1.KAS YRA REFLIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
REFLIN yra antibakterinė medžiaga, kuri priklauso antibiotikų cefalosporinų grupei. Cefazolinas naikina pagrindines bakterijų, sukeliančių infekcines ligas padermes. Vaistas vartojamas sergant įvairioms bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms. Tai: • plaučių uždegimas ir kitos plaučių bei kvėpavimo takų infekcinės ligos (pvz., bronchitas, brochektazinė liga, empiema, plaučių abscesas); • ausų infekcinės ligos (pvz., vidurinės ausies uždegimas); • šlapimo takų infekcinės ligos (pvz., ūminis ir lėtinis pielonefritas), • odos infekcinės ligos, • peritonitas, • ginekologinės infekcinės ligos (pvz., sepsis po aborto, gimdos infekcinė liga, dubens abscesas), • gonorėja ir sifilis, • kaulų ir sąnarių infekcinės ligos, • bakterijų sukeltas endokarditas (vožtuvų ir širdies vidinės gleivinės infekcinė liga).
Vaisto galima švirkšti prieš operacijas (pvz., atvirąsias širdies, kraujagyslių, žarnyno, tulžies pūslės, dantų operacijas, cezario pjūvį, amputaciją) profilaktiškai nuo infekcinės ligos.
2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ PRADEDANT VARTOTI REFLIN
REFLIN vartoti draudžiama: Jeigu buvo alerginių reakcijų (pvz., išbėrimas, niežulys, lūpų, veido ar rankų patinimas, sunkesnis kvėpavimas) vartojant REFLIN, kitus cefalosporinų grupės antibiotikus, peniciliną ar vaistą, kurio sudėtyje yra penicilino, penicilamino; ar jūsų jautrumas pagalbinėms vaisto medžiagoms padidėjęs.
Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu esate nėščia, ketinate pastoti; jeigu žindote kūdikį; jeigu sergate kepenų ar inkstų liga; jeigu vartojate kitus vaistus, ypač probenicidą (podagrai gydyti). Kadangi vartojant REFLIN gali pakisti kraujo ir šlapimo tyrimų rezultatai, prieš laboratorinius tyrimus pasakykite gydytojui, kad vartojate šį vaistą. Vaistą leisti kūdikiams iki 1 mėnesio nepatariama.
Nėštumas Tiriant gyvūnus, šis medikamentas vaisingumo nepažeidė, teratogeninio poveikio nesukėlė, tačiau tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta, todėl REFLIN joms reikia skirti atsargiai. REFLIN vartojant prieš cezario pjūvį, jo kiekis virkštelės kraujyje jo buvo 1/4 - 1/3 motinos organizme esančio kiekio. Tokia šio medikamento koncentracija nepageidaujamo poveikio vaisiui nesukėlė.
Žindymo laikotarpis Žindančioms moterims REFLIN reikia skirti atsargiai, kadangi šiek tiek jo patenka į motinos pieną.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenų nepateikiama.
Kitų vaistų vartojimas Probenecido vartojant kartu su cefalosporinu, sulėtėja pastarojo medikamento išskyrimas iš organizmo inkstų kanalėlių sekrecijos būdu, padidėja jo kiekis serume ir toks jis išlieka ilgiau.
