• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Zoloft Zoloft Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA ZOLOFT IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Šis vaistas priklauso vadinamųjų selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei.

    Pakuotėje yra 28 arba 10 tablečių.

    Koks vaisto poveikis? Zoloft vartojamas, sergant depresija, panikos sutrikimu, obsesiniu kompulsiniu sutrikimu (OKS), potrauminio streso sutrikimu (PTSS), bei socialine fobija (dar vadinama socialinio nerimo sutrikimu).

    Depresija yra liga. Jeigu nuolat liūdna, verkšlenate, blogai miegate ar nesidžiaugiate gyvenimu kaip anksčiau, sertralinas gali padėti pasijusti geriau. Vaistas taip pat nuslopins ir nerimą, kuris gali būti kartu su depresija. Be to, gydytojas gali skirti šio vaisto, norėdamas apsaugoti nuo depresijos kartojimosi ar atsinaujinimo ateityje.

    Panikos sutrikimas yra negalavimas, susijęs su nerimu. Zoloft gali padėti, jeigu vargina trumpi stipraus nerimo ar panikos priepuoliai arba nerimaujama dėl jų.

    Obsesinis kompulsinis sutrikimas (OKS) yra susijęs su nerimu. Zoloft galima vartoti, jei pasireiškia obsesinio kompulsinio sutrikimo priepuolių. Potrauminio streso sutrikimas (PTSS) – tai uždelsta ir (arba) ilgai trunkanti reakcija į stresą, kurį sukėlė itin sukrečiantis ar katastrofiškas įvykis. Jeigu vargina dažnos ir įkyrios mintys apie tokį įvykį, jis iškyla vaizduotėje dieną ir naktį, ZOLOFT gali padėti.

    Socialinė fobija (arba socialinio nerimo sutrikimas) yra socialinė ar pasirodymo baimė kai bijoma sutikti nepažįstamų žmonių, būti kritikuojamam ar pažemintam, pasijusti nepatogiai.

    Jei kils klausimų, kreipkitės į gydytoją.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZOLOFT

    Zoloft vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas sertralinui arba bet kuriai pagalbinei Zoloft medžiagai

    Zoloft vartojimas su maistu ir gėrimais Zoloft galima gerti ir valgant, ir nevalgius.

    Vartojant Zoloft patariama negerti alkoholio.

    Nėštumas Nėščioms Zoloft vartoti negalima, nebent gydytojas nurodė kitaip. Vaisingo amžiaus moterys, vartodamos Zoloft, turi naudotis veiksmingomis kontracepcijos priemonėmis. Jeigu pastojote ar manote esanti nėščia, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

    Žindymo laikotarpis Vartojančioms Zoloft, rekomenduojama kūdikio nežindyti, nebent gydytojas nuspręstų kitaip.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Zoloft gali sutrikdyti psichinį bei fizinį gebėjimą atlikti padidintos rizikos užduotis, pavyzdžiui, vairuoti automobilį ar valdyti mechanizmus.

    Kitų vaistų vartojimas su Zoloft Prieš pradėdami vartoti Zoloft, informuokite gydytoją: jeigu vartojate pimozidą jeigu pastarąsias dvi savaites vartojote vaistų, vadinamų monoamino oksidazės inhibitoriais (sutrumpintai MAO inhibitorių) jeigu vartojote kitų vaistų, pavyzdžiui, litį ar kitą SSRI jeigu vartojate triptofaną, sumatriptaną, fenfluraminą, varfariną, diazepamą, fenitoiną, tolbutamidą ar cimetidiną Jeigu vartojate ličio preparatų ar varfariną, gydytojas gali Jums skirti kraujo tyrimą.

    Specialios atsargumo priemonės vartojant Zoloft Prieš pradėdami vartoti Zoloft, pasakykite gydytojui jeigu sergate kepenų liga jeigu yra buvę epilepsijos traukulių jeigu esate jaunesnis kaip 16 metų ir sergate depresija ar panikos sutrikimu jeigu esate jaunesnis kaip 16 metų ir sergate obsesiniu kompulsiniu sutrikimu jeigu buvo taikoma elektrotraukulių terapija

    Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų Zoloft paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, išskyrus pacientus, sergančius obsesiniu kompulsiniu sutrikimu. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentų, padidėja šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Zoloft jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jeigu, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Zoloft jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Zoloft, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Zoloft poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

