• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Tramadol Krka Tramadol Krka Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA TRAMADOL KRKA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS?

    Kas yra Tramadol Krka?

    Tramadol Krka yra vaisto tramadolio prekinis pavadinimas. Tramadolis priklauso stipraus centrinio veikimo skausmą malšinančių vaistų grupei. Skausmą malšinantis šio vaisto poveikis pasireiškia greitai ir trunka kelias valandas.

    Nuo ko vartojamas Tramadol Krka?

    Tramadol Krka yra vaistas vidutinio stiprumo ir stipriam skausmui malšinti. Jį galima vartoti tik gydytojui nurodžius.

    2. PRIEŠ PRADEDANT VARTOTI TRAMADOL KRKA

    Jei sergate lėtine liga, sutrikusi medžiagų apykaita, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.

    Kada negalima vartoti tramadolio? Tramadolio vartoti negalima: jei padidėjęs organizmo jautrumas tramadoliui arba bet kuriai šio vaisto pagalbinei medžiagai; kartu su monoaminooksidazės inhibitoriais (tam tikrais vaistais nuo depresijos); apsinuodijus alkoholiu, migdomaisiais, skausmą malšinančiais ar kitais centrinę nervų sistemą veikiančiais vaistais; vaikams iki 14 metų.

    Įspėjimai ir atsargumo priemonės

    Informuokite gydytoją, jeigu: padidėjęs organizmo jautrumas opioidiniams skausmą malšinantiems vaistams; esate linkęs (linkusi) piktnaudžiauti alkoholiu, vaistais ar narkotikais; būna centrinės kilmės (epilepsinių) traukulių; nesveiki inkstai (prireikus gydytojas pailgins šio vaisto vartojimo intervalą, bent iš pradžių); nesveikos kepenys (prireikus gydytojas sumažins šio vaisto dozę arba pailgins jo vartojimo intervalą); esate patyręs (patyrusi) galvos traumą; labai pasunkėjęs kvėpavimas.

    Tramadolio vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant tramadolį nepatartina gerti alkoholinių gėrimų.

    Nėštumas Nėščios moterys, prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą, turi pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nenustatyta, ar saugu vartoti šį vaistą nėštumo metu. Šis vaistas, vartojamas didelėmis dozėmis ar ilgai, gali būti kenksmingas vaisiui ar naujagimiui.

    Žindymo laikotarpis Žindyvės, prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą, turi pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vartojant tramadolį žindymo laikotarpiu, reikia atsižvelgti į tai, kad maždaug 0,1 % šio vaisto išskiriama su motinos pienu. Pavartojus vieną tramadolio dozę, žindymo nutraukti dažniausiai nereikia.

    Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus Tramadolis stipriai veikia gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, ypač kartu vartojant alkoholinius gėrimus, todėl jį vartojant vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

    Kurie kiti vaistai gali sąveikauti su tramadoliu? Jeigu vartojate kitus vaistus (net pirktus recepto), apie tai pasakykite gydytojui. Tai svarbu dėl to, kad tramadolis gali keisti kitų vaistų poveikį, o pastarieji gali keisti tramadolio poveikį. Tokie yra centrinę nervų sistemą slopinantys vaistai (sukeliantys narkozę, nuo depresijos, nuo psichikos sutrikimų, raminamieji, migdomieji), karbamazepinas ir monoaminooksidazės inhibitoriai.

    3. KAIP VARTOTI TRAMADOL KRKA?

    Dozavimas ir vartojimo metodas

    Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Su juo nepasitarę, nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo.

    Skirtingiems pacientams gali tekti vartoti įvairias dozes. Kiek dozių per parą, kokiais intervalais ir kaip ilgai vartoti priklauso nuo skausmo rūšies ir stiprumo bei individualaus paciento jautrumo šio vaisto poveikiui.

    Žvakutės negalima nuryti. Ją reikia įkišti į tiesiąją žarną. Dozavimo gairės pateikiamos žemiau.

