1. KAS YRA RUPAFIN IR KAM JIS VARTOJAMAS
Rupatadinas yra antihistamininis vaistinis preparatas..
Rupafin lengvina alerginės slogos simptomus: čiaudulį, nosies varvėjimą, akių ir nosies niežėjimą.
Rupafin taip pat naudojamas lėtinės savaiminės dilgėlinės (alerginis odos bėrimas) simptomams – niežėjimui ir ruplėms (lokalizuotas odos paraudimas ir patinimas) – lengvinti.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RUPAFIN
Rupafin vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) rupatadinui arba bet kuriai pagalbinei Rupafin medžiagai;
Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūs sergate inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumu, pasitarkite su gydytoju. Šiuo metu Rupafin 10 mg tablečių nerekomenduojama vartoti pacientams, kuriems yra sutrikusi inkstų ir kepenų veikla. nerekomenduojama vartoti vaikams jaunesniems kaip 12 metų amžiaus jei Jums daugiau nei 65 metai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu vartojate Rupafin, kartu nevartokite vaistų, kurių sudėtyje yra ketokonazolo ar eritromicino.
Rupafin vartojimas su maistu ir gėrimais
Rupafin negalima vartoti su greipfrutų sultimis, nes gali padidėti Rupafin kiekis Jūsų organizme..
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nevartokite Rupafin nėštumo ir žindymo laikotarpiu, nebent aiškiai nurodė gydytojas. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, Rupafin neturėtų veikti gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus. Tačiau, pirmą kartą pradėję vartoti Rupafin, turite stebėti, kaip gydymas veikia Jus, ir tik tada pradėkite vairuoti ar valdyti mechanizmus.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Rupafin medžiagas Preparato sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums sakė, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukrų, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.
3. KAIP VARTOTI RUPAFIN
Rupafin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rupafin yra skirtas vartoti suaugusiems bei vyresniems kaip 12 metų paaugliams. Įprasta dozė yra viena tabletė (10 mg rupatadino) vieną kartą per parą nevalgius arba su maistu. Tabletę užgerti pakankamu kiekiu skysčio (pvz.: stikline vandens).
Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko vartoti Rupafin. Pavartojus per didelę Rupafin dozę Jeigu netyčia pavartojote per didelę vaisto dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pamiršus pavartoti Rupafin Kuo greičiau išgerkite pamirštą dozę ir toliau vaistą vartokite įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Rupafin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažni (mažiau nei 1 iš 10, bet daugiau nei 1 iš 100 pacientų) šalutiniai poveikiai yra mieguistumas, galvos skausmas, svaigulys, burnos sausumas, silpnumo pojūtis ir nuovargis.
Nedažni (mažiau nei 1 iš 100, bet daugiau nei 1 iš 1000 pacientų) šalutiniai poveikiai yra padidėjęs apetitas, irzlumas, sunkumas susikoncentruoti, kraujavimas iš nosies, nosies gleivinės džiūvimas,, gerklės skausmas, kosulys, gerklės džiūvimas, sloga, pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas, sutrikęs virškinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, išbėrimas, nugaros, sąnarių, raumenų skausmas, troškulys, bendras nemalonus pojūtis, karščiavimas, nenormalūs kepenų funkcijos tyrimai, padidėjęs svoris.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI RUPAFIN
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ tinkamumo laikui pasibaigus, Rupafin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Rupafin sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra rupatadinas. Vienoje tabletėje yra 10 mg rupatadino (fumarato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, raudonasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172), laktozės monohidratas ir magnio stearatas.
Rupafin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Rupafin tabletės yra apvalios, šviesiai oranžinės spalvos. Tiekiamas pakuotėmis po 3, 7, 10, 15, 20, 30, 50 arba 100 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.