    Nutraukimo simptomai, atsirandantys nustojus vartoti vaistą. Negalima staiga nutraukti vartoti vaisto. Norint nutraukti gydymą Zoloft tabletėmis, dozė turi būti mažinama palaipsniui, 1-2 savaičių bėgyje, tam kad išvengti nutraukimo reakcijų (žr. Šalutinis poveikis). Jeigu, sumažinus vaisto dozę ar nutraukus gydymą, atsiranda nepakenčiamų organizmo reakcijų, tuomet gydytojas vėl paskirs pradėti vartoti vaistą ankščiau vartotomis dozėmis. Vėliau gydytojas vėl gali palaipsniui, bet daug lėčiau mažinti vaisto dozę.

    3. KAIP VARTOTI ZOLOFT

    Zoloft visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Zoloft yra geriamasis vaistas.

    Pradinė dozė sergant depresija – 50 mg vieną kartą per parą. Paprastai vartojama 50 mg dozė.

    Įprastinė pradinė dozė sergant panikos sutrikimu – 25 mg vieną kartą per parą. Po savaitės gydytojas dozę gali padidinti ir skirti vartoti 50 mg kartą per parą.

    Pradinė dozė suaugusiesiems ir 13‑17 metų paaugliams, sergantiems OKS, yra 50 mg vieną kartą per parą. OKS sergantiems 6‑12 metų vaikams iš pradžių skiriama vartoti 25 mg kartą per parą, o po savaitės gydytojas dozę gali padidinti iki 50 mg kartą per parą.

    Įprastinė pradinė dozė sergant PTSS – 25 mg vieną kartą per parą. Po savaitės gydytojas dozę gali padidinti ir skirti vartoti 50 mg kartą per parą.

    Pradinė dozė sergant socialine fobija – 25 mg vieną kartą per parą. Po savaitės gydytojas dozę gali padidinti ir skirti vartoti 50 mg kartą per parą.

    Kartais gydytojas skiria didesnę dozę. Didžiausia paros dozė – 200 mg. Ant pakuotės nurodyta, kokią dozę Jums reikia vartoti. Jei dėl ko nors nerimaujate, teiraukitės gydytojo.

    Jei sergate kepenų liga, gydytojas gali skirti vartoti mažesnę dozę ar vartoti vaistą rečiau.

    Jei vartojate Zoloft tablečių, užgerkite vaistą vandeniu, vaistą vartokite kasdien tuo pačiu dienos metu, valgio metu ar nevalgius, tabletės nedalinkite ir nekramtykite, gerkite vaistą kasdien. Ant pakuotės nurodytos dienos, kad lengviau būtų atsiminti.

    Pavartojus per didelę Zoloft dozę Išgėrus per daug tablečių, gali kilti pavojus Jūsų sveikatai, todėl nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba, jei neįmanoma, į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių.

    Pamiršus pavartoti Zoloft Neverta nerimauti. Praleistos dozės negerkite. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaistą vartokite taip, kaip nurodyta. Negerkite didesnės vaisto dozės, nei gydytojo buvo nurodyta.

    Ar greitai pasireiškia vaisto poveikis? Vartojant Zoloft savijauta pagerės po 2‑4 savaičių. Vaistas bus veiksmingas Zoloft vartojant nuolat. Baigiantis tabletėms, kreipkitės į gydytoją. Net ir pasijutę geriau, nenustokite vartoti tablečių. Jums gali tekti ir toliau gerti vaisto, kad jaustumėtės gerai.

    Kaip elgtis, jei būklė negerėja? Kreipkitės į gydytoją, jei suvartoję visą skirtąjį vaistą nesijaučiate geriau arba pasijutote blogiau.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Zoloft, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Dažniausias šalutinis poveikis: burnos džiūvimas, pykinimas, viduriavimas, drebulys (tremoras), padidėjęs prakaitavimas, lytinės funkcijos sutrikimas, pavyzdžiui, užsidelsusi ejakuliacija vyrams, galvos svaigimas, miego sutrikimas, mieguistumas, virškinimo sutrikimas, anoreksija.

    Paprastai vaisto sukeltas šalutinis poveikis būna silpnas ir laikinas. Jeigu Jus tai vargina arba tęsiasi pernelyg ilgai, kreipkitės į gydytoją.

