1. KAS YRA Torasemide PLIVA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Jums paskirtos Torasemide PLIVA 5 mg tabletės. Tai baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės su laužimo vagele vienoje pusėje ir įspaudu “915” – kitoje. Veiklioji tablečių medžiaga ‑ torazemidas priklauso vaistų, vadinamųjų diuretikų, kurie didina šlapimo (vandens) išsiskyrimą, grupei.
Torasemide PLIVA 5 mg tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse po 14, 28, 30, 50, 100 ar 112 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Torasemide PLIVA 5 mg tabletės vartojamos, kai dėl stazinio širdies nepakankamumo organizme susilaiko per daug vandens (edemoms šalinti). Jums paskirta torazemido dozė, kuri skatins išsiskirti daugiau vandens.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Torasemide PLIVA
Atidžiai perskaitykite šią informaciją, nes galbūt Jums negalima vartoti Torasemide PLIVA 5 mg tablečių. Torasemide PLIVA vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) torazemidui, sulfanilkarbamidams (pvz.: chlorpropamidui, glibenklamidui, glipizidui) arba bet kuriai pagalbinei Torasemide PLIVA 5 mg tablečių medžiagai; - jeigu sergate sunkia inkstų liga; - jeigu sergate sunkia kepenų liga; - kai yra labai mažas kraujospūdis; - žindymo laikotarpiu.
Jei yra kuri nors minėta būklė ir apie tai nekalbėjote su gydytoju ar vaistininku, padarykite tai kuo greičiau prieš pradėdamas vartoti tablečių.
Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu yra mažas kraujospūdis, maža kalio ar natrio koncentracija kraujyje ar mažas kraujo tūris; - jeigu yra širdies ritmo sutrikimų; - jei sergate podagra ar cukriniu diabetu; - jei yra inkstų ar šlapinimosi sutrikimų.
Kitų vaistų vartojimas Prieš pradedant vartoti šias tabletes, reikia išsiaiškinti, ar dabar gydotės ar neseniai gydėtės kitais vaistais, taip pat ar vartojate toliau nurodytų vaistų: - cisplatiną; - litį; - antibiotikų; - digoksiną; - vaistų, priklausančių steroidų grupei (pvz., prednizoloną); - vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio; - vidurius paleidžiančiųjų vaistų; - teofiliną (astmai gydyti); - vaistų, kurie priklauso AKF inhibitorių grupei; - nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (pvz., ibuprofeną, naprokseną); - cholestiraminą (riebalų koncentraciją kraujyje mažinantį vaistą); - vaistų nuo cukrinio diabeto; - miorelaksantų; - vaistų mažam kraujospūdžiui didinti (pvz., noradrenaliną); - probenecidą.
Jei vartojate kokių nors vaistų, būtina pasitarti su gydytoju. Jei nežinote, ar kiti Jūsų vartojami vaistai priklauso aukščiau išvardytoms vaistų grupėms, klauskite gydytojo ar vaistininko. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartodami šį vaistą, galite jausti svaigulį ar mieguistumą. Jei taip atsitinka, negalima vairuoti ar valdyti mechanizmų.
3. KAIP VARTOTI Torasemide PLIVA
Torasemide PLIVA visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Patikrinkite vaisto etiketę, kad pasitikslintumėte, kiek tablečių ir kiek kartų vartoti. Jei kuo nors abejojate, klauskite gydytojo ar vaistininko. Tabletes reikia nuryti užgeriant vandeniu.
Įprastinė dozė ‑ 5 mg per parą, tačiau gydytojas gali paskirti vartoti didesnę tablečių dozę. Nevartokite daugiau kaip keturių 5 mg tablečių per parą, nebent taip paskyrė gydytojas.
Senyvi žmonės Galima vartoti įprastinę suaugusiųjų dozę. Vaikai Šių tablečių rekomenduojama vaikams nevartoti.
Pavartojus per didelę Torasemide PLIVA dozę Svarbu vartoti tokią dozę, kokią skyrė gydytojas. Jeigu išgėrėte ar kas nors kitas išgėrė per daug torazemido tablečių, gali išsiskirti daug šlapimo, pasireikšti mieguistumas, sumišimas, alpulys ir svaigulys. Taip pat gali sutrikti virškinimo trakto veikla. Tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką ar ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Visada pasiimkite likusias tabletes ir vaisto dėžutę, nes tai leis greičiau išsiaiškinti, kokių tablečių gėrėte.
Pamiršus pavartoti Torasemide PLIVA Pamirštą pavartoti dozę išgerkite iš karto prisiminę. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Jeigu netoli kitos dozės vartojimo laikas, pamirštąją praleiskite, o toliau vaistą vartokite kaip įprasta.
4. galimas šalutinis poveikis
Torazemidas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Kai kurie požymiai, pvz., galvos skausmas, svaigulys, silpnumas, apetito stoka ar mėšlungis, gali atsirasti dėl to, kad išsiskiria per daug vandens, ypač pradėjus vartoti tablečių. Jei taip atsitinka, gydytojas gali pakeisti torazemido dozę.
Kai kuriems žmonėms gali sutrikti šlapinimasis.
Kitų šalutinių poveikių būna nedažnai. Tai gali būti virškinimo trakto sutrikimai, burnos džiūvimas, kojų ir rankų sąstingis ar dilgčiojimas, alerginės reakcijos (niežulys, išbėrimas, padidėjęs odos jautrumas šviesai), matymas lyg per miglą, sumišimas, mieguistumas, sumažėjęs raudonųjų (eritrocitų) ir baltųjų (leukocitų) kraujo ląstelių kiekis bei krešėjimo sutrikimai. Retai būna pankreatitas (kasos uždegimas, sukeliantis skausmą), ūžimas ausyse ar klausos susilpnėjimas.
Šis vaistas gali paveikti kalio, natrio, gliukozės, šlapimo rūgšties, kreatinino ir lipidų (riebalų) koncentraciją kraujyje, todėl gydytojas kartais gali paskirti kraujo tyrimą, kad įsitikintų, jog Jums saugu vartoti torazemidą. Taip pat gali pakisti kai kurių kepenų fermentų koncentracija.
Jeigu Jus vargina bet kuris anksčiau nurodytas šalutinis poveikis, jis tampa sunkus ar užsitęsia, ar atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. TORASEMIDE PLIVA laikymo SĄLYGOS
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Jei turite tablečių, kurių pasibaigęs tinkamumo laikas, grąžinkite jas į vaistinę.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.