3.KAIP VARTOTI REFLIN
Vaistą gali švirkšti tik gydytojas arba slaugytoja. REFLIN gali būti švirkščiamas į didelį raumenį (pvz., sėdmens ar žasto) arba į veną 3-5 minutes arba dar lėčiau. 1 g REFLIN miltelių skiesti 2,5-3 ml arba 50-100 ml injekcijų vandens leidžiant į raumenis arba į veną atitinkamai. Buteliuką pakratyti kol milteliai ištirps. Paprastai, 0,5-1 g vaisto leidžiama du arba keturis kartus per parą. Dozę nustato gydytojas, įvertinęs infekcinės ligos sunkumą: 1. Vidutinio sunkumo arba sunkiai infekcinei ligai gydyti - nuo 500 mg iki 1 g tris keturis kartus per parą; 2. Lengvai infekcinei ligai, kurią sukėlė jautrios antibiotikui bakterijos, gydyti - nuo 500 mg iki 1 g du kartus per parą. 3. Ūminei nekomplikuotai šlapimo takų infekcijai naikinti - 1 g du kartus per parą; 4. Pneumokokų sukeltam plaučių uždegimui gydyti - 500 mg du kartus per parą; 5. Sunkiai, gyvybei pavojingai infekcinei ligai gydyti - 1-1,5 g keturis kartus per parą. Didžiausia paros dozė yra 6 g. 1 mėnesio ir vyresniems kūdikiams paros dozę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į kūdikio svorį. (25-50 mg/kg kūno svorio per parą dozę dalijant). Sergantiesiems sunkia infekcine liga, vaisto dozę galima padidinti ir švirkšti didžiausią 100 mg/kg kūno svorio per parą. Pooperacinių infekcinių ligų profilaktikai REFLIN galima skirti keliais būdais: • 1 g į raumenis ar veną suleisti prieš operaciją; • 0,5-1 g sušvirkšti operacijos metu; • 0,5-1 g švirkšti po operacijos 3 arba 4 kartus per parą. Ligoniui, kuriam yra inkstų nepakankamumas, vaisto dozė gali būti mažesnė. Dozę, atsižvelgdamas į inkstų funkcijos nepakankamumą, nustato gydytojas. Vaisto reikia leisti tiek laiko, kiek nurodo gydytojas. Svarbu nenutraukti jo vartojimo net ir pagerėjus savijautai, nes infekcinė liga gali vėl paūmėti. Reikia laikytis gydytojo nurodymų. Jei manote, kad nebuvo laiku suleista vaisto, kreipkitės į gydytoją ar slaugytoją. Jei buvo suleista per didelė vaisto dozė, informuokite į gydytoją ar slaugytoją, kad jie galėtų patikrinti likusio vaisto kiekį ir stebėti jūsų būklę. Jei nerimaujate dėl vaisto dozės, kreipkitės į gydytoją.
4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Nepasitarus su gydytoju negalima vartoti jokių kitų vaistų (net ir tų, kurie parduodami be recepto). Cefazolinas, kaip ir kiti vaistai, kai kuriems ligoniams gali sukelti nepageidaujamą poveikį. Kartais vartojant cefazoliną gali prasidėti alerginių reakcijų. Jei pradėjo berti, niežėti odą, atsirado dilgėlinė, dusulys ar karščiavimas, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Retais atvejais gali patinti lūpos, liežuvis, veidas, pasunkėti kvėpavimas, ant odos atsirasti stiprus išbėrimas, pūslelių ar išopėti oda. Pasireiškus bent vienam minėtam simptomui, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kai kuriems asmenims vaistas gali sukelti sunkų viduriavimą su kraujo ar gleivių priemaiša, taip pat stiprų skrandžio skausmą. Vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Jei nepageidaujamas poveikis nestiprus į gydytoją kreiptis nereikia, tačiau tada, jei jis tęsiasi ilgai arba pasunkėja (pvz., sutrinka skrandžio ir žarnyno veikla, pradeda niežėti išorinių lyties organų srityje), reikia gydytojo pagalbos. Preparatas inkstų veiklos sutrikimus sukelia rečiau nei kiti antibiotikai (pvz., cefaloridinas ar gentamicinas). Labai retais atvejais dėl kai kurių kraujo ląstelių kiekio pakitimų gali prasidėti neįprastas kraujavimas ar atsirasti polinkis kraujuoti, gerklės skausmas ir sumažėti atsparumas infekcinėms ligoms. Pasireiškus bent vienam minėtam simptomui, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei pasireiškė šiame informaciniame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5.REFLIN LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos. Negalima užšaldyti. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. REFLIN vartoti negalima, jeigu baigėsi ant dėžutės nurodytas tinkamumo laikas.