    Retai pasireiškiantis šalutinis poveikis: bloga savijauta be aiškios priežasties, alerginės reakcijos, pavyzdžiui.: dusulys, sutrikęs kvėpavimas ar spaudimas krūtinės ląstoje; patinę vokai, veidas ar lūpos, odos išbėrimas ar niežtinčios raudonos dėmės; viso kūno niežulys, nuovargis, karščiavimas ir karščio antplūdis, kūno svorio padidėjimas, sutrikęs akių vyzdžių plėtimasis, sutrikusi rega, galvos skausmas, traukuliai ir koma, nevalingi trūkčiojimai, mėšlungis ar sutrikę bei sulėtėję judesiai, pakitę kepenų funkcijos tyrimų rodmenys, padidėjęs hormono prolaktino kiekis – dėl to gali padidėti krūtys ar pradėti gamintis ir skirtis pienas, antidiuretinio hormono (ADH) išsiskyrimo sutrikimas, skydliaukės funkcijos sutrikimas, skausmas krūtinėje, kraujospūdžio pokyčiai, palpitacija ir pagreitėjęs širdies susitraukimų dažnis, nenormalus kraujavimas, kraujosruvos ir kiti kraujo pakitimai, sujaudinimas, agresija, depresijos simptomai, sumišimas, haliucinacijos, psichozė, nenormaliai pakili nuotaika, košmarai sapnuose ar žiovulys, pasunkėjęs kvėpavimas, plaukų slinkimas, patinęs veidas, skysčių susilaikymas organizme ir kaupimasis galūnėse, druskų balanso sutrikimas, nevalingas šlapinimasis, pakitę jutimai ir reakcija į šviesą, odos lupimasis, dilgėlinė, šleikštulys, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, apetito padidėjimas, spengimas ausyse, sąnarių skausmas, sutrikusios mėnesinės, sumažėjęs lytinis potraukis (vyrams). Labai retais atvejais gali pasireikšti akatizija/psichomotorinis sujaudinimas, kuri pasireiškia subjektyviai nemaloniu ar kankinančiu neramumu, kuomet atsiranda poreikis judėti, dažnai lydimas negalėjimu ramiai sėdėti ar stovėti. Tokie reiškiniai dažniausiai pasireiškia per pirmąsias keletą gydymo savaičių. Jeigu Jums pasireiškia šie simptomai, didinti vaisto dozę gali būti žalinga ir galbūt reikia apsvarstyti tolimesnį gydymą Zoloft.

    Reikia stebėti, ar neatsiranda savižudiško elgesio apraiškų, minčių apie savižudybę ar noras sau kenkti, tokiems simptomams atsiradus nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

    Nutraukimo simptomai atsirandantys nutraukus vaisto vartojimą. Nutraukus gydymą sertralinu, dažnai pasireiškia nutraukimo simptomai, iš dalies jeigu gydymas nutraukiamas staiga. Nutraukimo simptomų rizika gali priklausyti nuo keleto faktorių, tokių kaip gydymo trukmės, vartotos dozės dydžio ir dozės mažinimo trukmės. Nutraukus gydymą sertralinu, pasireiškia svaigulys, jutimo sutrikimų (parestezija, elektros šoko pojūtis), miego sutrikimų (nemiga ir ryškūs sapnai), susijaudinimas ar nerimas, pykinimas ir/ar vėmimas, drebulys, sumišimas, prakaitavimas, galvos skausmas, viduriavimas, smarkus širdies plakimas, emocinis nestabilumas, dirglumas ir regėjimo sutrikimai. Paprastai šie sutrikimai yra lengvi ar vidutinio stiprumo, tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti ir sunkūs. Nutraukimo simptomai dažniausiai pasireiškia per pirmąsias keletą dienų nutraukus gydymą, tačiau labai retais atvejais jie gali pasireikšti pacientams, kurie netyčia pamiršta išgerti vaisto. Dažniausiai šie simptomai praeina savaime per 2 savaites, tačiau priklausomai nuo paciento jie gali trukti ir ilgiau (2-3 mėnesius ir daugiau). Rekomenduojama, kad, nutraukiant gydymą, Zoloft dozė būtų mažinama palaipsniui keleto savaičių ar mėnesių bėgyje, priklausomai nuo paciento poreikio.

    Kai kada šis šalutinis poveikis pasireiškia nutraukus sertralino vartojimą.

    Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. ZOLOFT laikymo SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30C temperatūroje.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!