimo ar mieguistumo, derinį. Jei taip atsitiko Jums, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei sergate šiomis ligomis: - Diabetu - Širdies liga - Kepenų ar inkstų liga - Parkinsono liga - Epilepsija - Prostatos liga - Žarnų nepraeinamumu (paralyžiniu) - Kraujo liga - Insultu arba “mini” insultu
Jei pacientas serga demencija, besirūpinantis asmuo ar giminaitis turi pranešti gydytojui, jei pacientui kada nors yra buvęs insultas arba “mini” insultas.
Vaikai ir paaugliai iki 18 metų amžiaus Olanzapin-ratiopharm neskiriamos pacientams iki 18 metų amžiaus.
Senyvo amžiaus pacientai Olanzapin-ratiopharm vartojimas senyviems pacientams su demencija nerekomenduojamas, nes tai gali sukelti sunkius šalutinius poveikius. Jei Jums daugiau kaip 65 metai, gydytojas turi reguliariai matuoti Jūsų kraujospūdį.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Svarbu informuoti gydytoją, jeigu vartojate medikamentus nuo Parkinsono ligos.
Kitų vaistų kartu su Olanzapin-ratiopharm galima vartoti tik gydytojo leidimu. Jeigu kartu su Olanzapin-ratiopharm vartosite antidepresantų ar vaistų, mažinančių nerimą arba padedančių užmigti (trankviliantų), galite būti mieguistas.
Jeigu vartojate fluvoksamino (antidepresanto) arba ciprofloksacino (antibiotiko), pasakykite gydytojui, kadangi tokiu atveju gali reikėti keisti Olanzapin-ratiopharm dozę.
Olanzapin-ratiopharm vartojimas su maistu ir gėrimais Olanzapin-ratiopharm galite vartoti nepriklausomai nuo valgio laiko. Gydydamiesi Olanzapin-ratiopharm, negerkite jokių alkoholinių gėrimų, nes vartojami kartu jie gali sukelti mieguistumą.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Pasakykite kuo anksčiau savo gydytojui, jei esate nėščia ar manote, kad pastojote. Nėščiosioms Olanzapin-ratiopharm vartoti negalima, nebent tai Jūs aptarsite su gydytoju. Jei žindote kūdikį, Olanzapin-ratiopharm vartoti negalima, nes mažas olanzapino kiekis gali patekti į pieną.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartodami Olanzapin-ratiopharm, galite jaustis apsnūdę. Jei taip atsitiktų, nevairuokite, nevaldykite mechanizmų. Pasakykite savo gydytojui.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Olanzapin-ratiopharm medžiagas
Vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės. Jeigu jūsų gydytojas jums sakė, kad jums yra tam tikrų cukrų netoleravimas, prieš vartodami šį vaistą kreipkitės į jį.
3. KAIP VARTOTI Olanzapin-ratiopharm
Olanzapin-ratiopharm visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Gydytojas pasakys, po kiek tablečių gerti ir kiek laiko jų vartoti. Olanzapin-ratiopharm paros dozė yra 5 - 20 mg. Pasitarkite su savo gydytoju, jeigu ligos simptomai atsinaujintų, tačiau nenustokite vartoti Olanzapin-ratiopharm, nebent tai padaryti nurodytų gydytojas.
Tabletes reikia vartoti vieną kartą per parą taip, kaip nurodė gydytojas. Pasistenkite jas gerti kiekvieną dieną tokiu pačiu laiku, nesvarbu, ar valgydami, ar tarp valgių.
Jas reikia nuryti nekramtytas, užgeriant vandeniu.
Pasijutę geriau, nenustokite vartoti tablečių. Svarbu Olanzapin-ratiopharm vartoti tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas.
Pavartojus per didelę Olanzapin-ratiopharm dozę
Išgėrus daugiau, negu reikia, tablečių, gali atsirasti tokių simptomų: greitas širdies plakimas, sujaudinimas arba agresyvumas, kalbos sutrikimas, neįprasti judesiai (ypač veido ar liežuvio) bei sąmonės pritemimas. Galimi ir kitokie simptomai: ūmus sumišimas, traukuliai (epilepsiniai), koma, simptomų: karščiavimo, kvėpavimo pagreitėjimo, prakaitavimo, raumenų sąstingio ir apsnūdimo arba mieguistumo, derinys, kvėpavimo sulėtėjimas, aspiracija, didelis arba mažas kraujospūdis, nenormalus širdies ritmas. Taip atsitikus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę. Gydytojui parodykite tablečių pakuotę.