    Suaugusiems ir vaikams nuo 14 metų Vienkartinė dozė – 1 žvakutė (100 mg). Ji įkišama į tiesiąją žarną. Per parą galima vartoti ne daugiau kaip 4 žvakutės. Kaip dažnai vartoti šį vaistą, turi nurodyti gydytojas.

    Tramadolio paros dozė turi neviršyti 400 mg, išskyrus atvejus, kai malšinamas vėžio sukeltas ar stiprus pooperacinis skausmas (tuomet gydytojas gali padidinti paros dozę iki 600 mg). Galima kartu vartoti geriamąsias šio vaisto formas ir žvakutes.

    Jei sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija, tramadolį rekomenduojama vartoti mažesnėmis dozėmis ir ilgesniais intervalais (tą nurodo gydytojas).

    Vyresniems kaip 75 metų pacientams nerekomenduojama vartoti daugiau kaip 300 mg per parą.

    Prieš kišdami žvakutę, nusiplaukite rankas. Pasirūpinkite, kad ji neiškristų iš žarnos. Įkišę žvakutę, dar kartą nusiplaukite rankas.

    Pavartojus per didelę tramadolio dozę Pavartojus per didelę vaisto dozę, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.

    Netyčia pavartojus 2 tramadolio dozes, reikšmingo nepalankaus poveikio neturėtų pasireikšti. Vis dėl­to gerokai didesnės negu rekomenduojama šio vaisto dozės gali sukelti apsinuodijimo požymių: są­mo­nės sutrikimų, centrinės kilmės traukulių, kraujospūdžio sumažėjimą, širdies susitraukimų padažnėjimą, vyzdžių susiaurėjimą ar išsiplėtimą, kvėpavimo pasunkėjimą.

    Jei sunkiai apsinuodijęs pacientas neturi sąmonės, o kvėpavimas paviršinis, gydoma naloksonu. Centrinės kilmės traukuliai šalinami diazepamu į veną.

    Užmiršus pavartoti tramadolio Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę reikia vartoti laiku.

    Pavojai nutraukus tramadolio vartojimą Staiga nutraukus ilgalaikį tramadolio vartojimą, kartais gali pasireikšti nutraukimo simptomų, todėl sprendimą dėl ilgalaikio gydymo nutraukimo turi priimti gydytojas.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Tramadolis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Šalutinis poveikis dažniausiai atsiranda nuo didelių dozių. Gali pasireikšti prakaitavimas, galvos sukimasis, pykinimas, galvos svaigimas, burnos sausumas ir nuovargis, retai – širdies susitraukimų padažnėjimas, kraujospūdžio padidėjimas ir kraujospūdžio sumažėjimas gulimą ar sėdimą padėtį pakeitus į stovimą.

    Kartais gali pasireikšti galvos skausmas, vėmimas, vidurių užkietėjimas ir virškinimo sutrikimų (spaudimas skandyje, vidurių pūtimas).

    Aprašyta labai retų atvejų, kai buvo sunku judėti, sutriko apetitas ir šlapinimasis (šlapimo susilaikymas, dažnas šlapinimasis).

    Išimtiniais atvejais gali pasireikšti centrinės nervų sistemos stimuliacijos simptomų: nuotaikos pokyčių (linksmumas, emocijų labilumas, irzlumas), aktyvumo pokyčių (jo sumažėjimas ar padidėjimas), jutimų sutrikimų ir haliucinacijų.

    Aprašyta odos alerginių reakcijų (niežulys, išbėrimas). Negalima visiškai paneigti šoko dėl alerginės reakcijos galimybės.

    Pastebėję šalutinį poveikį (net jeigu jis šiame informaciniame lapelyje nenurodytas), apie jį pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. TRAMADOL KRKA LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    Tramadol Krka sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra tramadolio hidrochloridas. Vienoje žvakutėje yra 100 mg tramadolio hidrochlorido. Pagalbinė medžiaga yra kietieji riebalai.

    Tramadol Krka išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Tramadol Krka yra aštriu galu, cilindro formos, pagamintos iš balkšvos beformės riebalinės masės žvakutės.

    Tramadol Krka tiekiamas lizdinėse plokštelėse. Kartono dėžutėje yra 5 žvakutės.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!