1. KAS YRA TEVANATE IR KAM JIS VARTOJAMAS
Alendrono rūgštis priklauso vaistų, vadinamų bisfosfonatais, grupei, kuri apsaugo organizmą nuo kaulų masės mažėjimo. Jūsų vaistas yra vartojamas moterų po menopauzės osteoporozei (kaulų išakijimui) gydyti. Vartojant Tevanate, būna mažesnė nugarkaulio ir šlaunikaulio lūžimo rizika.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TEVANATE
Tevanate vartoti negalima: - jeigu Jums yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medikamento medžiagai; jeigu Jus vargina kokie nors stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu) negalavimai; jeigu Jūs negalite tiesiai stovėti ar sėdėti ne mažiau kaip 30 minučių; jeigu gydytojas nustatė, kad Jūsų kraujyje yra per mažai kalcio.
Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jums sunku nuryti; jeigu Jums yra skrandžio gleivinės ar dvylikapirštės žarnos (pradinės plonųjų žarnų dalies) uždegimas; jeigu Jums per paskutinius metus operuotas skrandis ar stemplė (neįskaitant prievarčio plastikos, kurios metu praplatinama išėjimo iš skrandžio anga); jeigu Jums yra skrandžio opa ar kitų virškinimo negalavimų; jeigu Jums yra sutrikusi inkstų veikla. Prieš vartojant Tevanate yra svarbu pasakyti gydytojui: jeigu Jūs sergate vėžiu; jeigu Jums yra taikoma chemoterapija ar radioterapija; jeigu Jūs vartojate steroidų; jeigu Jums neatliktas profilaktinis dantų patikrinimas. Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Negerkite kitų vaistų tuo pačiu metu, kai vartojate Tevanate. Jei Jums reikia vartoti kitų vaistų, darykite ne mažiau kaip 30 minučių pertrauką tarp šių vaistų ir Tevanate vartojimo.
Tevanate vartojimas su maistu ir gėrimais Tevanate reikia gerti, kai skrandis yra tuščias, kadangi maistas ir gėrimai gali labai mažinti vaisto veiksmingumą. Tablečių reikia gerti likus ne mažiau kaip 30 minučių iki pirmojo Jūsų maitinimosi šią dieną .
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nevartokite Tevanate jei esate nėščia arba žindyvė.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Tevanate kartais gali atsirasti regėjimo negalavimų. Jei sutrinka regėjimas, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.
3. KAIP VARTOTI TEVANATE
Tabletę reikia gerti kartą per savaitę. Gydytojas nustatys, kokia dozė Jums tinka. Tevanate visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas ir kaip parašyta pakuotės lapelyje. Jeigu šios instrukcijos nesuprantate ar atsiranda bet kokių abejonių, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Toliau išvardytos svarbios taisyklės, kurių būtina laikytis tam, kad medikamentas būtų veiksmingas ir kuo mažiau dirgintų stemplę (vamzdelį, jungiantį burną su skrandžiu). Pasirinkite Jums tinkamiausią savaitės dieną, kurią vartosite vaistą. Kiekvieną savaitę, Jūsų pasirinktą dieną išgerkite vieną Tevanate tabletę; Vaisto reikia gerti ryte, tik pabudus, kai skrandis tuščias, t. y. prieš valymą ar gėrimą. Tabletę reikia nuryti, užsigeriant pilna stikline paprasto vandens ( arbata, kava, mineralinis vanduo ar sultys netinka) pusė valandos prieš bet kokį valgymą, gėrimą ar kito vaisto vartojimą; Tabletę reikia nuryti visą, jos kramtyti ar čiulpti negalima. Išgėrus tabletę, gultis negalima. Jūs turite likti vertikalioje padėtyje, t. y. sėdėti, stovėti ar vaikščioti, mažiausiai 30 minučių iki pirmojo Jūsų dienos maitinimosi. Tablečių negalima gerti vakare, prieš miegą, ir neatsikėlus iš lovos ryte. Jei ryjant atsiranda skausmas ar sunkumas, pradeda skaudėti krūtinę, atsiranda ar pasunkėja rėmuo, reikia nutraukti Tevanate vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Toliau nurodytas įprastinis dozavimas Suaugę žmonės, įskaitant pagyvenusius pacientus Reikia gerti kartą per savaitę vieną tabletę. Vaikai Vaisto vartoti nerekomenduojama.
