• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Parlazin Parlazin Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA PARLAZIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Cetirizinas, veiklioji Parlazin plėvele dengtų tablečių medžiaga, yra antihistamininis vaistas. Jis palengvina alergijos (šienligės arba visus metus pasireiškiančios alergijos) simptomus, pvz., alerginę slogą ir akių niežėjimą. Jis taip pat padeda gydyti kitas alergines ligas, pvz., odos niežėjimą ir dilgėlinę.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARLAZIN

    Parlazin vartoti negalima: jeigu kada nors išgėrus šio vaisto buvo pasireiškusi alerginė reakcija; jeigu žindote kūdikį krūtimi.

    Jaunesniems nei 2 metų amžiaus vaikams negalima duoti jokių vaistų, kurių sudėtyje yra cetirizino. 2–6 metų amžiaus vaikams gali būti sunku išgerti šias plėvele dengtas tabletes. Gaminama kita šio vaistinio preparato forma, kuri labiau tinka vaikams (pvz., geriamasis tirpalas). Pasitarkite su gydytoju ir paklauskite jo patarimo.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu pirmą kartą išgėrus šio vaisto Jums pasireiškė alerginė reakcija; nedelsdami nutraukite šių plėvele dengtų tablečių vartojimą ir kreipkitės į gydytoją; jeigu Jūsų inkstai veikia blogai; gydytojas gali pakoreguoti Parlazin dozę. Prieš pradėdami gydymą aptarkite su gydytoju savo būklę; jeigu ruošiatės atlikti alergijos testą (odos dūrio mėginį); bent 3 dienas iki testo nevartokite vaisto. Tai padės išvengti klaidingų rezultatų; - prieš pradėdami vartoti Parlazin, pasakykite gydytojui visas ligas, kuriomis Jūs sergate arba sirgote anksčiau.

    Pasitarkite su gydytoju, net jei šias atsargumo priemones jau taikėte anksčiau.

    Kitų vaistų vartojimas Atkreipkite dėmesį, kad šie teiginiai taikomi ir vaistiniams preparatams, kuriuos Jūs vartojote neseniai arba vartosite ateityje. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Gali būti, kad vartojant Parlazin Jums teks pavartoti kuriuos nors išvardytus vaistus: diazepamą (nerimą mažinantis), cimetidiną (padidėjusiai rūgšties sekrecijai ir skrandžio opoms), azitromiciną (antibiotikas), pseudoefedriną (mažina nosies užgulimą), ketokonazolį (antigrybelinis vaistas), eritromiciną (antibiotikas). Paprastai yra saugu vartoti bet kuriuos iš šių vaistų kartu su Parlazin. Jeigu ruošiatės vartoti teofiliną (lėtine astma sergantiems pacientams atpalaiduoja bronchų lygiuosius raumenis), tuomet kartu su Parlazin plėvele dengtomis tabletėmis yra saugu vartoti mažesnę teofilino dozę.

    Jeigu kas nors neaišku apie vaistą arba kaip jis gali paveikti Jūsų gydymą, kreipkitės į gydytoją ir paklauskite patarimo.

    Parlazin vartojimas su maistu ir gėrimais Gydymo Parlazin metu griežtai draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu Jūs esate nėščia, planuojate pastoti arba žindote kūdikį, prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nors nėra įrodymų, kad šis vaistas gali pakenkti vaisiui, jo vartoti nėštumo laikotarpiu nerekomenduojama. Kūdikius žindančios motinos Parlazin turėtų nevartoti.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartodami Parlazin galite jausti mieguistumą. Pradinėje gydymo fazėje nevairuokite, nes Parlazin gali sumažinti vairavimo saugumą. Taip pat nevaldykite jokių prietaisų ar mechanizmų. Vėliau galėsite paklausti gydytojo, ar jau saugu Jums vairuoti ir valdyti mechanizmus.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Parlazin medžiagas Šių plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu sergate liga, kuri vadinama laktozės netoleravimu, Jūs turite labai atsargiai vartoti šį vaistą. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Vaisto sudėtyje esantis azodažiklis saulėlydžio geltonasis (E110) gali sukelti alerginių reakcijų.

    3. KAIP VARTOTI PARLAZIN

    Parlazin gerkite kasdien tuo pačiu metu. Taip vartojant pasireikš geriausias vaisto poveikis. Be to, lengviau atsiminsite, kada reikia gerti plėvele dengtas tabletes.

    Parlazin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.

    Suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų vaikams įprastinė dozė yra 1 plėvele dengta tabletė per parą. Tabletę rekomenduojama išgerti vakare.

    6–12 metų vaikams įprastinė paros dozė yra po ½ plėvele dengtos tabletės 2 kartus (ryte ir vakare) arba 1 plėvele dengta tabletė 1 kartą per parą, geriau vakare.

    Senyvo amžiaus pacientams gydytojai skiria mažesnę vaisto dozę nei suaugusiems žmonėms. Būtinai laikykitės gydytojo nurodymų.

    Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, rekomenduojama vartoti pusę įprastinės suaugusiųjų žmonių dozės.

    Tabletę reikia nuryti visą, užsigeriant pakankamu kiekiu vandens.

    Gydytojas nurodys, kiek laiko reikia vartoti Parlazin. Vartokite tabletes tiek, kiek nurodė gydytojas. Jeigu Jums atrodo, kad Parlazin veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę Parlazin dozę Jei pavartojote per didelę Parlazin dozę arba galvojate, kad tabletę atsitiktinai išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

    Pamiršus pavartoti Parlazin Pamiršus pavartoti Parlazin dozę įprastu metu, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Parlazin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Padidėjusio jautrumo reakcijos (angioneurozinė edema, bėrimas) pasireiškia retai. Jei pasireiškė, vaisto nebevartokite ir kreipkitės į gydytoją.

    Parlazin sukelia tokius nesunkius šalutinius reiškinius: nuo dozės priklausomą slopinamąjį poveikį, nuovargį, galvos skausmą, galvos svaigimą, burnos sausumą, pykinimą ir kitus skrandžio ir žarnyno simptomus, neramumą (padidėjęs motorinis aktyvumas).

    Jeigu bet kurie aukščiau išvardyti šalutiniai reiškiniai pradeda Jus varginti, pasakykite gydytojui. Gali tekti vaisto paros dozę išgerti padalijus į dvi dalis. Taip geriant vaistą, gali susilpnėti šalutiniai reiškiniai.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI PARLAZIN

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje.

    6. KITA INFORMACIJA

    Parlazin sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra cetirizino dihidrochloridas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg cetirizino dihidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas. Plėvelė: hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 400, saulėlydžio geltonasis (E 110).

    Parlazin išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Preparato aprašymas. Šviesiai oranžinės spalvos, bekvapės, pailgintos, pažymėtos, plėvele dengtos tabletės. Vienoje pusėje yra įspausta E ir 511. Pakuotė. Parlazin plėvele dengtos tabletės tiekiamos dviem skirtingomis pakuotėmis. Tamsaus stiklo buteliuose yra 10 arba 30 plėvele dengtų tablečių. Lizdinėse plokštelėse yra 10 arba 30 plėvele dengtų tablečių. Buteliai ir lizdinės plokštelės yra įdėti į kartoninę dėžutę kartu su pakuotės lapeliu.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!