PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Avero 8 mg tabletės Avero 16 mg tabletės Betahistino dihidrochloridas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys 1. Kas yra Avero ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Avero 3. Kaip vartoti Avero 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Avero 6. Kita informacija
1. KAS YRA AVERO IR KAM JIS VARTOJAMAS
Betahistinas yra vaistas, vartojamas su Menjero sindromu susijusių simptomų, pvz., galvos svaigimo, ūžesio ausyse, prikurtimo ir pykinimo, gydymui.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AVERO
Avero vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) betahistino dihidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Avero medžiagai (žr. 6 skyrių „Kita informacija“); jeigu yra feochromocitoma, retas antinksčių auglys; jeigu esate jaunesnis nei 18 metų; - jeigu krūtimi maitinate kūdikį (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“)
Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jums yra arba buvo pepsinė skrandžio opa; jeigu sergate astma; jeigu yra dilgėlinė, odos išbėrimas arba alerginė sloga (šios būklės gali pasunkėti); jeigu mažas kraujospūdis.
Jeigu kuri nors iš aukščiau paminėtų būklių yra, klauskite gydytojo, ar šio vaisto vartoti galima. Tokiems pacientams gydymo metu būtinas gydytojo sekimas.
Kitų vaistų vartojimas Sąveika reiškia, kad kartu vartojami kai kurie vaistai arba medžiagos gali daryti įtaką vienas kito veikimui arba šalutiniam poveikiui. Betahistino sąveikos su kitais medikamentais iki šiol nepastebėta. Įmanoma, kad betahistinas gali daryti įtaką antihistamininių preparatų poveikiui. Antihistamininiai preparatai yra vaistai, kuriais dažniausiai gydomos alergijos, pvz., šienligė, bei liga, sukeliama važiavimo automobiliu. Jeigu kartu vartojate antihistamininių preparatų (vaistų nuo alergijos), kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Ar saugu betahistino vartoti nėštumo metu, nežinoma. Betahistino patenka į motinos pieną, todėl reikia vengti vartoti šio vaisto žindymo laikotarpiu. negalima. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Betahistinas gali sukelti mieguistumą. Jeigu toks šalutinis poveikis pasireiškia, reikia vengti darbo, kuriam būtinas dėmesio sukaupimas, pvz., vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jeigu dėl betahistino sukeliamo šalutinio poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus kyla abejonių, kreipkitės į gydytoją.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Avero medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI AVERO
Avero visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprasta dozė yra: Suaugusiems žmonėms Pradinė dozė paprastai yra viena 8 mg arba pusė 16 mg tabletės 3 kartus per parą. Palaikomoji paros dozė yra 24 – 48 mg.
Gali praeiti kelios savaites, kol pajusite palengvėjimą.
Tabletes patariama gerti valgio metu.
Pavartojus per didelę Avero dozę Jeigu iš karto išgėrėte daugiau tablečių, negu skirta, kreipkitės į gydytoją. Betahistino perdozavimo simptomai yra pykinimas, vėmimas, virškinimo bei koordinacijos sutrikimas, o išgėrus didesnę dozę- traukuliai.
Pamiršus pavartoti Avero Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, palaukite kitos dozės laiko. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Avero, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Galimas šalutinis poveikis yra:
Odos sutrikimai Labai reti (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10000 pacientų): odos išbėrimas ir niežėjimas.
Virškinimo trakto sutrikimai Reti (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10000, tačiau mažiau negu 1000 pacientų): lengvas virškinimo trakto veiklos sutrikimas, pykinimas, virškinimo sutrikimas.
Nervų sistemos sutrikimai Galvos skausmas, mieguistumas (šio šalutinio poveikio dažnis nežinomas).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI AVERO
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Avero vartoti negalima.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Avero sudėtis
Veiklioji medžiaga yra betahistino dihidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 8 mg arba 16 mg betahistino dihidrochlorido. Pagalbinės medžiagos yra povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, krospovidonas ir stearino rūgštis.
Avero išvaizda ir kiekis pakuotėje Avero 8 mg tabletės yra apvalios, baltos spalvos, su įspaudu “B8” vienoje pusėje. Tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse. Vienoje kartoninėje dėžuteje yra 30, 50, 100 arba 120 tablečių.
Avero 16 mg tabletės yra yra apvalios, baltos spalvos, su įspaudu “B16” vienoje pusėje, kitoje-tabletei perlaužti skirta vagelė. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis. Tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse. Vienoje kartoninėje dėžuteje yra 20, 30, 42, 50, 60, 84 arba 100 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Medana Pharma Terpol Group S.A. 98-200 Sieradz, Warcka 3 Lenkija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Farm. įmonės „Polpharma“ atstovybė E. Ožeškienės g. 18A LT-44254 Kaunas, Lietuva Tel./faks. +370 37 32 51 31
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-10-03