Pamiršus pavartoti Olanzapin-ratiopharm
Tabletes išgerkite tuojau pat prisiminę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Olanzapin-ratiopharm
Nenustokite vartoti Olanzapin-ratiopharm, nebent taip paskyrė gydytojas. Jei staiga nustosite gerti Olanzapin-ratiopharm, gali pasireikšti tokie simptomai kaip prakaitavimas, negalėjimas miegoti, tremoras, nerimas ar pykinimas ir vėmimas. Jūsų gydytojas paleipsniui mažins dozę prieš nutraukiant gydymą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Olanzapin-ratiopharm kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Retu šalutiniu poveikiu šiame lapelyje vadinamas toks poveikis, kuris pasireikšdavo daugiau negu 1 pacientui iš 10000, tačiau mažiau negu 1 iš 1000. Labai retu šalutiniu poveikiu vadinamas toks poveikis, kuris pasireikšdavo mažiau negu 1 pacientui iš 10000.
Olanzapin-ratiopharm gali sukelti šiuos šalutinius poveikius: mieguistumą arba didelį nuovargį, kūno svorio didėjimą, svaigulį, alkio jutimą, skysčių susilaikymą, vidurių užkietėjimą, burnos džiūvimą, neramumą, neįprastus judesius (ypač veido raumenų ar liežuvio), drebulį, raumenų sąstingį ar spazmą, kalbos sutrikimą, kai kurių kraujo ląstelių bei cirkuliuojančių lipidų kiekio pokyčius. Labai retai kai kuriems pacientams gali prasidėti kasos uždegimas, pasireiškiantis stipriu skrandžio skausmu, karščiavimu ir pykinimu.
Kai kurie pacientai gydymo pradžioje gali jausti galvos svaigimą arba alpti (kartu suretėja širdies ritmas), ypač atsistoję iš sėdimos ar gulimos padėties. Tai dažniausiai praeina savaime, tačiau jei nepraeina, praneškite gydytojui.
Buvo labai retų pranešimų apie kai kuriems pacientams atsiradusį širdies ritmo sutrikimą, kuris gali būti sunkus.
Senyvo amžiaus, demencija sergantys pacientai, vartodami Olanzapin-ratiopharm, gali susirgti insultu, pneumonija, šlapimo nelaikymu, gali nugriūti, jiems gali atsirasti didžiulis nuovargis, regos haliucinacijos, padidėti kūno temperatūra, parausti oda bei gali būti sunku vaikščioti. Buvo keli šios grupės pacientų mirties atvejai.
Sergantiesiems Parkinsono liga Olanzapin-ratiopharm gali pabloginti ligos simptomus.
Retkarčiais Olanzapin-ratiopharm gali sukelti alerginę reakciją (t.y. burnos ir gerklės patinimą, niežulį, išbėrimą), suretinti širdies plakimą, padidinti jautrumą saulės spinduliams. Retais atvejais pasireiškia kepenų liga. Labai retai atsiranda pailgėjusi ir (ar) skausminga erekcija ar pasunkėjęs šlapinimasis, normalios kūno temperatūros sumažėjimas, kraujo krešulių susidarymas (pvz. giliųjų kojų venųtrombozė) ir raumenų liga, pasireiškianti nepaaiškinamu gėlimu ir skausmu. Kai kuriems pacientams gali padidėti gliukozės kiekis kraujyje arba išryškėti ar paūmėti diabetas, kuris gali būti su ketoacidoze (ketonais kraujyje ir šlapime) ar su koma (labai retai).
Kai kurioms moterims, ilgai vartojančioms šios rūšies vaistus, pradėjo skirtis pieno, išnyko mėnesinės arba sutriko jų ciklas. Jei taip atsitinka, praneškite gydytojui. Labai retai motinų, paskutiniuoju nėštumo laikotarpiu (paskutiniai 3 mėn.) vartojusių Olanzapin-ratiopharm, naujagimiams gali atsirasti tremoras, mieguistumas ar apsnūdimas.
Labai retai gali ištikti traukuliai. Dažniausiai pacientams, kuriems traukulių (epilepsija) yra buvę ir anksčiau.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI Olanzapin-ratiopharm
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Olanzapin-ratiopharm vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Olanzapin-ratiopharm sudėtis
Veiklioji medžiaga yra olanzapinas. Pagalbinės medžiagos yra celaktozė (susideda iš laktozės monohidrato ir celiuliozės miltelių), pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, kukurūzų krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.
Olanzapin-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje
Olanzapin-ratiopharm yra apvalios, abipus išgaubtos, 9 mm diametro tabletės su su galimais pavieniais geltonais taškeliais ir užrašu „10”
Preparatas tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 10, 20, 28, 30, 56 arba 60 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.