• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Terizidon Terizidon Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA TERIZIDON IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Terizidonas — sintetinis antibakterinis vaistas. Be plataus poveikio gramteigiamoms ir gramneigiamoms bakterijoms, šis junginys daro stiprų poveikį tuberkuliozės mikobakterijoms (Mycobacterium tuberculosis), taip pat toms jos padermėms, kurios yra atsparios kitiems vaistams nuo tuberkuliozės, bei kitoms mikobakterijoms. Terizidono skiriama vartoti nuo tuberkuliozės tais atvejais, kai pirmaeilių antituberkuliozinių vaistų negalima vartoti dėl tuberkuliozės mikobakterijų atsparumo jiems arba jie netoleruojami. Terizidonas visada vartojamas kartu su kitu tuberkuliozei gydyti skirtu vaistu. Tarp terizidono ir cikloserino yra visiškas kryžminis atsparumas. Paprastai mikroorganizmai nebūna vienu metu atsparūs ir terizidonui, ir kitiems antituberkulioziniams vaistams. Kai kurių tyrėjų duomenimis, terizidonas yra gerai toleruojamas vaistas. Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis, jis būna panašus į cikloserino.

     

     

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TERIZIDON

    Terizidon vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) terizidonui arba bet kuriai pagalbinei Terizidon medžiagai. jeigu yra sunkus inkstų nepakankamumas, jeigu yra sunki smegenų kraujagyslių sklerozė, jeigu piktnaudžiaujama alkoholiu, jeigu yra depresija, ryškus nerimas, psichozė, sergant epilepsija, naujagimiams, vaikams iki 14 metų.

    Terizidon vartojimas su maistu ir gėrimais Kai vartojate terizidoną, negerkite jokių alkoholinių gėrimų. Alkoholis gali padidinti sunkių šalutinių reakcijų pavojų.

    Nėštumas Nėštumo metu terizidono gali būti skiriama tik išskirtiniais atvejais. Gydoma nėščioji turi būti akylai prižiūrima gydytojo.

    Žindymo laikotarpis Kadangi terizidonas gali sukelti ryškių šalutinių reakcijų žindomam kūdikiui, reikia spręsti, ar baigti maitinti krūtimi, ar nutraukti vaisto vartojimą; sprendžiant šį klausimą atsižvelgiama į vaisto svarbą motinai.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl poveikio centrinei nervų sistemai, kad ir vartojamas pagal nurodymus, šis chemoterapinis vaistas gali sutrikdyti reakciją, taigi sutrinka gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jei vaistas vartojamas kartu su alkoholiu, šis poveikis sustiprėja.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų (ypač izoniazido ir etionamido), taip pat ir įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    3. KAIP VARTOTI TERIZIDON

    Terizidoną visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Dozavimas Suaugusiesiems ir paaugliams nuo 14 metų Paprastai skiriama vartoti po 3 – 4 vaisto kapsules per parą, t.y. geriama po vieną kapsulę kas 6 – 8 valandas. Negalima išgerti daugiau kaip 4 kapsulių (1 g) per parą.

    4.galimAS ŠALUTINIS poveikiS IR PERSPĖJIMAI

    Vartojant terizidoną gali būti šių šalutinio poveikio sukeltų reakcijų: galvos skausmas, svaigimas, mieguistumas, drebulys, sumišimas, atminties sutrikimas, kalbos sutrikimas, charakterio ir nuotaikos pokyčiai (irzlumas ir agresyvumas), tirpimo, niežėjimo, dilgčiojimo pojūčiai, raumenų trūkčiojimas. Jei išryškėjo bent viena iš šių reakcijų, kreipkitės į savo gydytoją. Kitos šalutinio poveikio sukeliamos reakcijos: alergija, odos išbėrimas ir mažakraujystė. Taip pat pranešama apie sutrikusią kepenų funkciją, traukulius, komą bei ūminį stazinį širdies nepakankamumą, dažniau tais atvejais, kai vartotos didelės terizidono dozės (po 1 – 1,5 g per parą). Gali pasireikšti ir virškinimo trakto sutrikimų. Atsiradus šių ar kitų nepageidaujamų reakcijų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gydytojas daugiau žino apie terizidoną ir patars, ką toliau daryti.

    5. TERIZIDON LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, sausoje vietoje sandariai uždarytą.

    Pasibaigus ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui, preparato vartoti negalima.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!