Pavartojus per didelę Tevanate dozę Jeigu Jūs arba kas nors kitas iš karto išgėrė daug tablečių, arba, jeigu manote, jog vaikas galėjo praryti kiek nors tablečių, nedelsiant kreipkitės pagalbos į artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių arba į savo gydytoją. Išgerkite pilną stiklinę pieno ir nesigulkite. Perdozavimas gali sukelti skausmingą raumenų spazmą, nuovargį, silpnumą, išsekimą ir priepuolius. Be to, gali sutrikti skrandžio veikla, virškinimas, atsirasti skausmingas viršutinės virškinimo trakto dalies uždegimas. Pamiršus pavartoti Tevanate Praleidus dozę, ją reikia išgerti atsikėlus kitą ryte. Gerti dvi dozes iš karto arba tą pačią dieną draudžiama. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip paskirta, t. y. kartą per savaitę Jūsų pasirinktą dieną. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Tevanate, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Kaip ir vartojant kitų vaistų, kai kuriems žmonėms galima alerginė reakcija. Jei atsiranda toliau išvardintų sutrikimų, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių. Pasunkėja kvėpavimas Atsiranda lūpų, veido ir kaklo pabrinkimas. Atsiranda sunkios odos reakcijos, pasireiškiančios didelėmis pūslėmis ir lupimusi, dėl ko oda atrodo kaip nuplikyta. Atsiranda sunkios reakcijos, pasireiškiančios pūslelėmis ant paraudusių ar rausvai violetinių, lygių, sustorėjusių odos lopų įskaitant burnos vidų ir išorę, akis, lytinius organus. Jeigu sunku nuryti ar rijimas sukelia skausmą, skauda už krūtinkaulio (centrinę krūtinės ląstos dalį), atsiranda ar pasunkėja rėmuo, nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją. Toliau išvardyta pastebėti šalutinio poveikio atvejai, kurių apytikris pasireiškimo dažnis yra toks: Dažni (pastebėti mažiau nei 1 iš 10 asmenų) Pilvo skausmas, blogas virškinimas ar rėmuo, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, gausus dujų išėjimas. Stemplės išopėjimas, pasunkėjęs rijimas, pilnumo pojūtis ar pilvo pūtimas, tuštinimasis juodomis išmatomis, atsirūgimas skrandžio rūgštimi. Kaulų, raumenų ar sąnarių, galvos skausmas. Nedažni (pastebėti mažiau nei 1 iš 100 asmenų) Išbėrimas, niežulys, odos paraudimas. Pykinimas (šleikštulys), vėmimas, stemplės gleivinės (paviršiaus) pažeidimas, kuris gali sukelti skausmą ir pasunkinti rijimą. Reti (pastebėti mažiau nei 1 iš 1000 asmenų) Dilgėlinis išbėrimas ar kita padidėjusio jautrumo reakcija, padidėjęs jautrumas šviesai. Regėjimo sutrikimas (dažniausiai skausmingas). Skrandžio ar kitokios pepsinės opos (nors tiksliai nežinoma, ar jas sukelia alendrono rūgštis). Tevanate gali daryti įtaką kalcio ir fosfatų kiekiui kraujyje, bet Jūs galite nepajausti simptomų. Bisfosfonatais, įskaitant alendrono rūgštį, gydomiems pacientams pastebėta žandikaulio nekrozės (žandikaulio problemų, dažniausiai atsiradusių po danties pašalinimo ir /ar lokalios infekcijos) atvejų. Žandikaulio nekrozė daugiausiai pastebėta ligoniams, gydomiems nuo vėžio, tačiau keli jos atvejai pastebėti ir pacientams, gydomiems nuo osteoporozės. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI TEVANATE
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Tevanate vartoti negalima. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6.KITA INFORMACIJA
Tevanate sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra alendrono rūgštis. Kiekvienoje tabletėje yra 70 mg alendrono rūgšties (natrio monohidrato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas.
Tevanate išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tevanate išleidžiamas aliuminio/aliuminio lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 2, 4, 8, 12, 40 arba 50 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.