1. KAS YRA PURI-NETHOL IR KAM JIS VARTOJAMAS
Puri-Nethol priskiriamas citotoksinių vaistų grupei. Citotoksiniai preparatai daugiausia vartojami vėžiui gydyti. Puri-Nethol vartojamas tam tikrų kraujo ląstelių vėžiui (leukemijai) gydyti. Jeigu nesate tikri, kodėl Jums buvo išrašytas Puri-Nethol, paklauskite gydytojo.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PURI-NETHOL
Puri-Nethol vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) merkaptopurinui arba bet kuriai pagalbinei Puri-Nethol medžiagai.
Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu planuojate turėti vaikų (tai svarbu ir vyrams, ir moterims); jeigu kartu su Puri-Nethol vartojate arba ketinate vartoti vieno iš šių vaistų: alopurinolio, varfarino, olsalazino, mesalazino arba sulfasalazino; jeigu sergate kepenų ar inkstų liga; jeigu Jums yra retai pasitaikantis natūralios organizmo medžiagos tiopurino metiltransferazės (TPMT) trūkumas. Jeigu abejojate, paklauskite gydytojo; jeigu Jus ruošiamasi vakcinuoti gyva vakcina (pvz., geriamąja poliomielito vakcina, tymų, kiaulytės, raudonukės vakcina).
Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo metu reikėtų vengti vartoti Puri-Nethol, ypač per pirmuosius tris nėštumo mėnesius. Jeigu esate nėščia ar ketinate pastoti, prieš pradedama vaisto vartoti aptarkite su gydytoju ar Puri-Nethol nauda nusvers galimą riziką, jo vartojant nėštumo laikotarpiu. Vartojant Puri-Nethol, kaip ir kitų citotoksinių preparatų, partneriai turėtų naudoti kontraceptines priemones.
Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Puri-Nethol vartojančiai žindyvei kūdikio maitinti krūtimi negalima. Pasitarkite su savo gydytoju, vaistininku ar slaugytoja, jeigu norite sužinoti apie alternatyvius kūdikio maitinimo būdus.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikis nežinomas. Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lanvis medžiagas Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI PURI-NETHOL
Puri-Nethol visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Svarbu vaisto vartoti nustatytu laiku. Vaisto dozės yra labai skirtingos ir Jūsų gydytojas gali jas retkarčiais pakeisti. Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju.
Įprastinę pradinę dozę suaugusiems žmonėms ar vaikams nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į paciento kūno svorį (2,5 mg/kg kūno svorio per parą) arba kūno paviršiaus plotą (50–75 mg kūno kvadratiniam metrui per parą). Vyresnio amžiaus pacientams turi būti patikrinta inkstų ir kepenų funkcija ir, jei reikia, gydytojas dozę gali sumažinti.
Jūsų gydytojas gali sumažinti Puri-Nethol dozę, jei sergate inkstų ar kepenų liga arba jei vartojate kitų vaistų, pvz., kitų citotoksinių vaistų, mažinančių organizmo gebėjimą gaminti leukocitus (baltuosius kraujo kūnelius) ir trombocitus.
Vartojant Puri-Nethol, gydytojas kartais gali paskirti atlikti kraujo sudėties tyrimą (nustatyti kraujo ląstelių kiekį), kad prireikus galėtų pakeisti vaisto dozę. Jeigu vartojate alopurinolio, Jūsų gydytojas turėtų sumažinti įprastinę Puri-Nethol dozę vienu ketvirtadaliu.
Puri-Nethol priskiriamas citotoksinių vaistų, kurie gali dirginti akis ir odą, grupei. Siekiant išvengti vietinio dirginančio poveikio, svarbu nedelsiant nusiplauti rankas iš karto po to, kai lietėte ar perlaužėte tabletę per pusę, saugotis, kad vaisto nepatektų į akis ir nebūtų įkvėpta tablečių dalelių. Nurykite tabletes užgerdami nedideliu kiekiu vandens.
Pavartojus per didelę Puri-Nethol dozę Pavartojus per didelę Puri-Nethol dozę arba jei kitas žmogus per klaidą pavartojo šio vaisto, nedelsiant pasakykite gydytojui.
Pamiršus pavartoti Puri-Nethol Jeigu pamiršote išgerti įprastinę dozę, pasakykite gydytojui. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Puri-Nethol, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nedelsiant pasakykite savo gydytojui, jei vartojant Puri-Nethol: pasijutote blogai, netekote apetito, pradėjote vemti ar sunkiai viduriuoti, atsirado pilvo skausmas, opų burnoje ar išsivystė gelta (pagelto oda ir akių obuoliai); atsiranda išbėrimas, karščiavimas ar infekcinės ligos simptomų; netikėtai atsiranda mėlynių arba prasideda kraujavimas.
Gydymo metu bus atliekamas kraujo tyrimas, siekiant ištirti kepenų funkciją, taip pat kraujo ir šlapimo tyrimus, siekiant nustatyti šlapimo rūgšties kiekį, kadangi vartojant Puri-Nethol šios natūralios organizmo medžiagos kiekis gali padidėti. Vartojant Puri-Nethol, kaip ir kitų citotoksinių vaistų, padidėja kai kurių ląstelių genų pažeidimo rizika.
Pasakykite gydytojui jeigu atsiranda žemiau išvardytas šalutinis poveikis, galintis atsirasti vartojant Puri-Nethol.
Labai dažnai (pasitaikantis daugiau nei 1 iš 10 pacientų): - Sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių arba trombocitų kiekis kraujyje (leukopenija ar trombocitopenija).
Dažnai (pasitaikantis mažiau nei 1 iš 10 pacientų): - pykinimas, vėmimas, - kepenų sutrikimai (biliarinė stazė, hepatotoksiškumas, kuriuos parodo kraujo tyrimai).
Nedažnai (pasitaikantis mažiau nei 1 iš 100 pacientų): sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių kiekis, dėl kurio galite jausti nuovargį ar silpnumą (anemija), sumažėjęs apetitas (anoreksija).
Retai (psitaikantis mažiau nei 1 iš 1000 pacientų): burnos išopėjimas, kasos uždegimas (pankreatitas), dėl kurio galite jausti pilvo skausmą ar pykinimą, odos išbėrimas, karščiavimas, sunkus kepenų pažeidimas, plaukų netekimas (alopecija).
Labai retai (pasitaikantys rečiau nei 1 iš 10000 pacientų): leukemija, veido patinimas, žarnyno išopėjimas, vyrams: sumažėjęs spermatozoidų kiekis.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI PURI-NETHOL
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų.
Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Puri-Nethol vartoti negalima. Jeigu gydytojas Jums nurodo tablečių nebevartoti, prašome likusias tabletes grąžinti vaistininkui saugiam sunaikinimui. Pasilikite jas tik tada, jei taip nurodo gydytojas.
6. KITA INFORMACIJA
Puri-Nethol sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra merkaptopurinas. Kiekvienoje tabletėje yra 50 mg merkaptopurino. - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, hidrolizuotas krakmolas, stearino rūgštis ir magnio stearatas.
Puri-Nethol išvaizda ir kiekis pakuotėje
Puri-Nethol tabletės yra šviesiai geltonos spalvos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje virš vagelės yra raidės GX, apačioje EX2, o kita pusė lygi. Puri-Nethol tiekiamas buteliukais, kuriuose yra po 25 tabletes.